تاریخ درج خبر : 1393/02/08
کد خبر : ۲۶۶۱۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

رونمایی از کتاب سیدعبدالستار ماندگار سوق

سایت استان– کتاب مرجع شیرهای صنعتی نوشته سیدعبدالستار ماندگار سوق پژوهشگر هم استانی به مناسبت بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که دهم تا بیستم اردیبهشت در مصلی تهران برگزار می شود رونمایی شد.

این کتاب توسط دانشگاه تهران و جهاد دانشگاهی دانشکده های فنی کتاب مرجع شیرهای صنعتی(HANDBOOK VALVE) در 421 صفحه منتشر شده است.
قسمتی از مقدمه کتاب که توسط علی وطنی استاد دانشگاه تهران و معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور نوشته شده است را برای آشنایی بیشتربا این کتاب در ادامه می آوریم: 10171708_628756073880376_2688593823897634193_n

مجموعه حاضر که به همت جناب آقای سید عبدالستّار ماندگار سوق تهیه، تدوین و تنظیم شده است همسو با همین رویکرد علمی و صنعتی و بهره‌گیری از دانش فنّی و تجربیات عملی در صنعت می‌باشد. با استفاده از این مجموعه، مهندسان محترم ضمن آشنائی با کلیات مربوط به انواع شیرها، همراه با مبانی علمی و ساخت، با کاربردهای آنها برای باز و بسته نمودن و تنظیم جریان سیال نیز آشنا خواهند شد. علاوه برآن با شیرهای یک‌طرفه برای جلوگیری از بازگشت جریان و شیرهای کنترل و تنظیم کننده فشار نیز آشنا خواهند شد.
بدیهی است که، وجود مستندات علمی مربوط به شیرها که براساس تجربیات صنعتی تهیه و تنظیم شده باشند از ارزش بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. کسانی که علاوه ‌بر درک علمی از مبانی طراحی و ساخت شیرها آگاهی کامل داشته باشند و نیز در صنعت و عمل با کاربرد آن آشنائی کامل داشته باشند، می‌توانند با تدوین آثار علمی در این زمینه نسبت به انتقال دانش و تجربه خود به مهندسان کمک کنند تا ضمن استفاده صحیح از این شیرها از عواقب ناشی از استفاده ناصحیح یا تعویض دیرهنگام آنها جلوگیری کنند. زیرا کوچک‌ترین غفلت ناشی از بی‌احتیاطی یا ناآشنا بودن به نقش و کاربرد شیرها، ممکن است منجر به بروز حوادث ناگواری گردد.
اینجانب ضمن ارج نهادن به تلاش‌های خستگی ناپذیر جناب آقای سید عبدالستّار ماندگار سوق، به عنوان نمونه‌ای از فرزندان عشایر غیور و پرافتخار این کشور، که به فرموده حضرت امام خمینی(ره)”عشایر از ذخائر انقلاب اسلامی ایران هستند” و ما امروز شاهد بهره‌مندی از یکی از این ذخائر ارزشمند علمی هستیم که با ارائه آثار علمی-کاربردی خود، موجب ارتقاء دانش علمی و عملی مهندسان و بهبود کارهای صنعتی می‌شوند، صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم و مطالعه کتاب ارزشمند “مرجع شیرهای صنعتی” را به مدیران ارشد نفتی، مهندسان محترم و دانشجویان عزیز قویاً توصیه می‌نمایم.

فروش کتاب: دانشگاه تهران، دانشکده فنی 02161112862

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد