تاریخ درج خبر : 1393/02/07
کد خبر : ۲۶۴۷۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -

کمالوندی: جشنواره ملی داستان کوتاه با موضوع خلیج فارس در یاسوج برگزارمی شود

سایت استان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد از برگزاری جشنواره ملی داستان کوتاه ( متیل) با موضوع خلیج فارس و با همکاری و حمایت بانک قوامین در اردیبهشت امسال در یاسوج خبر داد.

امین کمالوندی زمان فراخوان برگزاری این جشنواره اوایل دی 1392 اعلام کرد و افزود: بیش از یکهزار و 152 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی با بیان اینکه جشن ملی متیل در دو بخش آزاد و خلیج فارس بود افزود: تعداد 95 اثر در بخش آزاد و 15 اثر در بخش خلیج فارس به بخش نهایی این جشن راه یافتند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد داوران مرحله اول جشنواره را شامل رضا گشتاسب، احمد جهانبین، صابر محمدی و فرهاد کوهپیما اعلام کرد.

وی افزود: هیات داوران پس از گزینش نهایی تعداد 60 اثر واجد شرایط را جهت ارزیابی در مرحله نهایی معرفی کردند.

کمالوندی با اشاره به اهمیت برگزاری این جشن ملی و موضوع خلیج فارس خواستار حمایت سایر دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان شد.

وی بیان کرد: با وجود اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت و پشتیبانی دستگاه های مختلف فرهنگی و اجرایی برای برگزاری آیین ها، مراسمات و جشن های ملی فرهنگی با موضوعات فاخر تاکنون بانک قوامین به عنوان نخستین حامی برنامه های فرهنگی در سال جدید مشارکت کرده است.

وی با بیان اینکه بانک قوامین استان کهگیلویه و بویراحمد در بسیاری از برنامه های فرهنگی و هنری استان حضوری فعال دارد، ابراز داشت: این نهاد دولتی برای ارج نهادن به منویات مقام معظم رهبری در راستای اعتلای فرهنگی و مشارکت سایر دستگاه های دولتی در امر فرهنگ و ترویج برنامه های فرهنگی حضوری فعال داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به مشارکت بانک قوامین استان در خرید کتاب های ارائه شده در نمایشگاه کتاب که سال گذشته در یاسوج برگزارشد اشاره کرد و افزود: این بانک در همه جشنواره های فرهنگی و هنری به ویژه جشنواره های بین المللی فیلم و موسیقی فجر مشارکت مطلوب وفعالی داشته است.

کمالوندی ضمن تشکر از مسوولان بانک قوامین استان خواستار حضور و مشارکت سایر نهادهای دولتی کهگیلویه وبویراحمد در برنامه های فرهنگی و هنری استان شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع فرهنگ و بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اهمیت مقوله فرهنگ به عنوان یک امر زیربنایی لازم است دستگاه های دولتی بیش از پیش به امر مشارکت در برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری اهتمام ورزند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد