تاریخ درج خبر : 1392/03/14
کد خبر : ۲۶۲۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -

نباید اجازه داد اعتبارات ملی استان برگشت بخورد

سایت استان: سید ˈحسین صابریˈ روز دوشنبه در نشست با جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد اهالی قلم را جزو خواص جامعه دانست و افزود: رسانه های این استان می توانند با رعایت اخلاق و آداب اسلامی و بدون هرگونه حاشیه موجبات حضور حداکثری مردم استان در پای صندوق های رای را فراهم کنند.

وی با اشاره به برگزاری سه انتخابات همزمان و مهم ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: تمهیدات و تدابیر لازم از سوی دست اندرکاران امر انتخابات در این استان اندیشیده شده است.

16

صابری از آغاز تبلیغات کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا در 16خرداد 92 خبر داد و اظهار کرد: نباید دو انتخابات دیگر تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری قرار گیرند و ترغیب مردم کهگیلویه و بویراحمد برای حضور در هر سه انتخابات پیش رو و گزینش فرد اصلح ضروری است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان از تلاش برای کمرنگ جلوه دادن حضور ملت ایران در انتخابات 24 خرداد امسال دست برنمی دارند، عنوان کرد: مردم بابصیرت و هوشیار ایران یکبار دیگر با حضور پرشور و دشمن هراس خود در انتخابات پیش رو علاوه بر خلق حماسه سیاسی توطئه های شوم دشمنان را خنثی خواهند کرد.

صابری با اشاره به وضعیت پروژه های عمرانی و طرح های مهر ماندگار در کهگیلویه و بویراحمد، ابراز داشت: برخی پروژه های این استان همچنان به دلیل کمبود اعتبار راکد و نیمه فعال هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج یکی از مهمترین این طرح ها است که با وجود پیشرفت فیزیکی بالای 95 درصد به دلیل کمبود اعتبار و برخی امور عقب مانده هنوز آماده بهره برداری نیست.

صابری بیمارستان 200 تختخوابی یاسوج را یکی دیگر از بزرگترین و مهمترین پروژه های عمرانی کهگیلویه و بویراحمد و جزو طرح های مهر ماندگار اعلام کرد و گفت: هم اکنون 130 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه اختصاص یافته ولی به نظر می رسد پیمانکار طرح بنا به دلایلی حاضر به ادامه کار نیست.

وی بیان کرد: درصورت صرفنظر پیمانکار از ادامه کار در این پروژه نباید اجازه داد اعتبار ملی تختصیص داده شده برگشت بخورد.

صابری اظهار کرد: با توجه به رایزنی ها و مذاکرات انجام شده با مسوولان وزارت راه و شهرسازی قرار است این میزان اعتبار به هیچ وجه برگشت نخورد و به دنبال جلب رضایت پیمانکار هستند.

وی تعطیلی عملیات اجرایی سد ˈتنگ سرخˈ بویراحمد به دلیل کمبود اعتبار را یادآور شد و عنوان کرد: برای رفع مشکلات این پروژه مذاکراتی با وزیر نیرو انجام شده است.

صابری اجرای این طرح را نیازمند مشارکت بخش خصوصی دانست و ابراز داشت: در همین راستا نشست های مشترکی با استاندار فارس برای رفع مشکلات موجود و واگذاری آن به بخش خصوصی انجام شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به خدمات ارزنده دولت های نهم و دهم در حوزه های مختلف، افزود: اقدامات مهمی در بخش های آبرسانی، برق رسانی، گازرسانی، مدرسه سازی و گسترش فضاهای آموزشی در تمام نقاط کشور و کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.

صابری با اشاره به اجرا نشدن پارک علم و فناوری به عنوان یکی از طرح های مهم سفر دور اول هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمد، گفت: مهمترین دلیل راکد بودن این طرح کمبود زمین بوده است.

وی از اختصاص اعتبار لازم در بودجه سال 92 برای شش استان کشور فاقد پارک علم و فناوری خبر داد و بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد با وجود نداشتن این پارک در لیست این چند استان قرار نگرفته که به نظر می رسد مسوولان وزارتخانه مربوطه در این راستا کوتاهی کرده و میزان اعتبار را به کمیسیون تلفیق ارائه نداده است.

صابری در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر کمبود شن و ماسه و افزایش قیمت آن و جابه جایی کارخانه های شن و ماسه در اطراف رودخانه بشار یاسوج، اظهار کرد: هم اکنون هیچ گونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

وی از فعال بودن چهار کارخانه شن و ماسه رودخانه ای و چهار کارخانه کوهی در شهرستان بویراحمد خبر داد و عنوان کرد: قیمت حمل هر تن شن و ماسه در هفته گذشته و با حضور اعضای کارگروه تنظیم بازار کهگیلویه و بویراحمد تعیین شد.

صابری با اشاره به برخی مشکلات منطقه ˈآب نهرˈ کاکان یاسوج، ابراز داشت: عده ای از مردم این منطقه مستندات خود را به محاکم قضایی کهگیلویه و بویراحمد ارائه داده اند و منتظر اعلام نظر نهایی دستگاه قضایی در این زمینه هستند که تاکنون پاسخی داده نشده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به فضای دل انگیز و مناظر بکر و طبیعی حاشیه رودخانه بشار یاسوج اشاره کرد و افزود: شرایط برای سرمایه گذاری مناسب در حوزه گردشگری و ساخت کمپینگ های اقامتی، رستوران و تفریحگاه در اطراف این رودخانه فراهم است.

صابری گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد آماده استقبال از سرمایه گذاران و متقاضیان در حوزه های مختلف از حمله ایجاد مراکز گردشگری، قایق سواری، سوارکاری، مجتمع خدمات رفاهی و ورزش های آبی در ساحل رودخانه بشار یاسوج است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تعامل نداشتن استاندار کهگیلویه و بویراحمد با شهرداری های این استان، بیان کرد: آمارها و اقدامات نشان می دهد که بیشتر فعالیت ها در راستای همکاری و تعامل با شهرداری های استان بوده است.

صابری ساماندهی وضعیت ترافیک شهری یاسوج، انتقال عمده فروشان و تعیین مکان جدید ترمینال این شهر را از جمله فعالیت ها و همکاری های انجام شده از سوی استانداری و سایر مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با شهرداری یاسوج اعلام کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد