تاریخ درج خبر : 1393/02/08
کد خبر : ۲۶۶۰۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -

“بوسه مادر پس از مرگ”

سایت استان: غریب واحدی پور

خانم مؤمنه و محترمه ای از بستگان که به صداقت هم مشهور هستند .نقل می کنند ;” قریب به بیست سال قبل دختری نه ساله بودم که بین من و مادرم ارتباطی قوی وجود داشت،به گونه ای که بوسه های مکرر مادر رنجورم بر گونه هایم که با مرض لاعلاجی دست به گریبان بود،نه فقط تسکین دهنده دردهای او ،بلکه رفع کننده نگرانی های مزمن من در خصوص سلامتی اش نیز بودند…

اوضاع به همین سبک ادامه داشت ،تا اینکه  شبی تسلیم اصرار عده ای از بستگان خیلی نزدیک شدم و غافل از اینکه،بدینوسیله مسکن مادر را از او دریغ کرده ام.شب را مهمان آنها بودم.

لذا،روز بعدهنگام مراجعت به خانه خبر بسیار ناگوار مرگ مادر وشنیدن این نکته که در آخرین لحظات حسرت بوسیدنم بر دلش مانده بود.چنان طاقتم را طاق کرد که ناخودآگاه بصورت  پیوسته و با دویدن از این سو به آن سو فریاد  زدم که;” مادرم مرا نبوسیده و مرده است.”

 شدت آلام روحی ام به گونه ای بود که تلاش های طاقت فرسای بسیاری از نزدیکان برای آرام کردنم ناکام ماند،و شیون ،ناله و گریه های جانسوزم ،زمینیان که هیچ،عرشیان را هم متأثر کرد.

بنابراین،ناگهان در حد فاصل خواب و بیداری ،برای لحظه ای  انگار چشم هایم بسته شد و نوری نمایان شد و گفت آمده ام ،دخترم را ببوسم.

اتفاقا”  همان لذت بوسه های مادرانه دوران حیات مادرم را تجربه کردم.و با تبسمی برخواستم که تمام حاضرین را شگفت زده کرده بود.

آن روز دریافتم که مادر روح خدائی دارد و در همه حال تسکین دهنده قلوب است.”

هدیه روز زن به همسرم که سوگ فقدان مادرش سین های هفت سین نوروز 93 را بلعید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اميد بهداروند گفت:

  با خواندن یادداشت مهندس واحدی پور اشک در چشمان انسان حلقه می شود وسر تعظیم در برابر بزرگواری و عظمت مقام مادر در پیشگاه خداوند عزوجل فرود می آید .

 • محمد دورقی گفت:

  در اینکه این داستان واقعی تراژدیک و حزن انگیز است شکی نیست اما نکته قابل تامل در این داستان این است که خدا به پاس عظمت مادر خرق عادت می کند و روح یک متوفی را که طبق سنت های خدایی استیفا شده و دیگر مجال بازگشت ندارد به زمین و به شکلی خارق العاده برمی گرداند تا سهمیه دریافت نشده بوسه را به دخترش عطا کند. الله اکبر. الله اکبر. چه مهرورز است این الله یگانه وچه بی بدیل جایگاهی دارد این مادر!

 • هم استاني گفت:

  خدا رحمتشون کنه و سایه شما را از سر بچه هاتون کم نکنه

 • سجاد محبی گفت:

  بسیار زیبا و تاثیر گذار بود هنوز بدنم داره می لرزه . خدایا به همه مادرای دنیا عمر با عزت عطا کن

پربازديد