تاریخ درج خبر : 1393/02/13
کد خبر : ۲۶۷۶۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

زن محکوم به اعدام در کهگیلویه وبویراحمد از چوبه دار نجات یافت

سایت استان: با درایت و وساطت رئیس ندامتگاه زنان استان کهگیلویه و بویراحمد و کمک خیرین یزدی٬ زن محکوم به اعدام نجات یافت. این زن درحالیکه حکم اعدامش قطعی شده و قرار بود یک ماه پیش بالای دار برود تا حکم قصاصش اجرا شود، با وساطت خیرین از چوبه دار نجات یافت.

4cfe4a6760a355fb891a7431f737aa93
رئیس کانون اصلاح و تربیت (رئیس اندرزگاه نسوان) با پادرمانی برای این زن محکوم به اعدام یک ماه فرصت طلب کرد و با وساطت و تلاش های شبانه روزی بالاخره او را از طناب دار نجات داد . به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان کهگیلویه و بویراحمد، طی مراسمی باشکوه در کانون اصلاح و تربیت، خانمی که به جرم قتل در اندرزگاه زنان بیش از 5 سال حبس سپری کرده و منتظر اجرای حکمش بود با واسطه و تلاش رئیس کانون اصلاح و تربیت و مجموعه زندانهای استان از چوبه دار نجات یافت.
در این مراسم که با حضور مددجویان اندرزگاه زنان، مجموعه کارکنان اصلاح و تربیت استان، جمعی از دانشجویان و تعدادی از خیرین برگزار شد در ابتدا با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید فضایی نورانی بر جلسه حاکم و پس از آن مجری برنامه با قرائت شعری زیبا -با عنوان رهایی- موضوع جلسه را آشکار کرد.
در ادامه برنامه، سید عبدالرحمان توفیقیان رئیس کانون اصلاح و تربیت و رئیس اندرزگاه زنان استان کهگیلویه و بویراحمد که بانی این امر خیر و واسطه میان خانواده مقتول و قاتل بود با تقدیر و تشکر از خانواده مقتول که با بزرگواری و عمل به توصیه قرآنی از حق شرعی و قانونی خود مبنی بر اجرای قصاص گذشته و با عفو قاتل فرزندشان، این داغ بزرگ را به فراموشی سپردند٬ تشکر و قدردانی کرد.
رئیس کانون اصلاح و تربیت در این باره گفت: خوشحالم که در نجات جان یک انسان و برقراری ارتباط میان دو خانواده سهم ناچیزی داشتم و از خانواده مقتول که با بزرگواری و سعه صدر این داغ بزرگ را به فراموشی سپرده و در هر بار مراجعه، ما را با آغوش باز پذیرا بودند کمال تشکر و قدردانی را دارم.
رئیس اندرزگاه نسوان ادامه داد: ما خودمان خواستیم تا مبلغ ناچیزی بعنوان دیه به خانواده مقتول پرداخت شود و از آنجا که خانواده قاتل از نظر مالی در شرایط خوبی نبودند به ناچار بدنبال خیرینی بودیم که در این امر خیر با ما همکاری کنند.
رئیس اندرزگاه زنان تصریح کرد: وقتی برای رضای خدا قدم برمی داری، خداوند نیز همه موارد را به هم متصل می کند و تمامی مراحل کار را پیش می برد.
از نکات جالب دراین مراسم، دعوت مجری از یکی از خیرین بود. مجری برنامه گفت: با توجه به این که فردی که قرار است مورد عفو قرار بگیرد یک خانم است و در میان خیرین(که چهار نفر بودند) یک خانم حضور دارد. با کسب اجاز از سایر خیرین دعوت می کنم از سرکار خانم … خیر محترم که برای چند دقیقه در خدمتشان باشیم. سه دقیقه اشک شوق تنها چیزی بود که حاضرین شاهد آن بودند و بدون اینکه بتواند جمله ای بر زبان بیاورد، از جایگاه پایین آمد.
در بخش دیگری از این برنامه که در شرایط بسیار خوب و در فضایی کاملا معنوی و صمیمی برگزار شد یکی از مددجویان با حضور در جایگاه، دلنوشته ای از طرف مددجوی قاتل قرائت کرد و اعلام داشت با توجه به شرایط روحی ایشان بنده بجای وی این متن را قرائت می کنم.
سید عبدالرحمان توفیقیان در پایان گفت: تنها عاملی که مرا ترغیب کرد تا این کار را شروع و به پایان برسانم رفتاری بود که از این مددجوی خانم (فرد قاتل) مشاهده میکردم و مرا به این یقین و باور رسانید که از عمل خویش نادم و از صمیم قلب پشیمان است.
این کارشناس امور اجتماعی که سابقه حضور و تجربه کار در بخش های مختلف معاونت پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی، استانداری و دانشکده علوم اجتماعی را دارد٬ افزود: قصاص حق خانواده مقتول و از طرفی وساطت و میانجیگری وظیفه ماست. یقینا قصاص حق خانواده مقتول است اما گذشتن از حق شیرین است و به وجدان آرامش می بخشد. نباید فراموش کنیم که به همان اندازه که عمل قتل می تواند جامعه را ملتهب کند و از نظر روانی تاثیرات منفی داشته باشد، بخشش و عفو و انتشار این گونه فعالیت ها در سطح جامعه می تواند فضای جامعه را امن و آرام کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • […] زن محکوم به اعدام در کهگیلویه وبویراحمد از چوبه دار نجا… […]

