تاریخ درج خبر : 1393/02/06
کد خبر : ۲۶۴۳۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

رئیس جمهور تنهاست!

سایت استان: رهزاد خدیش

اگرچه مملکتی را که یک نفر به تنهایی به نام احمدی نژاد می تواند به تباهی و ویرانی بکشاند ولی عمران و آبادانی دوباره ی آن، به تنهایی از عهده ی یک نفر به اسم روحانی خارج است و عزم و اراده ای همگانی و ملی را می طلبد.

از قدیم گفته اند: دیوانه ای سنگی را به چاه می اندازد، هزار آدم عاقل نمی توانند آنرا بیرون بکشند.

همانگونه که ملت از رئیس جمهور منتخب خود، انتظار دارند در حداقل زمان ممکن، ویرانه های به جا مانده را دوباره آباد کرده و به این بی نظمی و هرج و مرج پایان دهد، رئیس جمهور هم از ملت خود متوقع است تا پایان راه با او بمانند و حمایتشان را از وی دریغ نکنند. تکلیف یک ملت در برابر رئیس جمهور، تنها پای صندوق رای ادا نمی شود بلکه درست بعد از اینکه اسم رئیس جمهور منتخب از صندوق بیرون آمد، بر آن است که نگذارند درون صندوق زندانی شود و تنها بماند!

رئیس جمهور روحانی، تنهاست و با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند؛ از سیاست خارجه و مشکلات اقتصادی و فرهنگی داخلی گرفته تا مراسم خاکسپاری ریچارد فرای در اصفهان. به ریش وزیر خارجه اش هم گیر می دهند و می خندند آن چنان که مجبور می شود مدل ریش خود را عوض کند تا عده ای دیگر به آن گیر بدهند و بخندند!

رئیس جمهور روحانی آنچنان تنهاست که رای دهندگانش هم به او اعتماد نکردند و با وجود تقاضای مکرر و محترمانه وی برای انصراف مردم از یارانه، هیچکس دعوتش را لبیک نگفت و به یاری اش نشتافت. او پس از اینکه از مجلس مایوس گردید، دست به دامان مردم و هوادارنش شد اما هیچکدام از مردم همیشه در صحنه اش، نه ی بزرگ را در برابر یارانه بر زبان نراند. مجلس می خواهد به ملت ثابت کند آنچه به نام ویرانی از احمدی نژاد در اذهان عمومی باقی مانده است. در واقع آبادانی بوده و این روحانی است که میراث آباد احمدی نژاد را به باد فنا می دهد. اگر نه چرا قانون هدفمندی یارانه را لغو و یا اصلاح نمی کند؟!

ملتی که عزم و اراده ملی را تجربه نکند، نه به دموکراسی دست می یازد و نه از سیستم های دیگر بهره ای نصیبشان می شود. حتی در یک حکومت استبدادی و دیکتاتوری اگر پادشاهِ مردم و مردمِ پادشاه واقعی باشد، مردم به نتایج مطلوبی دست خواهند یافت. نمونه اش حکومت رضا شاه بود که اگر چه اصلاحات زیادی انجام داد ولی به دلیل عدم همراهی ملت ناکام ماند و ایران از مسیر اصلاحات منحرف شد.

رئیس جمهور روحانی، تنهاست چون از پشتوانه عزم و اراده ی ملی برخوردار نیست. چندسال پیش در آرژانتین، گوجه فرنگی به طرز بی سابقه ای گران شده بود، مردم آرژانتین در یک حرکت مدرن و شایسته، توانستند جلوی این فاجعه را بگیرند: نخریدند و نخوردند! همین!

در حال حاضر سیب زمینی در ایران هر کیلو سه هزار و پانصدتومان است ولی ایرانیان می خرند و می خورند و از گرانی آن شکوه می کنند!

رئیس جمهور روحانی تنهاست چون کسانی که او را به صحنه ی انتخابات آوردند و از وی حمایت کردند و اسمش را به صندوق رای انداختند، او را درون صندوق رها کردند و تنهایش گذاشتند به گونه ای که هر چه فریاد می زند، کسی از بیرون صندوق، صدایش را نمی شنود.

رئیس جمهور روحانی تنهاست و من که به او رای ندادم، تنها با انصراف از یارانه توانستم او را یاری دهم. من، نه وزیرم، نه استاندار، نه رئیس بانک، نه کارمند، نه کارگر و نه هیچ چیز دیگر. از هیچ منبعی، هیچ پولی دریافت نمی کنم ولی از یارانه انصراف دادم تا رئیس جمهور تنها نماند.

تنهاترین، تنهایی که از آن متنفرم تنهایی رئیس جمهور در میان ملت خویش است. اما با اینهمه تنهایی نه بر مشکلات داخلی غلبه می کند و نه سیاست خارجی را در مسیر درستی می تواند هدایت کند. نه توانایی رفع … را دارد و نه دفع فقر را !

ملتی که رئیس جمهور خود را تنها بگذارد، تنها می ماند!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • امید گفت:

  باسلام واحترام
  ما مردم ایران بایستی یاد بگیریم که انتقاد سازنده کنیم و پیشنهاد هم در کنار انتقاد فراموش نکنیم.
  با تخریب همدیگر نه تنها به نتیجه ای نخواهیم رسید بلکه نتایج بدست آمده هم به فرآموشی سپرده می شود.
  دست در دست هم با همکاری ویاری هم و بدون تخریب کشور ایران اسلامی مان را آباد و آبادتر کنیم

 • اصفهان گفت:

  احمدی نژاد برای هرکجا خوب نبوده برای استان محروم شما که بد نبود.بدکاری کرد به فکر عمران وآبادانی استانتون شده!!!؟

 • اصفهان گفت:

  من ازاول انقلاب تاحالا فقط سه بار درانتخابات شرکت کردم و رای دادم.دوباردرسال84(مرحله اول ودوم ریاست جمهوری) ویک بارهم درانتخابات ریاست جمهوری سال88.
  لازم به ذکراست درهرسه مورد مذکور به احمدی نژاد رای دادم.توخود حدیث مفصل بخوان ازاین مجمل

 • محله جابر گفت:

  احمدی می رزمید اسرائیل می لرزید

 • سوق گفت:

  احمدی نژاد امیرکبیرانقلاب اسلامی است.چه بدی درحقت کرده ؟!!!!

 • چشمه بلقیس گفت:

  بخواهی یا نخواهی احمدی نژاد انشاءالله 3 سال دیگه رییس جمهوره

 • سیدامیر گفت:

  پس شما مردم رو در زمان رضاشاه مقصر می دونید نه رضا قلدرو.چقدرمنحرفی

 • رهزاد گفت:

  حتا اگه امام محمد باقر هم نمی فرمودند من به آبروی کسی چوب حراج نخواهم زد!

 • رهزاد گفت:

  جناب سوق!!
  من به آبروی هیچ کسی چوب حراج نمیزنم. اما احمدی نژاد به آبروی خودش و هفتاد میلیون ایرانی که من وتو هم از اوناییم چوب حراج زد و رفت!

 • سوق گفت:

  امام محمد باقر علیه السلام روبه روی کعبه ایستادند وفرمودند:ای کعبه مقام ومنزلت تو درنزد خداوند بسیار زیاداست.اما آبروی مومن درنزد خدواند متعال ازمقام ومنزلتت بالاتراست.
  آقای خدیش باسلام.شما حق ندارید به آبروی آقای احمدی نژادچوب حراج بزنید واورا به دیوانه ای که سنگی رادرچاه انداخته تشبیه کنید

 • انصارالثقلین گفت:

  ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا فلا خوف علیهم و لا هم یحزنون * اولئک اصحاب الجنه خالدین فیها جزاء بما کانوا یعملون؛ کسانى که گفتند پروردگار ما الله است، سپس استقامت کردند، نه ترسى بر آنهاست و نه اندوهى. آنان اهل بهشتند و جاودانه در آن مى‏مانند، این پاداش اعمالى است که انجام مى‏دادند.
  ….پس باید دراین تندبادهاسنگ بود

 • انصارالثقلین گفت:

  عزیز،دربعضی ازامور باید سنگ بود…گوجه فرنگی آرژانتین رانمی توان باعلم فلسفه ایرانیزه کرد…

 • محمد زرین گفت:

  از درد سخن گفتن و از درد شنیدن
  با مردم بی درد ندانی که چه دردی است…

 • آشنا گفت:

  والا غیر خوت تهنایی..
  یارانه ته بهسون پیل تلفن صحاب حونه قبلی ته بده

 • انصارالثقلین گفت:

  طرز فکرت خیلی عوض شده…

  • میر گفت:

   موافق موافق موافقم من هم تعجب کردم. ریش و … البت ما هم عوض شدیم اونوری بودیم حالی انصاری شدیم. تحول تحولگرایی

  • رهزاد گفت:

   سنگ که نیستم بعدازاینهمه سال هنوز همهن باشم که بودم جناب انصارالثقلین!تو هم سنگ نباش!

 • س/ اسلامی گفت:

  جناب خدیش،ایشان تنها رییس جمهوری هستند که دوره ریاست جمهوری شان 4 سال است.همین الان اگه رای گیری کنند،احمد نژاد مورد انتقاد شما بیش از30میلیون رای داره….

