تاریخ درج خبر : 1391/06/18
کد خبر : ۲۶۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

90 درصد جمعیت استان عضو تعاونی ها هستند

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت:2819 تعاونی در سطح این استان وجود دارد.

به گزارش ایسنا، اردلان زینل زاده در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران استان افزود:از این تعداد، 1750 تعاونی فعال و مابقی غیر فعال هستند که 30 تا 40 درصد از تعاونی های استان غیر فعال می باشند.

وی اظهار کرد:جمعیت استان حدود 670 هزار نفر است که با احتساب تعاونی های سهام عدالت 614 هزار نفر و بدون در نظر گرفتن اعضای تعاونی های سهام عدالت 84 هزار و 542 نفر عضو تعاونی های استان هستند .

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تشکیل تعاونی های همیار در استان خاطرنشان کرد:یکی از اهداف تعاونی های همیار تنظیم بازار است و این تعاونی ها همچون فروشگاههای زنجیره ای هستند .

زینل زاده بیان کرد:مهمترین مشکلات و مسایل تعاونی های استان مشکلات مالی از جمله سرمایه در گردش و پرداخت تسهیلات از سوی بانک های عامل است که بانکهای عامل استان بحث نسبت بین منابع و مصارف بانک ها را مطرح می کنند که 800 میلیارد تومان منابع بانکی است این در حالی است که مصارف ما دو برابر یعنی 1800 میلیارد تومان می باشد.

وی با بیان این مطلب که 340 تعاونی زنان در سطح استان وجود دارد ، ادامه داد:با تعاونی های سهام عدالت بیش از 231 هزار نفر و بدون تعاونی های سهام عدالت 16 هزار و 403 نفر عضو عضو این تعاونی ها هستند.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد  بیش از 90 درصد جمعیت این استان عضو تعاونی ها می باشند.

زینل زاده اضافه کرد: تعاون شالوده ، پی و اساس اشتغال است و اگر یک ساختمان پی خوبی نداشته باشد حتما فرو خواهد ریخت و ساختار تعاونی یکی از مواردی است که می توان بنای اشتغال را بگذارد .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد