تاریخ درج خبر : 1392/03/13
کد خبر : ۲۶۰۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان به مناسبت 14 خرداد

سایت استان: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در اطلاعیه ای به مناسبت 14 خرداد، رحلت امام خمینی(ره) را تسلیت گفته وبرنامه های گرامیداشت این روز را تشریح کرده است. در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

انقلاب اسلامی ایران معجزه‌ای بزرگ و شگرف در تاریخ معاصر جهان و شجره‌ای طیبه بر کویر تفت دیده انسانیت بود که با عنایت خاص حضرت حق (جلَّ و اعلی) به دست مبارک حماسه‌آفرین بزرگ قرن معاصر ، ابراهیم بت‌شکن زمانه ، خمینی کبیر اتفاق افتاد که هم‌اکنون به درختی تنومند و پرثمر تبدیل شده است . نظام جمهوری اسلامی ایران نیز از بزرگ‌ترین ثمرات و دستاوردهای همان نهالی است که به دست خلیل زمانه ، خمینی روح خدا ، در پانزده خرداد 1342 غرص شد و در بیست و دوم بهمن 1357 به ثمر نشست و با خون‌های پاک شهدای‌ بی‌شماری آبیاری گشت ، تا عزت و شرافت و کرامت را برای بشریت به دور افتاده از معنویت و در راه مانده و تشنه زلال هدایت، عدالت و حقانیت به ارمغان آورد . در فرهنگ غنی انقلاب اسلامی در حافظه تاریخی ملت شجاع ، مؤمن و مبارز ایران اسلامی برای همیشه نیمه خرداد با نام و یاد خمینی کبیر آن ابرمرد تاریخ‌ساز پیوندی ناگسستنی و رمز‌آلود دارد . خرداد بوی خمینی می‌دهد، چون در هر آینه آن، ید بیضای بزرگ مردی از خاندان رسول‌الله و تبار نور ایمان نمایان است که به سرانگشت هدایت ، کشتی انقلاب اسلامی را سکانداری می‌کند . و اینک چهاردهم خرداد ، روز عروج ملکوتی آن پیر سفر کرده است و حدیث ماندگار عشق ملتی است به امام خود ، که بزرگ پرچمدار عدالت و حقیقت در قرون اخیر بود ، همان پرچمی که امروز در دست جوانان مسلمان منطقه ، به تبعیت و تبرک دست به دست می‌شود ؛ جوانانی که در پی تحقق آرمان‌های والای انسانی ـ اسلامی حضرتش به خیابان‌ها ریخته و علیه حکام خودکامه و وابسته به غرب قیام کرده‌اند و این است رمز ماندگاری مکتب خمینی کبیر که امروز پس از گذشت بیش از دو دهه از حیات آن بزرگ‌مرد با شکستن تمامی حصارهای زمانی و مکانی ، زمینی و دنیوی، از فراسوی زمان ، پیام انقلاب اسلامی را به آن سوی مرزهای ایران اسلامی و آزادگان جهان رسانده است .

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از مردم ولایتمدار استان کهگیلویه و بویراحمد می‌خواهد تا در روز سه شنبه چهاردهم خرداد ( از ساعت 10صبح ) مصادف بیست و چهارمین سالگرد ارتحال امام راحل عظیم‌الشأن همه با هم با حضور معنوی ، گسترده و انقلابی در مکانهای برگزاری مراسم نمایش اقتدار و عظمت و وحدت کلمه خود حول محور ولایت‌فقیه، این حصن حصین و سنگر خلل ناپذیر انقلاب اسلامی وحدت و همدلی و اقتدار خود را به نمایش درآورندوبا فرزند خلفش ، مقام معظم رهبری ، میثاقی دوباره بسته و بر پیمان نامه خود با امام امت و در تبعیت از فرامین معظم له مهر تأییدی دیگر بزنند تا به حول و قوه الهی بستری مناسب جهت مشارکت حداکثری در انتخابات روز24خرداد باشد.

این مراسم در شهر یاسوج ساعت 10صبح روز 14/03/92 در مسجد صاحب الزمان با حضور حجه الاسلام والمسلمین میر تاج الدینی معاون محترم رئیس جمهور در اجرای قانون اساسی برگزار میگردد.

ضمنا مراسم عزاداری و سینه زنی به مناسبت پنجاهمین سالگرد قیام 15خرداد روز چهارشنبه 15/03/92راس ساعت 10صبح از میدان شهدای نیروی انتظامی به سمت میدان هفتم تیر –خیابان طالقانی و مسجد صاحب الزمان برگزار خواهد شد.سخنران این مراسم جناب آقای دکتر سید حسین صابری استاندار محترم خواهند بود. از عموم مردم جهت شرکت در این دو مراسم دعوت بعمل می آید.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد بزرگداشت مراسم ارتحال امام (ره) استان کهگیلویه وبویراحمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد