تاریخ درج خبر : 1393/02/02
کد خبر : ۲۵۹۷۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

چهارمین جلسه کنگره ملی بی بی حکیمه برگزار شد

سایت استان: چهارمین جلسه استانی کنگره ملی بی‌بی حکیمه (س) به ریاست فتاح محمدی و با حضور اعضا در سالن شماره دو استانداری برگزار شد.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به فرامین رهبری در سال 93 و توجه ویژه معظم‌له به مقوله فرهنگ برگزاری کنگره ملی بی‌بی حکیمه (س) می‌تواند از کارهای بزرگ فرهنگی در کشور و استان باشد.

محمدی با تاکید بر اینکه چهارمین جلسه با حضور اعضا و ارائه نقطه نظرات برگزار شد، گفت: کمیته‌های تبلیغات، علمی و دبیرخانه ستاد مشخص شده و مصوباتی برای برگزاری باشکوه کنگره پیش‌بینی و تصویب شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امامزاده بی‌بی حکیمه (س) می‌تواند نقش موثری در ترویج فرهنگ و مذهب ایفا کند از این‌رو ضروری دارد با وجود ظرفیت فراوان آن را به جامعه اسلامی نحو شایسته و درخور شان به شیعیان معرفی کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه حرم بی‌بی حکیمه (س) می‌تواند به عنوان حرم چهارم اهل‌بیت معرفی شود، گفت: باید تبلیغات در این زمینه را بیشتر کنیم تا عظمت این بارگاه به باوری عمیق تبدیل شود و تبلیغات را بیشتر انجام دهیم تا این حرم مطهر به عنوان حرم چهارم اهل‌بیت معرفی شود.

محمدی با تاکید بر اینکه در مراسم برگزاری کنگره زمان دومین کنگره بی‌بی حکیمه باید مشخص شود، گفت: امامزاده بی‌بی حکیمه (س) به دلیل موقعیت جغرافیایی و همجواری‌ آن با چند استان جنوبی کشور و حضور زائران زیادی از کشورهای حوزه خلیج فارس پتانسیل معرفی آن به عنوان حرم چهارم وجود دارد.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تمهیدات خوبی جهت برگزاری باشکوه کنگره صورت گرفته اما به دلیل حساسیت موضوع و برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره جلسه‌ای با حوزه‌های علمیه با محوریت سازمان تبلیغات اسلامی، معاون فرهنگی وزارت علوم و معاون دانشگاه آزاد کشور در این خصوص برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه دستگاه‌ها وظایف ذاتی خود در اجرای برگزاری کنگره ملی بی‌بی حکیمه (س) را انجام می‌دهند دیگر دستگاه‌ها برنامه‌های خود را اعلام کنند.

محمدی بر ضرورت مستندسازی از حرم مطهر امامزاده بی‌بی حکیمه (س) تاکید کرد و گفت: هر ساله و در اعیاد مختلف سال شاهد حضور پرشور مردمی در این آستان مقدس هستیم و باید در راستای معرفی بهتر این مکان مقدس اقدامی عملی و در خور شان انجام گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد