تاریخ درج خبر : 1393/02/04
کد خبر : ۲۶۱۷۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دردهای شکمی مبهم، از علائم سرطان روده بزرگ است

سایت استان: جراح عمومی بیمارستان شهید بهشتی یاسوج، گفت: دردهای شکمی مبهم، خونریزی های تحتانی دستگاه گوارشی(مقعد) و تغییر در اجابت مزاج، از علائم مهم سرطان روده، بخصوص روده بزرگ(کلون) است که با مشاهده آن ها باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کرد.

به گزارش سایت استان، دکتر ناصر افشین، افزود: در مرحله بیماریابی، افرادی که بالای 50 سال هستند هر 10 سال یک بار با کلونوسکوپی یا انجام آزمایشات سالانه مورد بررسی قرار می گیرند.

وی ادامه داد: کسانی‌که سابقه فامیلی سرطان روده بزرگ یا بیماری خاصی دارند که آن ها را مستعد سرطان می کند، سن بررسی در این افراد کمتر از 50 سال می شود.

وی با بیان اینکه  هر چه سن ابتلاء به سرطان روده بزرگ در خانواده پایین تر باشد، بررسی سلامت سایر افراد از 10 سال جوان تر آغاز می شود، افزود: به عنوان مثال اگر  شخصی در 40 سالگی مبتلاء به این عارضه شده باشد، سن بررسی سایر افراد خانواده از 30سالگی شروع می شود تا اقدامات پیشگیرانه و درمانی به موقع از تبدیل پولیپ به سرطان جلوگیری کرد.

دکتر افشین ابراز کرد: رژیم غذایی مناسب، استفاده از سبزیجات و میوه جات، توجه به علائم بیماری و انجام معاینات دوره ای از اقدامات پیشگیرانه این بیماری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد