تاریخ درج خبر : 1391/06/18
کد خبر : ۲۶۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش 95 درصدی تولید لیمو ترش در گچساران

سایت استان: مدیر جهاد کشاورزی گچساران از کاهش 95 درصدی تولید محصول لیمو ترش در مناطق مختلف این شهرستان در سال زراعی جاری خبر داد.
‘علی مرادی’ به ایرنا گفت: کاهش تولید و برداشت محصول لیموترش در شهرستان گچساران بدلیل پدیده سرمازدگی اواخر دی ماه سال 90 بوده است.

به گفته وی پدیده سرمازدگی زمستان سال گذشته موجب شد میزان تولید محصول لیمو ترش در شهرستان گچساران از هفت هزار تن به کمتر از 400 تن برسد.

وی بیان کرد: 670 هکتار باغ لیمو ترش شهرستان گچساران بیشتر در روستاهای ماهور باشت، کلاغ نشین و امامزاده جعفر (ع) قرار دارد و باغداران دچار خسارت زیادی در سال جاری شده اند.

مرادی اظهار داشت: با وجود تلاش های گسترده در اطلاع رسانی و حمایت دولت از کشاورزان تنها 30 درصد باغ های لیموترش شهرستان گچساران زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی است.

وی به میزان کمکهای دولتی و خسارت پرداختی به باغداران لیموترش شهرستان گچساران که باغات آنان در اثر سرمازدگی دچار خسارت شده است اشاره ای نکرد.

شهرستان گچساران به عنوان مهمترین تولیدکننده محصول لیمو در کهگیلویه و بویراحمد سالانه بیش از هفت هزار تن از این محصول تولید و به بازار عرضه می کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد