تاریخ درج خبر : 1393/02/09
کد خبر : ۲۶۶۲۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش علم دینی، دین علمی در یاسوج برگزار می شود

سایت استان: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: همایش علم دینی، دین علمی در یاسوج برگزار می شود.

به گزارش سایت استان، حجت الاسلام قاسم مقدم، افزود:این همایش با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان و پژوهشگاه نهاد مقام معظم رهبری، یازدهم اردیبهشت در سالن دکتر کنعانی دانشکده پزشکی یاسوج به مدت پنج روز برگزار می شود.

hamayesh1

وی اظهار داشت: تاکنون 261 مقاله ارسال، که 137 مقاله آن، در داوری اولیه مورد پذیرش و به کمیته علمی جهت مرحله دوم و تصمیم گیری نهایی ارجاع داده شد.

دبیر علمی این همایش، اضافه کرد: نتیجه نهایی در خصوص مقالات ارائه شده نیز 31 فروردین از طریق سایت همایش به نشانی www.ncsr.yums.ac.ir اعلام شد.

مطالبات مقام معظم رهبری در همایش علم دینی، دین علمی

وی هدف از برگزاری این همایش را پرداختن به مطالبات مقام معظم رهبری عنوان و خاطر نشان کرد: همایش علم دینی، دین علمی با محوریت گفتمان تعاملی رهبری، دانشگاه و حوزه، پیاده کردن مهندسی فرهنگی در مصادیق دانشگاهی و حوزوی است.

وی ضمن بیان اهمیت مسایل علمی و دینی در فضای دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: باید به مطالبات رهبر معظم انقلاب در تمام امور کشور و به خصوص دانشگاه‌‌ها جامه‌ عمل بپوشانیم، ما در قبال اموری که به عهده گرفته‌ایم مسئول هستیم و همواره باید رو به جلو حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از ایجاد شبهات دینی و همچنین پاسخگویی به آنها همایشهایی علمی که برگرفته از پژوهشها و تحقیقات با روش علمی است می تواند راهگشای حل بسیاری از مشکلات باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مقدم، در خصوص شرایط متقاضیان شرکت کننده در این همایش یاد آور شد: در این همایش هیچ محدودیتی از نظر رشته، مدرک و همچنین گستره جغرافیایی نبوده و تاکنون تعدد رشته ای و مدرکی در بین مقالات ارسالی دیده شده است.

وی اضافه کرد: در این همایش 57 سخنران به مدت 15 دقیقه و 18 سخنران جامع به مدت 30 تا 60 دقیقه به ایراد سخنرانی می پردازند

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محسنی گفت:

    آفرین دانشگاه علوم پزشکی چه خبره!همایش دین علمی….- هفته سلامت- حضوربیش ازصدمتخصص وجراح دردیشموک واقعا خسته نباشید دکترچمن مثل همیشه پیشرو در مدیریت کلان واقعا مستحق دانشگاههای بزرگ هستی هرروزمنتظرخبرهای خوش ازبهداشت ودرمان هستیم

  • هیئت علمی گفت:

    باچنین همایشهایی ضمن ایجاد شرایط لازم برای گفتگوهای علمی موجب شناختن بیشتر استان خواهیم شد . انشاا… شاهد ازاین دست برنامه ها باشیم که البته با حضور دکتر چمن امیدچنین برنامه هایی هم هست

  • هم میهن گفت:

    از تلاشهای دست اندرکاران بویژه حاج آقا مقدم و جناب دکتر چمن بخاطر حمایتهایش تشکرمیکنیم.

پربازديد