تاریخ درج خبر : 1393/02/15
کد خبر : ۲۶۹۵۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری جشن بزرگداشت مقام معلم در شهرستان دنا

سایت استان: جشن بزرگداشت مقام معلم در شهرستان دنا برگزار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش دنا، این مراسم با حضور گسترده فرهنگیان و فرهنگ دوستان ، پیش کسوتان فرهنگی ، مدیران ادارات و دستگاههای دولتی ، و با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان ،معاونت پژوهش و برنامه ریزی در تالار شهرداری سی سخت برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش دنا با تبریک هفته معلم و گرامی داشت یاد و خاطره معلم شهید استاد مطهری درسخنان کوتاهی جامعه ی معلمی را جامعه ای پویا اهل علم وعمل توصیف کرد و گفت: قال الله تعالی فی محکم کتاب: هو الذی بعث فی الامیبین رسولا منهم یتلو علیهم ایاته و یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه ان کانوا من قبل لفی ضلال مبین.

majlesi

اهمیت تعلیم و تربیت در متون دینی و در آیات و روایات مختلف بیان گردیده که د ر آیه ای که تلاوت شده هدف بعثت پیامبر را تزکیه و تعلیم انسان بیان نموده ، که رسول اکرم می فرمایند ( انی بعثت معلما ) به راستی مبعوث شدم تا تعلیم دهم.

سپهدار مجلسی نژاد افزود: اساس رسالت اسلام بر آموزش استوار بوده و انتخاب سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری به عنوان روز معلم انتخابی بسیار شایسته و به جاست.

وی ادامه داد: شهید مطهری ، آبرو بخش قلم بود  چرا که آن را حکیمانه درجای سزاوارش بکار می گرفت. او قلمزنی بود که با سلاح قلم، همچون یک شمشیر زن حرفه ای و سلحشور ، ماهرانه ضربه های کار وارد می کرد و د لیرانه دفاع می نمود و مردانه رو در رو می ایستاد. مصمم و قاطع ، امیدوار و نستوه ، پابرجا ، همجون کوه ، درخط مقدم هرجبهه ، به حمله و دفاع می پرداخت.

مجلسی نژاد روز معلم را ، روز کلمه و کلام ، روز آگاهی و بیداری ، روز قشنگ و اعتماد و دوستی با،معلم ، نماد زنده گرمی و روشنی دانست و بیان داشت: معلم ، امید است ، آن گاه که امیدی نیست، معلم سپیده دم ، آگاهی ست ، آن گاه که همه چیز در شب ابهام فرو رفته است.معلم ، در روزگار تردیدها ، ایمان ناب است.معلم ، مرهم است .آنگاه که رنجور زخم های خویشیم. معلم خنده است،آن گاه که جز غمگین نمی توان بود معلم ، هوای پاک عشق است آن گاه که نفرت جان مان را مسموم کرده است معلم، شمع محفل زندگیست ، او وجود خویش را به پای شاگردان خویش آب می کند تا نهال جان شاگردانش را آبیاری کند تا آنان ببالند و روزی به گل نشینند.هنگامی که روز معلم را جشن می گیریم ، در واقع آگاهی و عشق را جشن می گیریم.

مدیر آموزش و پرورش دنا خاطرنشان ساخت: جامعه ای که عشق و آگاهی را جشن می گیرید و قدر ومنزلت رفیع معلم و کتاب و تعلیم را می شناسد ، از موهبت سلامت ، شادمانی و موفقیتی عظیم برخوردار می شود و بنا براین هنگامی که روز معلم را جشن می گیریم ، زندگی را جشن گرفته ایم. آری ، معلم زندگی است ، زندگی نیز معلمی بزرگ است اگر ما شاگردان خوب زندگی باشیم و از کلاس زندگی غیبت نکنیم زندگی برای یاد دادن به ما همواره حاضر است روز معلم ، یادآور ارزشهای والای زندگی ست.

صدای معلم خوب است . صدای معلم قشنگ ترین ترانه زندگی است این ترانه های قشنگ ، همواره در فضای جان میهن مان طنین انداز باد.

مجلسی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شهرستان دنا شهرستانی است که مردان بزرگ و فهیم در کارنامه خود دارد، که اگر امروز شما در همین شهر سی سخت شاهد پیشرفت و مطرح شدن فرزندان آن در سطح ملی در زمینه علمی هستید ، محصو یک تفکر عمق نگر و آینده نگر می بود.که بزرگ مردی جوهر قلم را بر بوی باروت ترجیح داد.و به حق این مهم به موقع و در شرایطی که جامعه نیاز مند آموختن بود را شناخت.

وی با یاد کردن بهمن بیگی و اولین معلمان  شهرستان دنا افزود: درود می فرستم بر روان پاک مرحوم بهمن بیگی، عشایر زاده ی فرهیخته و دانشور که پرچم دار دیار دانایی در سرزمین دلاور خیز عشایر ایران زمین بود و یادی می کنیم از پیش کسوتان فرهنگی شهرستان مرحومان سیف اله سی سختی – خیراله صابری- برزو محمدحسینی –محمد حسن فرد –مرحومه پروین صفایی که از گذشته هم پای دنا استوار در آگاهی و سر افرازی فرزندان دیارمان نقش داشتند

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • در حالی که پاداش چند سال گذشته معلمان را با ترفندهای مختلف،درصد بالایی از آن را حذف و معلمین مظلوم همین اندک پاداش را با ذلت وخواری دریافت نمودند ، ولی بازهم به پاس ارزش والای معلم هر چند دلسرد بودند شرکت نمودند.معلم همیشه مظلوم بوده و امسال هم جشن آن مظلومانه برگزار شد.

 • خرمی گفت:

  درود بر مرد علم و عمل و تقوا
  برادر گرامی جناب مجلسی نژاد
  خدا پشت وپناهت ..

 • شرفیان گفت:

  درود بر تمام معلمین دلسوز بخصوص اسامی که جناب مجلسی نژاد نامبرده اند و درود ویژه بر معلم اخلاق و انسانیت مرحوم سیف الله سی سختی و همسر نامدارشان پروین خانم صفایی . خدا میداند بسیاری از فرزندان آدمهای سرشناس بویراحمد و تامرادی برای تحصیل سالها در خانه مرحوم سی سختی زندگی میکردند . نمیدانم چرا به همین زودی مردم فراموش کرده اند که یک اطاق بنام اطاق دانش آموزان جدا شده یود و تمام خورد و خوراکشان را هم از آشپزخانه آن مرحوم تهیه میکردند . چند بار از آقای آصف جاه که سوادش و اطلاعاتش زبانزد خاص و عام است شنیدم که میگفت ، در مدرسه چیززیادی بما نیاموختند ، هر چه میدانم مدیون مرحوم سیف الله سی سختی میباشد . روانش شاد …

 • داستار گفت:

  از جناب آقای مجلسی که امسال متفاوت تر از گذشته ( شناسایی و تجلیل از نخستین معلمین شهرستان که بعضا نخستین معلمین استان ) بوده اند هفته معلم را پاس داشت سپاسگزاریم .

 • دکتر سی سختی گفت:

  با سلام و تشکر از برادر گرامی جناب مجلسی نژاد
  ار اینکه با انگیره و انرژی در جهت ارتقای وظیفه خطیر خود تلاش میفرمایید ، برای جنابعالی از درگاه ایزد منان موفقیت و سربلندی آرزومندم .
  علاوه بر این یاد آوری کسانی که سالهای گذشته در این وادی خدماتی انجام داده اند بوسیله جنابعالی ، نشان سعه صدر ، قدر شناسی و اصالتی است که چشم انداز تلاش شما را روشن میکند . گر چه در سالهای گذشته عده ای کوته بین و ذلیل سعی میکردند این بزرگان و پیشکسوتان را به فراموشی بسپارند اما صداقت و فراست جنابعالی نشان دیگری دارد که امیدوارم باعث نتایج مطلوب در جهت ارتقای آموزش و پرورش در شهرستان دنا گردد .

پربازديد