 • رهزاد گفت:

  جناب فاطمی عزیز!یارانه برای این ملت نه تنها دردی را دوا نمیکند بلکه خود بزرگترین درد است!میدونی با پولی که ماهیانه به حساب ملت ریخته میشه چه کارهای بزرگی برای اقتصاد فلج این مملکت می توان انجام داد؟!البته میدونم که اعتمادی برمسولین نیست ولی وقتی باروحانی هم فسم شدیم خودرا از این فلاکت نجات بدیم باید بهش اعتماد کنیم.اگرچه من هرگز بااو سوگند نخوردم وهرگز به سوگند اینان اعتمادی ندارم ولی او رییس جمهور است ومن یکی ازاین جمهورم!
  درود برتو

 • حاج احمد گفت:

  تعامل و گفتگو و صبوری بهترین و تنها راه حل است
  . برادر جان ! اطمینان داشته باش اگر مردم باور کنند که مسولان انها به معنای حقیقی به فکرشان اند هرگز انها را تنها نخواهند گذاشت ، همانطور که احمدی نژاد و برنامه هایش را باور داشتند و اما دست های پشت پرده اقتصادی داخلی سنگ اندازی کردند
  همونطور که خاتمی و هاشمی را باور داشتند.
  . نگاه ات اگر چه درد مندانه است اما سیاه و سفید دیدن مطلق ناصحیح است و خوب است در قضاوت همه جوانب را دید . مطلق اندیشی از شما که فلسفه خوانده اید درست نیست . شایسته است هر پدیده ای را با لحاظ همه جوانب و شرایط اش دید .
  برادر جان ! ممنون که درد داری و بی تفاوت نیستی . رییس جمهور روحانی هم تنها نیست چون مردم تا پایان دوره ریاست جمهوری اش در کنارش خواهند ماند چون مردم ما خودشان با رای مستقیم شان انتخاب اش کردند چون رهبری تا حالا پشتش ایستاده و حمایت اش کرده اما باید منتظر باشیم و کمک کنیم تا زمان بیشتری بگذرد و ببینیم چقدر برنامه هایش گره گشاست ببینیم چه دردی از مردم دوا میکند . باور کنیم مردم ما قدر شناس اند و صبور . مردم مشکل دارند اما وفادارند . باید منتظر مانیم و امیدروار.

 • حسین فاطمی گفت:

  برادر خدیش. تو اگر از هیچ جا نمی خوری یا خیلی وضع اقتصادی ت خوبه یا خیلی وضع فرهنگی ت !
  وقتی ملتی که عادت کرده اند همیشه درصحنه باشند و گرانی را تحمل می کنند و بی لیاقتی ها و حق خوری ها را تاب می اورند به انصراف از یارانه می گویند نه٬ یعنی اینکه توان ملت از تامین حداقل معاش شان عاجز است. یعنی کارد به استخوان رسیده. برادر جان٬ طبق همین احکام شرع در حالت اضطرار برای نجات جان ادم می توان از گوشت خوک و خوراک حرام هم انصراف نداد! و حالا تو فرض کن یارانه برای ما بشود گوشت خوک! در این حال خراب و نیاز شدید اقتصادی انصراف از ان نه عاقلانه که عین دیوانگی ست.
  دلیلش هم همان که اول گفتم: عدم انصراف ملت همیشه در صحنه!

 • منطق گفت:

  بسیار کار پسندیده ای کردید همین ها جمع میشود یهو اتفاقی رفیقدوستی، فاضلی ، شهرام خانی نه ببخشید بابک خانی اشتباه یکجا به حسابشون میره و …
  زحمت کشیی میر شکال

 • سجاد محبی گفت:

  دوست خوب اولا احمدی نژاد هم مثل روحانی خاتمی و هاشمی رییس جمهور منتخب مردم بود پس توهین به وی توهین به شعور بیست و چهار میلیون ایرانیست.هیچ کس منکر این نیست که بخش عمده ای از مشکلات ایران در هشت سال گذشته در نتیجه تحریم ها بوده و بخشی دیگر نیز در اثر کارشکنی های داخلی و صد البته بی کفایتی برخی از مدیران دول گذشته. تحریم هایی که بخاطر خواستن انرژی هسته ای که شما نیک میدانید که رییس جمهور تا چه اندازه در این مورد اختیار دارد حال بعد از گذشت هشت سال سختی فراوان در این راه که بارش فقط بر دوش مردم بود امروز براحتی و با افتخار به توافقی با غرب رسیدیم که بر اساس ان عملا باید تمام اورانیوم غنی شده را به کمتر از پنج درصد برسانیم که شما کاملا اگاهید این درصد غنی سازی مطلقا به معنی تعطیلی تمام پروژها خواهد بود و در این بین فقط صبر مردم ستودنیست. حالا حساب خون بزرگ مردانی که در این راه ریخته شد بماند به قیامت. اگر فکر میکنید با امدن دولت تدبیر وامید گشایشی شده است ببینید چه بهایی برای ان پرداخت شده است.

پربازديد