تاریخ درج خبر : 1393/02/03
کد خبر : ۲۶۰۵۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

بیشترین نام خانوادگی در کشور محمدی است

سایت استان: قائم مقام رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: نام خانوادگی های محمدی با 750 هزار، حسینی با 500 هزار و احمدی با 470 عنوان بیشترین فراوانی را در کشور دارند.

فریدون انصاری مهاجرت را یکی از ماموریتهای جدید این سازمان عنوان کرد و بیان داشت: به دنبال این هستیم که افرادی که مهاجرت درون شهری یابرون شهری دارند، کدپستی جدید خود را به ثبت احوال اعلام کنند.

IMG_3792

وی میزان جعیت کنونی کشور را حدود 77.5 میلیون نفر عنوان کرد و گفت: از این میزان 677 هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد است که 89صدم درصد جمعیت کشور را شامل می شود.

وی همچنین مکانیزه کردن اسناد هویتی را نیازمند ایجاد زیرساختهای لازم از جمله فیبر نوری دانست و گفت: این زیر ساخت هنوز در برخی از شهرستانهای کهگیلویه و بویراحمد مهیا نشده است.

انصاری همچنین یادآور شد: اگر کارتهای ملی هوشمند به خوبی اجرا شوند، ایران جزء معدود کشورهایی خواهد بود که بر ظرفیت داخلی خود تکیه کرده است.

کاهش ازدواج و افزایش طلاق در کشور/ ولادت 3.5 درصد افزایش یافته است

قائم مقام رئیس سازمان ثبت احوال کشور از کاهش ازدواج و افزایش طلاق در کشور طی 9 ماهه سال گذشته نسبت به مدت مشابه خبر داد و گفت:در این مدت واقعه ازدواج 8.9 درصد کاهش یافته است.

فریدون انصاری در حاشیه مراسم معارفه مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگاران در یاسوج با اشاره به برخی آمار ثبت احوال در 9 ماهه سال گذشته اظهار داشت: همچنین واقعه طلاق 3.9 درصد در 9 ماهه سال 92 نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: میانگین سن ازدواج در کشور نیز در بین مردان 28 سال و در زنان 23.5 سال است.

انصاری بیان داشت: در 9 ماهه سال گذشته واقعه ولادت 3.5 درصد در کشور افزایش یافته است.

قائم مقام رئیس سازمان ثبت احوال کشور افزود: همچنین میزان واقعه وفات نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3.2 درصد افزایش یافته است.

وی در خصوص بیشترین فروانی نامها در کشور گفت: امیرعلی، امیر حسین و ابوالفضل بیشترین فراوانی نامها در کشور را دارند.

انصاری بیان کرد: همچنین نامهای فاطمه، زهرا و نازنین زهرا بیشترین فراوانی را در بین زنان در کشور دارند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد