تاریخ درج خبر : 1393/02/03
کد خبر : ۲۶۰۵۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مراسم معارفه مدیرکل جدید ثبت احوال استان برگزار شد/ گزارش تصویری

 سایت استان: مراسم معارفه مدیرکل جدید ثبت احوال استان برگزار شد.

IMG_3844

به گزارش سایت استان معاون سیاسی وامنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز در این مراسم گفت: سازمان ثبت احوال به عنوان یک نهاد حاکمیتی اثرگذار و به دلیل ماموریت ها و وظایف ذاتی آن نقش تعیین کننده ای در صیانت و حفاظت از تاریخ هویتی این کشور دارد.

فتاح محمدی افزود: ارایه آمار و اطلاعات صحیح و ثبت به موقع وقایع چهارگانه از مهمترین ماموریت ها و رسالت سازمان ثبت احوال محسوب می شود.

محمدی ارایه آمار و اطلاعات صحیح را در تصمیم سازی ها و برنامه ریزی کلان کشور مهم عنوان و اظهار کرد: مشارکت و همکاری جدی مردم نیز در این راستا امری ضروری و اجتناب ناپذیر به شمار می رود.

معاون سیاسی وامنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: باید در زمینه کارکرد سازمان ثبت احوال به ویژه در ثبت به موقع وقایع حیاتی فرهنگ سازی و آگاهی بخشی بیش از پیش بین مردم صورت گیرد.

همچنین سید رضا حسینیان، مدیرکل سابق ثبت‌ احوال کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: ثبت ‌احوال به عنوان دستگاهی زیربنایی، ساختاری و حاکمیتی است که خدمات مطلوب به جامعه هدف و تحول راهبردی خدمت به مردم از برنامه‌های اجرایی مناسب در این سازمان است.

وی اظهارکرد: سازمان ثبت ‌احوال از پر مراجعه‌‌کننده‌ترین دستگاه‌ها محسوب می‌شود و همواره این سازمان با سه وظیفه مهم و اساسی در جامعه ارائه خدمت می‌کند.

حسینیان ثبت وقایع چهارگانه حیاتی را شامل ازدواج، طلاق، فوت، تولد و مهاجرت عنوان و اظهارکرد: امیدواریم مجموعه فرمانداران، بخشداران و آحاد مردم در به ثبت رساندن وقایع چهارگانه همکاری کنند.

مدیرکل سابق ثبت ‌احوال کهگیلویه و بویراحمد اهمیت آمار دقیق در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها را موثر عنوان و خاطرنشان کرد: در صورتی که دستگاهی، آماری از ثبت وقایع حیاتی نداشته باشد در برنامه‌ریزی‌ها با مشکل مواجه می‌شود.

حسینیان بحث صدور اسناد مالکیتی را از دیگر وظایف سازمان ثبت ‌احوال عنوان کرد و گفت: تولید و انتشار آمار جمعیتی از دیگر وظایف سازمان بوده است.

وی، ثبت ‌احول را دستگاهی عریض و طویل عنوان و بیان کرد: وظایف در دولت الکترونیک تعریف شده که سازمان ثبت ‌احوال دستگاه پیش‌رو در این زمینه شناخته شده است.

محمد علی تقوی، مدیرکل جدید ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: اساس توسعه داشتن اطلاعات درست است که باید به بهترین نحو ممکن از اطلاعات ثبت احوال استفاده شود.

در پایان این مراسم از خدمات سید رضا حسینیان مدیرکل قبلی ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد قدردانی و طی حکمی از سوی ناظمی اردکانی، محمدعلی تقوی بعنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

*حاشیه ها:

در کلیپ پخش شده که فعالیتهای مدیرسابق را نشان داد هیچ تصویری از نشست خبری با خبرنگاران پخش نشد و در واقع چون نشستهای مدیرسابق به صورت محدود و با چهار نفر از خبرنگاران انجام میگرفت.

به جرات می توان گفت تنها معارفه ای بود که خبرنگاران روی صندلی ها نشسته بودند و نه روی زمین.

بسیاری از افراد و نیروهای سیاسی شناخته شده در این مراسم حضور داشتند.

مدیرکل جدید خود را اهل تعامل با رسانه ها خواند و رسانه ها را بازوی اطلاع رسانی مدیران می داند.

گزارش تصویری از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد