تاریخ درج خبر : 1392/03/16
کد خبر : ۲۶۸۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

کشور رابه صورت جهادی اداره می کنم/ اولین تصمیم دولتم در مورد کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود

محمد باقر قالیباف گفت: با تفکر جهادی تهران را اداره کرده و ساختیم و با همین تفکر کشور را اداره خواهیم کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم پیش از ظهر امروز در اجتماع مردم شهر یاسوج در مصلای امام خمینی، اظهار کرد: در شهرداری تهران و در جاههای که کار کردم همیشه با تفکر جهادی کار کرده ام و هیچ پروژه عمرانی را شروع نکردم مگر آنکه آنرا به پایان رسانده باشم.

قالیباف در بخش دیگری از سخنانش افزود: چندین استان محروم در کشور داریم که یکی از آن‌ها کهگیلویه و بویراحمد است.

0100

قالیباف با بیان این‌که وضعیت اقتصادی، معیشتی، کشاورزی و اشتغال در مناطق محروم آن‌گونه که شایسته مردم باشد خوب نیست، تصریح کرد: باید به مردم این مناطق علاوه بر یارانه عادی یارانه تولید داده شود.

شهردار تهران افزود: در مناطق محروم محتاج نگاه ویژه و خاص فارغ از بودجه‌های عادی هستیم و باید این مناطق که کهگیلویه و بویراحمد یکی از آن‌هاست را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری در همین زمینه افزود: در تهران هم که افتخار خدمت به مردم را در هشت سال گذشته داشته‌ام همواره بر اولویت مناطق محروم در خدمت‌رسانی تأکید ویژه دارم.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری از لزوم استفاده سرمایه‌های ملی برای توسعه استان‌های محروم سخن به میان آورد و عنوان کرد: تا هنگامی که زیرساخت‌های پیشرفت در استان‌های محروم آماده نباشد نمی‌توان به توسعه آنها امیدوار بود.

وی به کارهایی که در شهرداری تهران برای توانمندسازی اقشار محروم انجام شده اشاره کرد و گفت: اکنون می‌بینیم که یک زن سرپرست خانوار با چهار و یا پنج فرزند می‌تواند در تهران بزرگ زندگی کند.

قالیباف افزود: برای این‌که بتوانیم در کشور تحول ایجاد کنیم نیازمند خلق حماسه سیاسی هستیم و من امروز به شما مردم قول می‌دهم که اگر شما حماسه سیاسی مد نظر مقام معظم رهبری را با حضور پرشکوه خود آفریدید و خروجی آن قالیباف بود حماسه اقتصادی را من رقم خواهم زد.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری و شهردار کنونی تهران به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج قول داد که اگر توسط همین مردم افتخار خدمتگزاری پیدا کند هیچ‌گاه در تهران نخواهد ماند و همیشه در دسترس شما خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت غیرقابل دفاع کهگیلویه و بویراحمد در زمینه خدمت رسانی دولت، افزود: وضعیت امروز کهگیلویه و بویراحمد به هیچ عنوان قابل دفاع و قابل قبول نیست، و نخستین تصمیمم مدیریتی‌ام را در صورت رئیس جمهور شدن برای محرومیت‌زدایی از این استان خواهم گرفت.

وی تأکید کرد: این استان دارای منابع عظیم نفت، گاز، آب، جنگل و دارای موقعیت‌های کم‌نظیری در کشاورزی و گردشگری است که این محرومیت‌ها به هیچ عنوان زیبنده مردم صادق و باوفای این دیار نیست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • amin ji ji گفت:

    هنوز خرشون از پل رد نشد که دیگه حتی اسم استانمون رو هم نشنیده باشن، من مطمئنم اوضاع استان ما همیشه همینجوری می مونه و چه بهتر که از شیرمرد لرمون حاج محسن رضایی حمایت بکنیم چون تنها کسی است که مثل جنگ به فکر کل کشورمان می باشند.

پربازديد