تاریخ درج خبر : 1393/02/08
کد خبر : ۲۶۵۹۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

رشد 55 درصدی وصول حقوق دولتی از معادن کهگیلویه و بویراحمد

سایت استان: معاون امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان وصول حقوق دولتی از معادن کهگیلویه و بویراحمد در سال 92 از رشدی 55 درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، امید موسوی با بیان اینکه میزان وصول حقوق دولتی در سال 91 در حدود 900 میلیون ریال بوده است افزود: این میزان در سال 92 به 1 میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون ریال رسیده و از رشدی 55 درصدی برخوردار بوده است.

موسوی اظهار کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده پیش‌بینی می‌شود که تا پایان امسال حقوق وصولی دولت از محل درآمدهای معدنی به دو میلیارد ریال برسد.

معاون امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ذخیره قطعی معادن استان بالغ 1 میلیارد و هفتصد میلیون تن است افزود: ظرفیت اسمی استخراج معادن استان بالغ بر 8 میلیون تن در سال است.

وی خاطر نشان کرد: میزان استخراج ماده معدنی سال 92 در استان 1 میلیون و صد و سی هزار تن بوده است.

موسوی در ادامه با اشاره به اینکه 48 معدن فعال، 26 معدن درحال تجهیز و 16 معدن غیره فعال در سطح کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد افزود: بیش از 1003 نیروی کار در معادن استان فعالیت دارد.

معاون امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد اولویت‌های معدنی کهگیلویه و بویراحمد در سال 93 را هماهنگی و انجام توافقات لازم با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در جهت ایجاد زیرساخت های معدنی و انجام مطالعات بر روی مواد معدنی استان، پیگیری وصول حقوق دولتی، حل مشکلات معارضین محلی با همکاری منابع طبیعی و سایر دستگاههای مرتبط، جلوگیری از برداشت های غیره مجاز و تعیین و تکلیف معادن غیره فعال استان دانست.
استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های برخوردار معدنی کشور است و از 51 عنصر معدنی شناخته شده در کشور بالغ بر 16 عنصر در استان وجود دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد