تاریخ درج خبر : 1393/02/17
کد خبر : ۲۷۰۱۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری کرسی آزاد اندیشی “آزادی بیان” در دانشگاه پیام نور دهدشت

سایت استان: کرسی آزاد اندیشی با موضوع«آزادی بیان؛ مفهوم و ابعاد» در دانشگاه پیام نور دهدشت برگزار شد.

به گزارش سایت استان، این مراسم که همزمان با گرامیداشت مقام معلم بود با حضور فتاح محمدی معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار کهگیلویه، اساتید دانشگاه‌ پیام نور و برخی از رؤسای دستگاه‌های اجرایی شهرستان برگزار و دانشجویان به بیان دیدگاه‌های خود درباره آزادی بیان پرداختند. 

IMG_6298

فتاح محمدی تقوا را قانونمداری و توجه به چارچوب قانون اساسی خواند و با بیان اینکه مهمترین اصل برای یک معلم توجه به جایگاه و اصل است، به تبیین تفاوت مبانی علمی در اسلام و غرب پرداخت و گفت: علمی که برای جامعه سودمند باشد دارای ارزش است و کسی می‌تواند مدعی عالم شدن باشد که علم و اخلاق را در کنار هم داشته باشد. 

محمدی قانون اساسی را تنظیم کننده روابط بین دولت و ملت و حاکم و مردم عنوان و با بیان اینکه افراط و تفریط امروز جامعه بشری را به تعارض کشانده است، با اشاره به تفاوت قدرت‌گیری قبل و بعد از رنسانس تصریح کرد: قبل از رنسانس کلیسا و پاپ قدرت اراده و تعقل را از زندگی حذف و همه چیز را نزولی و آسملانی تلقی می‌کرد و با شکل‌گیری رنسانس نقش ماوراء الطبیعه، دین و آسمانی‌ها نفی و توجه ویژه به اراده داده می‌شود.

به گفته محمدی آزادی زمانی تحقق پیدا می‌کند که مبتنی بر شناخت و مباین حقوق باشد و اگر شناخت ومعرفت شکل گیرد قطعاً سلایق نمی‌توانند اثرگذار باشند.

گزارش تصویری از این مراسم:
عکسها: مسعود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد