تاریخ درج خبر : 1393/02/14
کد خبر : ۲۶۸۷۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

کاش هرنماینده فقط یک بارمجلس میرفت 

سایت استان: امیرحسین عزیزی

فقدان یا کمبود دولتمردانی ازاستان کهگیلویه وبویراحمد نقل هرمجلسی ازاندیشمندان استان است واتفاق نظردارند که این موضوع ازدلایل عمده عدم پیشرفت استان است که در واقع مقوله ای صحیح وبجاست. گفتن از توانمدیها ، پتناسیلهای انسانی، معادن زیرزمینی، طبیعت بکر و عناوینی چون شمالی در جنوب ، سرزمین چهارفصل و پایتخت طبیعت وچه چه وچه دیگر آنقدر کلیشه ای شده که حتی گفتنش مایه دل آزاری است . با وجود اینهمه پنانسیل بالقوه استان چرا بالفعل نشده است . آیا جز به خاطر نداشتن دولتمردانی درهیات دولت است که قدرت چانه زنی بالایی داشته باشند و از سر دلسوزی و نه فقط احساس تکلیف به مشکلات و نیازمندی های استان بیاندیشند. استان ما مملو از شخصیتهای علمی و فنی بسیاری چون دکترملک حسینیی ، دکترمهدی غفاری ، دکترنیک اقبال ، سیدباقرموسوی، مهندس غریب پور، وکیلی ودهها شخصیت دیگری خارج ازاستان است که ظرفیت خیلی بالاتری از جایگاه کنونی را دارند ولی به دلایلی از آن بازمانده اند و متاسفانه تمام هم وغم سیاسیون ما دست یابی به کرسی مجلس است که آنهم به دلیل بی واسطه بودن و بدون نیاز به کمک دولتمردان به ناچار میتوانند به این مهم دست یابند. در استانهای همجوار ما که از لحاظ نیروی انسانی و منابع خدادادی از ظرفیت استان ما برخوردار نیستند ولی به واسه اینکه چاره راه را میدانند چندین وزیر و وکیل در بدنه دولت دارند و آنجا که پای مصلحت دیارشان درمیان باشد تمام اختلافات سلیقه ای را به دست نسیان مسپارند و به همین واسطه استانشان را به جایی که باید رسانده اند. روی سخنم با نمایندگان مجلس از دوراول مجلس شورای اسلامی تاکنون است که میتوانستند به واسطه شناخته شدن با دولتمردان جذب بدنه دولت شوند(نه چون آن هم استانی) نیروهای توانمند را به دولت معرفی کنند، نه که بلافاصله برای دور بعد نمایندگی تلاش کنند که انگار نمایندگی مجلس قبله آمال شده است و بقول شاعر:

تو صنم قبله آمال منی      /       چون کنم صرف نظر؟ مال منی

و این تلاش و رایزنی بیشترین وقت وظایف نمایندگی آنها را میگیرد پس بهتراست که بیخیال نمایندگی دوره های بعد شوند و تمام تلاش برای به فعلیت رساندن وظایفشان را بکار گیرند و در تاریخ استان ماندگار بمانند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    کاش کسانی که مراتب علمی بالاتر داشته باشند وارد مجلس شوند،کسانی که دنبال حواشی هستند لیاقت مجلس را ندارند،مجلس جای چوب و چماق نیست،کاش دیگه تکرار نشود،خیلی تحقیر شدیم.

پربازديد