 • مصطفي گفت:

  خدا شاهد است که توفیقیان چشمی به پست و مقام نداشت و ندارد
  به معنای واقعی خدمتگزاری میکند .خدا حفظش کند

 • ناشناس گفت:

  آقا احسان عزیز من حضوری هم به شما توصیه کردم آقای توفیقیان از سرمایه های استان ما هستند ما باید همین اندک سرمایه ها را که دراستان حضور دارند وکار میکنند تقویت کنیم خیلی ها بخاطر همین مسایل استان را ترک کردند و ما از نعمتشان محرومیم اما برخی معایب افراد شخصی است ولی افراد محاسنی هم دارند ک تقویت آنها بعد اجتماعی دارد و آثار وبرکاتی برای جامعه خواهدداشت

 • احسان گفت:

  الحق وانصاف باید به مدیرکل زندانهای استان تبریک گفت بهت ین انتخاب را برای زندان نسوان داشتند ایشان در طول دوران خدمتشان ثابت کردند چقدر نگران این بندگان خدا یعنی نسوان هستند حتی این اواخر بخاطر نگرانی زیاد ایشان برای احقاق حقوق نسوان در استانداری‌بویژه بعضی از ایشان در دفتر اموراجتماعی استانداری وکم توجهی مسولین استانداری مجبور به خروج اظطراری از استانداری وعودت به زندانها گردید.مدتی است ایشان را در رسانه ها ندیده بودیمدکه به برکت نسوان عزیز توفیق پیدا کردیم.البته نباید سوابق خوب استاد را در سازمان زندان ها بخصوص در قسمت مراقبت قبل از خروج از خانواده های برخی زندانی ها فراموش کرد که هیچ فرصتی برای احقاق حقوق نسوان فروگذار نکردند اجر ایشان با کرام الکاتبین ان شا الله در پست بعدی محضوض وموفق باشند

 • مارال گفت:

  اصلا معلوم نشد جریان چی شد؟ قاتل کی بود؟ مقتول کی بود؟ چرا کشته شد؟ کی به کی بود؟ چی به چی بود؟ اصلا ماجرا چی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • بهلول کلو گفت:

  ناشناس وته نمن باغی زیاده خواستن =زیاده خواه

 • ناشناس گفت:

  مجید دلبندم زیاده خواه نه زیاده خوان
  این هم مثل همون کوچک نظمه !

 • یک دوست گفت:

  خداییش وضعیت ما رو ببین عبدالرحمن توفیقیان که یک کارشناس فرهنگی منحصر به فرد در استان ماست و یکی از موفق ترین مدیران این استان در عرصه فرهنگی در دوران مدیر کلی فرهنگی استانداری اش بود را گذاشتیم رییس بند زنان زندان و ……..

  یاد قوام نوذری به خیر که شجاعت داشت در مقابل نمایندگان زیاده خوان بایستد و امثال توفیقیان را رشد دهد.

 • دلدار گفت:

  نکند دوربعد اقای توفیقیان می خواهدکاندیدمجلس شود .اخرنفهمیدیم موضوع چه بود.قاتل کی بود مقتول که بود.اونی که بخشیدکی بود به چای اینکه ازبذل وگذشت خانواده مقتول صحبی کنی به تعریف وتمجید از توفیقیان پرداختید

 • […] زن محکوم به اعدام در کهگیلویه وبویراحمد از چوبه دار نجا… […]

پربازديد