تاریخ درج خبر : 1393/02/02
کد خبر : ۲۵۹۷۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

حاشیه های سوال شورا از شهردار یاسوج

سایت استان: شامگاه دوشنبه نشست شورای اسلامی شهر یاسوج در حالی با حضور اهالی رسانه برگزار شد که در این جلسه سرافراز اردشیری عضو با تجربه شورای اسلامی شهر یاسوج یک بار دیگر در طول چند ماه اخیر شهرداری و شهردار را به بوته نقد و چالش کشید.

در این جلسه سرافراز اردشیری تعداد 30 سؤال را برای دریافت پاسخ از سوی شهردار یاسوج تهیه و تنظیم کرده بود که به دلیل برنامه سفر شهردار در این نشست تنها به 10 سؤال پاسخ داده شد.

* در این نشست و پیش از آغاز آن، اعضای شورای شهر که برای پاسخگویی شهردار به طور شفاهی یا کتبی اخلاف نظر داشتند برای چند بار ماده 73 قانون شوراها را به صورت گروهی مطالعه کردند که هر یک تفسیر متفاوتی از این ماده در خصوص نحوه سؤال از شهردار داشتند.

*پیش از آغاز جلسه مرتضی فروغ‌فرد در جواب خبرنگاران که معتقد بودند صف‌بندی در شورای شهر هنوز وجود دارد به خبرنگاران اینگونه توضیح داد که اگر دیدید در جلسه سؤال موضع‌گیری‌ها به سمت صف‌بندی پیش رفت تحلیل شما درست است اما من قاطعانه می‌گویم که صف‌بندی 5 و 6گانه در شورا نداریم.

*تا پیش از آغاز جلسه صحبت‌ها مبنی بر این بود که شهردار برای عدم پاسخگویی به مسافرت و مأموریت اجباری رفته اما با حضور شهردار این تحلیل نادرست از آب درآمد.

*در این نشست در قسمتی که باید اسم برخی افراد محرمانه عنوان می‌شد دوباره پای یک سرمایه‌دار معروف به میان کشیده شد که البته بی‌ارتباط با برخی از زمین‌ها و املاک در قلب شهر یاسوج نبود.

*وقتی شهردار یاسوج از طراح سؤالات خواست که برنامه پرسش و پاسخ را به زمانی دیگر به دلیل مسافرت اجباری موکول کند خاطرنشان کرد که اگر مسافرت برایش پیش نمی‌آمد تا فردا ساعت 7 صبح هم پاسخگوی سؤالات اردشیری می‌بود.

*موضوع تیم فوتبال شهرداری یاسوج از مهم‌ترین مباحث مطروحه در این نشست بود که شهردار یاسوج بالاخره آب پاکی را روی دست همه ریخت و مبالغ پرداخت شده به دو عضو کادر مدیریتی این تیم را اعلام کرد.

*وقتی در این بین موضوع طرح اتهام از سوی شهردار به برخی افراد مبنی بر ویژه‌خواری مطرح شد این شهردار بود که بیان چنین لفظی از سوی خود را به کلی انکار کرد و گفت: اگر مصاحبه‌ای هم شده خود خبرنگاران بر اساس استنباطی که دارند لفظ ویژه‌خواری را به کار برده‌اند که اردشیری از شهردار پرسید پس چرا پس از درج این مصاحبه خواستار اصلاح آن توسط رسانه‌ها نشدید که شهردار هم در جواب گفت« من خیلی روزنامه و سایت نمی‌خوانم».

*موضوع جذب برخی نیروها در شهرداری و نامه سازمان بازرسی مبنی بر این که نیرو خارج از مجموعه نباید به کار گرفته شود از دیگر مباحثی بود که اردشیری عضو شورا از شهردار توضیح خواست و شهردار هم این‌گونه موضع گرفت که از این نامه‌ها خیلی نوشته می‌شود!!.

*وقتی شهردار یاسوج در پاسخ به بند دهم این‌گونه اظهار نظر کرد که نمی‌توان در عرض شش ماه برای ده‌ها هکتار اراضی شهر یاسوج تعیین تکلیف کرد اردشیری این‌گونه جواب شهردار را داد که به غیر این شما در شش ماه گذشته آن‌چنان کاری هم در شهرداری انجام نداده‌اید که شهردار در جواب این عضو شورا قضاوت مردم را مهم دانست.

*اردشیری پس از اتمام این نشست در حالی که خبرنگاران و اعضای شورای شهر به شوخی از گروه‌بندی 5 و 6 نفره در شورا با یکدیگر سخن می‌گفتند با قاطعیت از وجود صف‌بندی 5 و 6 در شورای اسلامی شهر یاسوج خبر داد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد