تاریخ درج خبر : 1393/02/08
کد خبر : ۲۶۵۵۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

حوزه سلامت فصل مشترک اقتصاد و فرهنگ است/ تقدیر ویژه استاندار از تلاش های دکتر چمن

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد  ضمن تشکر از تلاشگران و نقش آفرینان عرصه سلامت در استان در همه رده ها، تاکید کرد: از زحمات دکتر چمن، رئیس پرکار و دارای نگاه علمی دانشگاه، تشکر ویژه می کنم که به لطف خدا در این مدت کوتاه که در استان به فعالیت مشغول هستند،آثار خوبی از فعالیت های وی و همکارانش را در سطح استان شاهد هستیم.

thum-b5664376c9b6be3c119-DSC_0567_12842

به گزارش سایت استان، دکتر موسی خادمی،  در آئین اختتامیه هفته سلامت که در سالن جکیم جرجانی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد؛ حوزه سلامت را از مهمترین حوزه‌های هر جامعه و کشور عنوان کرد و ادامه داد: اگر جامعه را به بخش‌های مختلف تقسیم کنیم قاعدتاً حوزه سلامت در تمامی زمینه‌ها مهمترین حوزه خواهد بود.

حوزه سلامت فصل مشترک اقتصاد و فرهنگ است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به نامگذاری سال به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اشاره کرد و گفت: امسال به چند دلیل مهمتر خواهد بود و آثار بیشتری بر جامعه خواهد گذاشت.

این مسئول نقطه مشترک اقتصاد و فرهنگ را حوزه سلامت عنوان کرد و گفت: مقوله سلامت با توجه به هزینه‌های زیادی که دارد در سبد اقتصادی خانواده‌ها قرار گرفته که دغدغه‌ای برای خانواده‌ها محسوب می‌شود.

وی بحث فرهنگ در حوزه سلامت را موثر عنوان کرد و گفت: سبک زندگی، تعامل در اجتماع، تفریح سالم، ارتقای سطح بهداشت عمومی و برنامه‌های متنوعی که در سلامتی موثر بوده را می‌توان با فرهنگ‌سازی نسبت به اجرایی کردن آن در جامعه و کاهش بیماری‌ها اقدام کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه حوزه سلامت برخلاف سنوات گذشته از اولویت‌های مهم دولت تدبیر و امید است، گفت: سیاست‌های کلی بخش سلامت از سوی مقام معظم رهبری در اوایل سال‌جاری تبیین کردند و تاکید معظم‌له در این حوزه در کنار اعلام شعار محوری سال نیز مسئولیت و رسالت متولیان امور را در این حوزه سنگین کرده است.

وی با اشاره به فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و تاثیر آن بر حوزه بهداشت و درمان در سطح جامع عنوان کرد: با توجه به این‌که دولت اهتمام جدی به بخش سلامت و کاهش هزینه‌های مردم در حوزه بهداشت و درمان دارد سهم قابل قبولی به این بخش اختصاص داده می‌شود.

خادمی با تاکید بر این‌که شعار امسال با عنوان یک عمر سلامت با خود مراقبتی باید در جامعه نهادینه شود، گفت: باید به شعار امسال توجه بیشتر شود چراکه با خودمراقبتی بدون شک هزینه‌های درمانی نیز کاهش می‌یابد.

این مسئول تصریح کرد: با خود مراقبتی بار بهداشت و درمان سنگین‌تر می‌‌شود که در مرحله اول در دستور کار قرار دادن مجموعه بهداشت و درمان بوده و باید نسبت به آگاهی‌بخشی جامعه اقدامات لازم را به مرحله اجرا گذاشت و مقوله خودمراقبتی را در جامعه نهادینه کرد.

وی عنوان کرد: مقوله خودمراقبتی در حوزه‌های مختلف اعم از کارکنان ادارات، نهادها و سازمان‌های روستاییان و عشایر و زنان و مردان بسیار مهم بوده که باید متناسب با حوزه‌های مختلف اقدام کرد چراکه جنس خودمراقبتی در حوزه‌های مختلف متفاوت است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ خودمراقبتی در سطح جامعه تاکید کرد و گفت: امیدواریم با هم‌افزایی و تعامل اصحاب رسانه بتوان این فرهنگ را در استان نهادینه کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • از دانشکده گفت:

  سخنان دکتر چمن بسیار ارزنده بود. کاش در دانشکده ها هم نکوداشت هفته سلامت برگزار میشد.

 • مارال گفت:

  خدا قوت…

 • پرستار گفت:

  از استاندار محترم سپاسگزاریم که به بهداشت ودرمان توجه خاص دارند و عملکرد دستگاههای اجرایی استان را مورد بررسی قرار می دهند و قدردان زحمات متولیان سخت کوش سلامت استان هستند.

 • علی گفت:

  دکتر چمن مدیر دانا وتوانایی است قدرش را بدانیم .

 • کارمند گفت:

  من یک تقاضا از مسئولین محترم سایتهای خبری استان دارم از اطلاعات پزشکی وعلمی استاد چمن جهت بالا بردن سطح اگاهی وسلامت مردم استان بیشتر استفاده شود.

 • مطلع گفت:

  جا دارد از استاندار محترم و فهیم استان و خدمات صادقانه وشبانه روزی دکتر چمن تقدیر وتشکر نماییم .

  • از کارکنان گفت:

   از زحماتتان ممنون . از دکترچمن بخاطر راه اندازی تیم مستقردردیشموک که رایگان درمان مردم را انجام خواهندداد سپاس ویژه داریم. کارخداپسندانه ای است

پربازديد