تاریخ درج خبر : 1393/02/10
کد خبر : ۲۶۷۲۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

انس با قرآن معرفت اسلامی را در ذهن ما قوی تر می کند

سایت استان: مدیرکل صدا وسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: انس با قرآن معرفت اسلامی را در ذهن ما قوی تر و عمیق تر می کند.

دکتریوسف افشارنیا در جلسه دیدار با مسئولان‌ دارالقرآن استان به اهمیت یادگیری قرآن اشاره کرد و افزود: انس با قرآن معرفت اسلامی را در ذهن ما قوی‌تر و عمیق‌تر می‌کند بنابراین شناخت مفاهیم و دستورات قرآن برای هر انسانی ضروری است.

12

وی خواندن و انس با قرآن را موجب رشد معنوى و موفقیت در تمام امور دنیوی و اخروی دانست و افزود: بر همه واجب است تا برای رسیدن به قله سعادت و بهروزی تمسک به قرآن را در اولویت کار خود قراردهیم.

افشارنیا در این جلسه عنوان داشت: حافظان و قاریان سرشناس بین‌اللملی که در مناطق مختلف استان وجود دارد از سوی دارالقرآن شناسایی و به شبکه استانی معرفی تا در برنامه‌های مختلف صدا، سیما و خبر از آنان استفاده شود.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد در ادامه اذعان داشت: در برنامه‌ های مختلف، صدا، سیما، خبر. ترتیل، روخوانی وجزو خوانی، پخش یک آیه قرآن با ترجمه با گرافیک خوب روزانه از سیمای شبکه استانی دنا پخش می‌شود.

وی به برنامه‌های قرآنی در رادیومحلی صدای دنا اشاره کرد و افزود: تولید دو برنامه 15 دقیقه‌ای در هفته به عنوان سروش آسمانی، تولید روزانه یک آیه یک نکته، تامین و پخش روزانه 2 ساعت برنامه قرآن با موضوع ترتیل، جزء خوانی، تفسیر، ترجمه قبل از اذان صبح، بازنگری قرآن، ترجمه و اذان برنامه‌های اذان‌گاهی یکی دیگر از آیتمم‌های است که از رادیومحلی صدایی دنا پخش می‌شود.

افشارنیا در این جلسه به مهم‌ترین فعالیت قرآنی سیمای شبکه استانی دنا درسال‌جاری اشاره کرد وگفت: پوشش برنامه‌ها و جلسات قرانی که از سوی دارالقرآن برگزار می شود،‌ ضبط نمازهای مختلف ائمه جمعه استان و تصویرگذاری و پخش در موقع اذان، پخش روزانه یک جزء تلاوت قرآن به صورت ترتیل، آیه‌های زندگی به صورت روزانه، پخش قرآن در هنگام اذان از مهم‌ترین اولویت‌های سیمای شبکه استانی دنا در سال‌جاری است.

مسئولان دارالقرآن در این جلسه هم‌اندیشی پیرامون اهمیت قرآن و همکاری با شبکه استانی دنا سخنانی بیان داشتند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد