تاریخ درج خبر : 1393/02/02
کد خبر : ۲۵۹۷۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

شورای اداری کهگیلویه مشکلات خبرنگاران را بررسی می کند

سایت استان: آزاد خردمند در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اداره ارشاد اسلامی دهدشت برگزار شده بود، اظهار داشت: ممکن است در برخی حوزه‌ها در بن بست باشیم، اما در حوزه اطلاع‌رسانی و انتشار اخبار و رویدادهای شهرستان با وجود خبرنگاران فعال و پرتلاش از شهرستان‌ها جلوتر هستیم.

13911106000002_PhotoA

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه تصریح کرد: درج به موقع اخبار و رویدادها در رسانه‌های جمعی اعم از دیداری، فضای مجازی و شنیداری نقش مهمی در توسعه همه‌جانبه شهرستان کهگیلویه دارد و خبرنگاران ما در این زمینه تاکنون به خوبی عمل کرده‌اند.

خردمند، رصد مشکلات شهرستان و انعکاس به مسئولان را رسالت خبرنگاران عنوان و تصریح کرد: واقعیت این است که خبرنگاران کهگیلویه بدون هیچ امکاناتی در جلسات و برنامه‌های اجرایی حضور داشته و ضمن اطلاع‌رسانی اخبار به مردم، مشکلات شهرستان کهگیلویه را صادقانه و به دور از هیاهو پیگیری می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه اصحاب رسانه در بیان مشکلات شهرستان و پیگیری مشکلات همه حوزه‌ها پیشتاز هستند، اذعان داشت: اما خودشان دچار مشکلات عدیده کاری هستند و کسی پیگیر رفع کمبودها و تأمین امکانات خبرنگاران در کهگیلویه نیست.

خردمند با تأکید بر اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی در اطلاع‌رسانی و درج اخبار باید ممنون خبرنگاران باشند با اشاره به رسانه‌ای نبودن برخی مدیران، عنوان داشت: هیچ مسئولی از نقد منصفانه و گزارش ضعف عملکرد خود از رسانه نباید دلخور شود.

خردمند با اشاره به مشکلات خبرنگاران شهرستان کهگیلویه، ابراز داشت: در نخستین جلسه شورای اداری این شهرستان در آینده نزدیک، مشکلات اصحاب رسانه را به گوش مسئولان خواهم رساند.

نقش رسانه در همراهی مردم با دولت در اجرای فاز دوم هدفمندی بی‌بدیل است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه، اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را متذکر شد و گفت: کارشناسان اقتصادی با تحقیق و بررسی مداوم اجرای فاز دوم هدفمندی را موجب بهبود وضعیت زندگی مردم دانسته و تشخیص دادند که در درازمدت به نفع کشور خواهد بود.

خردمند، نقش رسانه‌های گروهی در اجرای این قانون را بی‌بدیل خواند و اذعان داشت: با توجه به اهمیت بالای هدفمندی یارانه و واقعی شدن تدریجی شدن قیمت‌ها، لازم است اصحاب سرانه با توجیهات منطقی و گزارش‌های اصولی، همراهی مردم را با دولت در اجرای فاز دوم هدفمندی بیشتر کنند.

وی، افزایش قیمت حامل‌های انرژی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ درست مصرف کردن و جلوگیری از اسراف، وظیفه رسانه‌های جمعی است.

خبرنگاران از انتشار گزارش‌های تنش‌زا در اجرای فاز دوم هدفمندی خودداری کنند

خردمند در پایان جلوگیری از نشر گزارش‌های تنش‌زا و اخبار منفی در این زمینه را ضروری خواند و با اشاره به خدمات نظام جمهوری اسلامی، تصریح کرد: خدمات ارزنده نظام و انقلاب به مردم تبیین شود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد