تاریخ درج خبر : 1393/02/05
کد خبر : ۲۶۳۴۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

سود مخابرات یا توهین به اعتقادات دینی؟

سایت استان: دلبر عرفانی*

این روزها بیش از هر زمان دیگری شاهد رد و بدل شدن پیامک‌هایی با مضامین دینی و معنوی و گاها» عاطفی هستیم که متاسفانه فضایی بسیار نگران‌کننده در جامعه ایجاد کرده است.

شاید کمتر روزی باشد که یک پیامک با مضمونی شبیه به « دختری هستم چند ساله، چند روز پیش پایم قطع شد، در خواب فلان ائمه را خواب دیدم که گفت این پیامک را به 10 نفر بفرست تا یک روز دیگر شفا پیدا می‌کنی، این کار را کردم و بهبودی‌ام را به دست آوردم شما را به جد فلان این پایمک را به 10 نفر ارسال کنید» و یا « این آیه قرآن را به 20 نفر ارسال کنید تا چند دقیقه دیگر خبر خوشی دریافت خواهید کرد » را دریافت نکنیم!

sms-system

متاسفانه عامه و عمده مردم از این پیام‌ها استقبال می‌کنند به طوری که این پیامک‌های خاص به طور فراگیر در جامعه ایرانی و با شدت بیشتر در استان کهگیلویه و بویراحمد در گوشی‌های تلفن همراه رد و بدل می‌شود.

اما باید از خود پرسید واقعیت این ماجراها چیست؟ چرا تا این اندازه خرافات در میان مردم رواج پیدا کرده است؟

یک دکترای تخصصی حقوق عمومی در این باره می‌گوید: پیامک‌های با محتوای آیه را بخوانید و برای چند نفر بفرستید تا حاجت روا شوید از ترفندهایی دشمنان اسلام است.

مصطفی مبارکی افزود: از مردم فهیم و ولایت‌مدار عاشق اهل بیت و ائمه‌اطهار(ع) استان خواهشمندم در رابطه با پیامک‌هایی با مضمون اینکه فلان آیه را بخوانید و برای چند نفر بفرستید تا حاجت روا شوید یا امامی را در خواب دیدم که گفته است اگر فلان کار را کنید خبرخوشی خواهید شنید اینها همه ترفندهایی از طرف دشمنان اسلام برای از بین‌بردن اعتقادات ما مسلمانان و ضعیف کردن آنهاست.

وی گفت: همان‌گونه که مقام معظم رهبری با درایت کامل و هشدارهای هوشمندانه خود به ما شیعیان و مسلمانان جهان و کشور همیشه نقشه‌های ضد شیعه را نقش برآب کردند و نگذاشتند تا خدشه‌ای براعتقادات دینی ما وارد شود، این بار نیز شما مردم متدین استان با اعتنا نکردن به این پیامک‌ها می‌توانید باز هم کفار را ناامید کنید.

این دکترای تخصصی حقوق عمومی اظهارکرد: کسانی که این گونه پیامک‌ها را می‌فرستند، می‌خواهند که شما را ترغیب کنند تا آنها را برای دیگران بفرستید و بعد که حاجت شما برآورده نشد نسبت به ائمه‌اطهار و اعتقادات دینی خود ناامید شوید و این‌گونه است که آنها می‌توانند به مقاصد پلید و شوم خود دست یابند اما مثل همیشه این بار هم شما مردم استان مشت محکمی بر دهان این افراد ضد دین خواهید زد و آنها را ناامید می‌کنید.

اگر چه در این زمینه دستگاه‌های متولی خاموش بوده‌اند ولی به نظر می‌رسد که یک ساماندهی برنامه‌ریزی شده‌ای در پشت این پیامک‌های به ظاهر ساده نهفته است.

منبع:روزنامه ابتکار جنوب شماره 91

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد