تاریخ درج خبر : 1391/06/18
کد خبر : ۲۶۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

کمبود نیروی فنی متخصص در صنایع استان

سایت استان: رئیس مرکز آموزش عالی “بویر صنعت” یاسوج گفت: کارخانه ها و واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد با کمبود نیروی فنی متخصص مواجه هستند.

به گزارش مهر، عزت الله رمضانی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران از راه اندازی مرکز آموزش عالی علمی – کاربردی “بویرصنعت” در یاسوج خبر داد و افزود: این مرکز آموزشی اولین مرکز تخصصی صنعتی در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی بیان کرد: این مرکز آموزشی در زمینه آموزش رشته های مورد نیاز واحدهای تولیدی استان به متقاضیان فعالیت می کند.

رمضانی با بیان اینکه فراگیری علم باید متناسب با نیاز جامعه باشد، اظهار داشت: پرورش نیروهای ماهر در زمینه های فنی یکی از نیازهای مهم استان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود:‌ با توجه به نوپا بودن صنعت در این استان، وجود چنین مراکزی به توسعه هرچه بیشتر صنعت در استان کمک می کند.

رمضانی از جذب دانش آموختگان برتر این مرکز آموزشی در مجتمع فولاد و سایر کارخانه های وابسته خبر داد و اظهار داشت: مرکز آموزشی “بویر صنعت” در چهار رشته برق صنعتی، جوشکاری، ماشین افزار و تکنولوژی کنترل در مقطع کاردانی دانشجو می پذیرد.

رئیس مرکز آموزش عالی “بویر صنعت” یاسوج با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان، تاکید کرد: در دانشگاهها آن‌گونه که باید نیروی ماهر و متخصص تربیت نمی‌شود و شاید این مسئله یکی دلایل بالا بودن نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان باشد.

وی استخدام پاره وقت و دائمی، پذیرش بدون کنکور، قسط بندی شهریه و کار در مجتمع های صنعتی را از مزایای این دانشگاه عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد