تاریخ درج خبر : 1393/02/03
کد خبر : ۲۶۱۰۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نشست استاندار و مجمع نمایندگان استان با سرپرست کمیته امداد کشور/ تصاویر

سایت استان: استاندار، مجمع نمایندگان و مدیرکل کمیته امداد استان با سرپرست کمیته امداد کشور دیدار کردند.

5 (14)

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، سرپرست کمیته امداد کشور در این دیدار یکی از اولویت های اصلی و اقدامات اساسی کمیته امداد را توانمند سازی و خودکفایی مددجویان از طریق ایجاد اشتغال عنوان کرد.

حاج آقا حسین انواری اظهار داشت: کمیته امداد آمادگی ساماندهی نیروهای جویای کار را از طریق واگذاری طرح های اشتغال زایی و مشاغل خرد و خانگی را دارد.

حاج آقا انواری تصریح کرد: مهمترین راهکار خروج از فقر اشتغال و سرمایه گذاری روی مشاغل کوچک و متوسط و وصل به بازار کار است.

وی بیان داشت: در راستای ایجاد شغل برای مددجویان 30 تا 40 درصد نیز به افراد غیرتحت پوشش اختصاص می یابد.   سرپرست کمیته امداد کشور توسعه مشارکت های مردمی با ایجاد و توسعه مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد و استفاده از ظریفت مردم برای کمک به مردم نیازمند را از اقدامات مهم کمیته امداد برشمرد.

وی در این راستا گفت: با ایجاد شبکه های نیکوکاری خیلی از مسائل و مشکلات نیازمندان به دست مردم حل می شود.

انواری تأکید کرد: تلاش ما این است که به تعداد مساجد کشور این شبکه ها ایجاد و کمیته امداد آنها را پشتیبانی و حمایت نماید.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای حوزه حمایت و تأمین جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به مددجویان، گفت: اصرار داریم که در این راستا به صورت جدی سرمایه گذاری شود و کمک به ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه توجه به ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار از مسائل بسیار مهمی است که این نهاد نسبت به آن توجه ویژه ای دارد، افزود: این امر علاوه بر پیدا شدن سرپرست برای این زنان و فرزندان آنها، منجر به ایجاد امنیت و آرامش در خانواده ها شده و به خودکفایی خانوارهای تحت حمایت کمک شایانی می نماید.

انواری افزود: در این راستا در سال گذشته نزدیک به 3 هزار نفر از زنان بدون سرپرست با ازدواج مجدد ، بسیاری از مشکلات خود و فرزندانشان حل و فصل گردید.

سرپرست کمیته امداد کشور با بیان اینکه در حال حاضر کمیته امداد با یک هزار و 200 پزشک قرارداد دارد و پزشکان زیادی به صورت داوطلبانه به نیازمندان این نهاد خدمت می کنند، گفت: اگر طرح خدمات اورژانسی در روستاها اجرایی شود با ایجاد یک شبکه منظم روستایی کار خدمت رسانی به نیازمندان مناطق محروم به صورت مطلوبتر صورت می گیرد.

استاندار استان در این دیدار خواستار همکاری مقام سرپرستی درخصوس رسیدگی به امور مسکن محرومین بخصوص در مناطق و استانهای محروم تر و همچنین مساعدت در راستای ادامه تحصیل کارکنان شد.

5 (6)

دکتر موسی خادمی همچنین خواستار توجه ویژه به امورات شهرستان های جدید التأسیس و مناطق محروم به خصوص در خصوص جذب کمک های خیرین برای این مناطق شد.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار، گفت: فقر پنهان در استان به شدت احساس می شود و علاوه بر افرادی که تحت حمایت کمیته امداد هستند، نیازمندان زیادی داریم که بنا به دلایلی و به خاطر حفظ آبرو نمی توانند به کمیته امداد مراجعه نمایند.

5 (7)

غلام محمد زارعی خواستار توجه ویژه در راستای کمک به نیازمندان استان شد و گفت: دسترسی و اطلاع و ارتباط استان ما با شبکه های نیکوکاری و موسسه های خیریه داخل و خارج خیلی کم است و با کمک مسئولین باید آنها به سمت این استان و دیگر استانهای محروم هدایت شوند.

نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه دغدغه اصلی همه مسئولین نظام بحث اشتغال است، گفت: توقع این است که به استان ما به عنوان یک استان محروم توجه ویژه ای صورت گیرد.

5 (5)

حجه الاسلام و المسلمین علی محمد بزرگواری با بیان اینکه در استان زمینه ها و پتانسیل های کاری زیادی وجود دارد، گفت: باید زمینه فراهم شود و با ارائه تسهیلات اشتغال زایی خانواده ها و بخصوص خانواده های نیازمند از حالت تنبلی خارج شده و به سمت کار و تولید روی آورند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بر استفاده درست از ظرفیت ها تأکید کرد و خواستار احداث اردوگاههای فرهنگی تربیتی در حاشیه رودخانه ها در استان برای درآمدزایی بهتر مردم استان شد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدارگفت: دغدغه اصلی همه ما فارغ از کمک به نیازمندان ایجاد اشتغال پایدار است

دکتر غلامرضا تاجگردون اظهار داشت: استان ما استان فقیری است و فقر فرهنگی موجود در استان به واسطه فقر اقتصادی می باشد.

5 (16)

نایب رئیس کمیسیون بودجه مجلس با اشاره به اینکه تولید و اشتغال و درآمدزایی پیوسته به هم ربط دارند، گفت: در یک جامعه ثروتمند ، افراد فقیر هم می توانند از افراد ثروتمند بهره ببرند و کمکی به آنها شود ولی در یک جامعه فقیر کسی نمی تواند کمکی به دیگران نماید.

دکتر تاجگردون تصریح کرد: در راستای استفاده درست و مطلوب از وام های اشتغال باید حتماً به ایجاد شغل پایدار توجه شود و در این راستا توزیع اعتبارات باید عادلانه باشد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در بودجه سال جاری 2هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال برای پرداخت به مددجویان تحت حمایت این نهاد مصوب نموده و آمادگی دارد با هماهنگی ریاست محترم بانک مرکزی موانع عدم پرداخت این تسهیلات و اجرای طرح های اشتغال برای مددجویان را مرتفع نماید.

مدیر کل کمیته امداد استان نیز در این دیدار ضمن تقدیر از استاندار، و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به خاطر حضور در این جلسه و تقدیر و تشکر از مقام سرپرست کمیته امداد، گفت: در خصوص مشکلات استان، در بحث اشتغال گرچه اولویت اصلی و اساسی کمیته امداد است ولی در این راستا کمبود اعتبار نداشتیم بلکه کمبود همکاری بانکها را داشتیم .

سیدغلامرضا متقی اظهار داشت: در راستای ساخت و ساز مسکن های مددجویی منازلی از سالهای گذشته داریم که نیمه تمام هستند و انتظار داریم تأمین اعتبار شود.

وی به متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه معیشتی اشاره کرد و گفت: در این راستا دو هزار پرونده در نوبت پرداخت داریم که به دلیل کمبود اعتبار هنوز پرداخت نشده اند.

متقی خواهان توجه ویژه درخصوص تأمین اعتباربخشی از خدمات درمانی روستائیان و همچنین تأمین اعتبار برای دوهزار کمک موردی ویژه به نیازمندان واجد شرایط شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • بی رمق گفت:

    اقای انوری بررسی کند وامها وکمکهای بلاعوض چندسال گذشته را بزرگواری ورحیمی در دهدشت به چه کسانی دادند .70درصداین کمکها به نامه های بزرگواری وفامیلهای رحیمی که هیچ سنخیتی با کمیته امداد نداشتند داده شد .مدیر کل جدید لا اقل 5درصد اسناد مالی سالهای گذشته را بر رسی کندوبراین ادعا صحه بگذارد

  • الف گفت:

    شلوار زارع تو جورابش گیر کرده

پربازديد