تاریخ درج خبر : 1393/02/04
کد خبر : ۲۶۱۵۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

استفاده از روغن های حیوانی ممنوع!

سایت استان: کارشناس مسئول تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر عدم استفاده از روغن های حیوانی گفت: مصرف روغن های حیوانی مانند کره، پیه و دنبه باعث بالا رفتن چربی خون می شود.

258782_mo

به گزارش سایت استان، فرشته بوستانی، افزود: انواع روغن های حیوانی به دلیل داشتن اسیدهای چرب اشباع شده خطر ابتلاء به بیماری های قلبی- عروقی، دیابت، چاقی و سرطان ها را افزایش می دهد.

وی ادامه داد: اولین نشانه در فساد روغن بو و طعم نامطبوع است و سایر ویژگی های نشان دهنده فساد روغن با آزمایش مشخص می شود.

بوستانی ایجاد تغییرات محسوس در رنگ، کف کردن و دود کردن را از دیگر علائم فساد روغن های خوراکی دانست.

وی استفاده از روغن های زیتون، کنجد، کلزا، ذرت، آفتابگردان و سویا را توصیه کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حامد گفت:

  ………………..روغن حیوانی بهترین روغن روی کره ی زمینه دیدیم از.قتی که خاینایی مثل شما این روغن فراسودمند مردم ایران را برای خراب کردن نسل باهوش ایرانی با روغ پارافینی و پتروشیمی عوض کردن چقدر مردم به بیماری های قلبی دچار میشند نهایت مرگ در صورتی که در تاریخ پزشکی اومده وقتی همین روغن روغن اصلی مردم بوده سکته از نوادر بیماریها بوده و مثل حیوانات کمیابی مثل یوزپلنگ ایرانی فقط همه میدونن چیه ولی از مردم عادی تقریبا هیچ کس از نزدیک اونو ندیده که اگر این طور نبود بشر منقرض شده بود چون بالن زدن و اینها هم که نبوده در ضمن میگن خب اونا تحرک داشتن ما نداریم نخیر این طور هم نیست در قدیم هم فراووون حجره نشین و کاتب میرزا بنویس و دیوان دار و نقاش وهنرمند و خطاط و……. بودن که مشاغلی بسیار کم فعالیت به حساب میومدن حتی کمتر از خیلی ازماها با این حال اونها هم روغنشون حیوانی بوده وگزارشی هم از بیماری قلبی شایع در این طیف شغلی نیامده
  پس بشناسید خاین و دروغگو را و این مزخرفات را باور نکنید
  ازمایش کنید تا بفهمید
  مقداری کره و مقداری روغن مایع را تا داغ کنید و روی سرامیک بریزید و بعد از دوروز برای پاک کردن برید سراغشون ببینید اون روغنی که شفای امراض و غذای قلبه کدوم روغنه و اون که توی خون سفت میشه کدوم روغنه

  البته بگم خاصیت درمانی مخصوص روغن گاویه و روغن و پیه گوسفندی اصلا توصیه نمیشه

 • عطی گفت:

  واقعاااااااااااااااااااااا؟دیگه نمی خورم

 • بهلول گفت:

  خانم کارشناس
  از شما میپرسم روغن حیوانی را کجا گیر میاد که ما مصرف کنیم یا نکنیم؟ از طرفی با آن قیمت گرانی که دارند کی میتونه بخره و بخوره ؟ یز و گاو و میشهای محلی به اندازه کافی دنبه و پب و چربی ندارند ، این چربی و دنبه ای که شما در بازار میبینید مربوط به گاو و گوسفندهای پروار بندی است . حانم کارشناس کسی را میشناسم که عمل قلب کرده و دکنر بهش گفته از روغن محلی استفاده کن . خانم کارشناس میدونی چرا روغن محلی خاصیت درمانی داره ؟ چون دامهای محلی در طبیعت به چرا میپردازند و انواع گیاهان را بصورت طبیعی مصرف میکنند و این گیاهان دارای حواص دارویی متفاوت هستند و در نتیجه شیر و ماست و دوغ و کره آنها خودشان ترکیبی از داروهاست . آن ایامی که حقوق کارمندی پاسخگوی نیازهای روزمره ام بود از کره و روغن مخلی استفاده کرده ام آنهم بصورت چنگال (محلوط نان و کره داغ شده شبیه ترید ) و لی هرگز دچار مشکل نشدم .
  ولی از زمانی که روغن مورد مصرف خانه را به علت کم پولی تعویض و از روغنهای مایع و منجمد مورد نظر حضرتعالی استفاده میکنم ، صورت نخراشیده ام همواره پر از جوش است .

 • لر گفت:

  روغن حیوانی سالم تره البته به میزان کم و به دنبال مصرف حتما باید تحرک داشت.
  روغن های مایع که در بازار عرضه میشوند بازیافت ضایعات پتروشیمی ها هستند.

 • جالبه دکتر ناصر سعادت به یه بنده خدایی گفته بود که به جای روغن مایع از روغن حیوانی استفاده بکنه.
  این کارشناس مسئول پس چطور این حرف رو میزنه.
  روغن مایع که کلا شیمیایی درست میشه.
  اما روغن حیوانی که طبیعیه.
  حرف کدوم درسته؟

 • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

پربازديد