تاریخ درج خبر : 1393/02/08
کد خبر : ۲۶۶۱۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

آزموده را آزمودن خطاست!

همیشه انتخابات از هر شکل و در هر شمایلی که باشد،در استان ما داغ داغ است!این خاصیت دیرینه مردمان این سرزمین است که از خرد تا کلان و از ریز تا درشت و از بیسواد تا دانشگاهی برای “همیشه در صحنه بودن” سر پر سودایی دارند.این مساله در بسیاری از اوقات نه تنها باعث توسعه و رشد نمیشود بلکه راه را برای تنفسی تازه در فضاهای سیاسی اجتماعی و صنفی مسدود میکند….آنجا که تعصبات قومی و عشیره ای همچون غباری شیشه شفاف عقلانیت را کدر میکند،احساس دست به انتخاب میزند و نتیجه همانی میشود که یحتمل نباید بشود!

انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با شور و حرارت قابل تامل و البته نگران کننده ای برگزار شد!!اشتیاق فراوان فارغ التحصیلان و مهندسان کشاورزی که از نامرادی در دسته آسیب پذیرترین اقشار تحصیلکرده قرار گرفته اند،نشان از ولع فراوان برای تغییر در ساختار مدیریتی این سازمان داشت.موج جوان گرایی و پرهیز از انتخاب نیروهای دولتی در روز انتخابات به چشم میخورد.نکته شگفت انگیز این انتخابات تلاش بی وقفه کاندیداهایی بود که یا مزه مدیریت سازمان را چشیده بودند و یا در اندیشه پر کردن دوران پر ملال بازنشستگی پشت میز به ظاهر کم اعتبار مدیریت سازمان بودند!تلاشی که در حد اهمیت انتخابات مجلس نمود پیدا کرد و با بسیج همه امکانات و نیروها اعم از اسکان و غذا و وسیله نقلیه چهره ای کاملا حساس به این انتخابات بخشید.سوالاتی که ذهن هر کسی را ممکن است به خود مشغول کند چیست؟

mohsen-askari

1-مدیران و مسوولان سازمان نظام مهندسی همواره از کمبود اعتبار و نقدینگی در این سازمان گفته اند و بدون شک مدیریت با دستان خالی کاری بس سترگ و سخت خواهد بود!!پس به حکم کدام جاذبه اینگونه به جمع آوری آراء پرداختند؟

2-یکی از اهداف اولیه تشکیل این سازمان استفاده از توان و پتانسیل نیروهای جوان و تازه نفس در بدنه های مدیریتی همین نهاد بوده است که شاید دغدغه نان داشته باشند اما هرگز اسیر نام نشده اند!سوال اینجاست که چرا با وجود علم به فزونی بیکاری در میان این قشر از جامعه هنوز هم در سالهای بازنشستگی حریصانه بدنبال تصاحب موقعیت ها و میزها هستند؟

3-و سوال آخر اینکه برای ارتقای شخصیت و هویت اجتماعی فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی چه کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته اند که باز در اندیشه کت وشلواری نو هستند؟

نگارنده با احترام به نتیجه انتخابات که با “احساس و تعصباتی به دور از جامعه مهندسی”،حاصل خرد جمعی بود اعتقاد وافر دارد که “آزموده را آزمودن خطاست!”

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • یک دوست. ملک.گ گفت:

  مهندس محسن خیلی بزرگی .قلمت زیبا بود وشیوا.بازهم بنویس .راستی چه عکس خوشگلی داری،وچه زست زیبایی.دوستت دارم .امیدوارم همیشه دیده شوی.

 • سم گفت:

  راست می گین به خدا….رییس حفظ نباتات فقط کم مونده بود کف پای شرکت کنندگان رو ببوسه!!!

 • جابر گفت:

  درست است متأسفانه سازمان نظام مهندسی کشاورزی باید در اختیار غیر دولتی ها باشد ولی به حیات خلوت دولتی ها که اغلب هم مسئول بودند قرار گرفته و بیکاران کشاورزی از ترس اینکه روزی زمام امور بدستشان بیفتد و تلافی کنند مجبور به رأی به انها می شوند و طبق قانون تأسیس سازمان هم شفافیت کاری و مالی نیست ؟

 • دهدشت گفت:

  مهندس جان گل گفتی . متاسفانه نه حسابرسی وجود دارد و نه نظارتی و گرنه مدیر قبلی حتی میتونه محاکمه هم بشه . متاسفانه من افتخار نداشتم در جمع مهندسان کشاورزی باشم ولی مهندس هستم . ای کاش بودم تا از زدوبند هایی که در این سازمان وجود داره به جد پیگیری می کردم .

 • 2 گفت:

  درود بر شهرام عسکری

 • ناصر چشم آذر گفت:

  درود آقای مهندس عسکری
  گل گفتی….

پربازديد