تاریخ درج خبر : 1393/02/11
کد خبر : ۲۶۸۹۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

نگاه ویژه دولت یازدهم جامعه کارگری را امیداوار کرده است

سایت استان: دبیر اجرایی خانه کارگر کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به حمایت دولت یازدهم برای رفع مشکلات و دغدغه های اصلی کارگران و تحقق مطالبات آنان گفت: این اهتمام ویژه بارقه های امید و موجی از رضایتمندی را در میان جامعه کارگری به وجود آورده است.

علیرضا جنتی روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: تلاش دولت برای ساماندهی وضعیت حقوق و دستمزد کارگران با توجه به نرخ تورم یکی از برنامه های اساسی دولت یازدهم در حمایت از قشر کارگری است.

وی بیان کرد: این در حالی است که یکی از دغدغه ها و معضلات اساسی این قشر در سال های گذشته وجود برخی اجحاف های فاحش در همین زمینه بوده است.

جنتی به نرخ تورم بیش از 42درصدی در سال 91 براساس اعلام بانک مرکزی اشاره کرد و افزود: دولت وقت و شورای عالی کار قرار بود که میزان حقوق و دستمزد کارگران را در آن سال مطابق با همین نرخ تعیین کند.

وی تصریح کرد: در حالی که میزان حقوق این قشر در آن سال حتی کمتراز 25 درصد یعنی با حدود 17درصد اختلاف مصوب شد.

وی اظهار کرد: اهتمام ویژه شخص رییس جمهور و تلاش وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در دولت یازدهم نیز در زمینه دفاع از حقوق و مطالبات جامعه کارگری قابل تحسین و تقدیر است.

جنتی ابراز داشت: چنانچه قشر کارگری هنوز مطالبات و دغدغه های فراوانی دارند ولی برخی اقدامات و کارکرد دولت تدبیر و امید در این راستا تاکنون امیدوارکننده بوده است.

وی به برخی مشکلات و دغدغه های جدی قشر کارگری در استان کهگیلویه وبویراحمد اشاره کرد و یادآور شد: نداشتن امنیت شغلی و محروم بودن از پوشش بیمه ای مهمترین مشکل و دغدغه این قشر زحمت کش است.

جنتی تاکید کرد: بر اساس بررسی های انجام شده بیش از 80درصد جامعه کارگری در این استان هم اکنون با مشکل نبود امنیت شغلی مواجه هستند.

وی ابراز داشت: بیش از 70درصد آنها نیز فاقد مسکن و در بدترین شرایط ممکن فقر مالی و معیشتی نیز دست و پنجه نرم می کنند.

جنتی جمعیت زیرپوشش خانه کارگری در این استان را افزون بر 12 هزارنفر عنوان کرد و افزود: به هر یک از این این اعضا و خانواده های آنان خدمات متعدد رفاهی ومعیشتی فراوانی در طول سال ارایه می شود.

جنتی انتصاب خود به عنوان مشاور استاندار کهگیلویه وبویراحمد در امور کار و کارگری را نیز ابتکاری امید بخش برای رفع مشکلات و معضلات فرا روی این قشر خواند و تصریح کرد: این انتصاب نشان دهنده اهتمام ویژه مقام عالی دولت و سایر مسوولان اجرایی استان برای رفع دغدغه های جامعه کارگری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد