تاریخ درج خبر : 1392/03/13
کد خبر : ۲۶۰۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -

تنگ دوراک بهمئی همچنان در آتش می سوزد

سایت استان: محمود آرام
آتش سوزی در تنگ دوراک بهمئی که از دوروز پیش شروع شده است هنوز مهار نشده و وهمچنان خسارت های جبران ناپذیری به این تنگ تاریخی و طبیعی وارد می کند.
به گزارش سایت استان از شاهدان عینی، تلاش مردم محلی و ماموران دولتی و امدادی تا پاسی از شب یکشنبه (12 خرداد) برای مهار آتش ادامه داشته است ولی شعله های این آتش همچنان جنگلها و مراتع و درختان کهنسال بلوط، بنه و کیکم را می سوزاند.

20101
تنگ تاریخی و طبیعی دوراک بهمئی محل رویش گیاهان دارویی نایاب و زیستگاه حیوانات و جانواران کمیاب استان می باشد.
طبق اظهارات یک منبع موثق، تا لحظه تنظیم این گزارش، از صبح امروز بالگرد و نیروهای امداد ونجات استان جهت کنترل آتش در این منطقه مامور شده اند و به دلیل صعب العبور بودن منطقه و نبود جاده های ماشین رو امکان مهار سریع آتش با مشکلاتی همراه بوده و به کندی صورت میگیرد.
گزارش میرسد فرمادار شهرستان بهمئی با آماده باش کامل نیروهای امداد و نجات شهرستان و حضور در منطقه حادثه دیده برای کنترل و کاستن از ابعاد خسارت تلاشهایی صورت داده اما وسعت آتش به گونه ای بود که پهنه های وسیعی از تنگ تاریخی دوراک را درهم نوردیده و عملا امکان موفقیت برای نیروهای مردمی و عادی جهت کنترل آن وجود ندارد.
طبق گفته این منبع موثق، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از روز گذشته و با شروع این آتش سوزی، رایزنی هایی جهت اعزام بالگرد با مدیران استانی و دیگر استانها انجام داده و همچنان این پیگیریها ادامه دارد که با زخمی و مصدوم شدن چند نیرو همراه بوده است.
گفتنی است تنگ تاریخی و طبیعی دوراک در 45 کیلومتری شهر لیکک، مرکز شهرستان بهمئی و حدفاصل کوه های سیاه و سفید و روستاهای منطقه ممبی با آب وهوایی خنک قراردارد که جنگل ها و مراتع بکر این منطقه در گذشته ییلاق عشایر بوده ولی هم اکنون خالی از سکنه می باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد