تاریخ درج خبر : 1393/02/17
کد خبر : ۲۷۰۱۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

استقرار صنعت گردشگری به عنوان یکی از مهمترین محورهای توسعه استان

سایت استان: نشست بررسی مشکلات ادارات ونمایندگی های میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان صبح امروز در اداره کل برگزار شد.

مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه وبویراحمد در این نشست بر لزوم توجه و جدیت در استقرار صنعت گردشگری به عنوان یکی از مهمترین محورهای توسعه استان تاکید کرد.
محمود باقری افزود: تمام ادارات و نمایندگی ها میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری در شهرستانهای استان برای حل مشکلات صنعت فرابخشی گردشگری استان و تسهیل امور سرمایه گذاری باید همکاری کنند.

IMG_0553

باقری تصریح کرد: باید تلاش کنیم در روستاهای هدف گردشگری زیرساخت‌های لازم برای ایجاد زمینه مناسب برای اقامت گردشگران خارجی باشد.

باقری وظیفه میراث فرهنگی را مرزداری از میراث کهن کشور دانست و بیان داشت: این میراث هویت ماست و هرکس تاریخ و میراث عظیم فرهنگی خود را فراموش کند، هویت خود را فراموش کرده است.

وی با اشاره به اینکه هر یک از استانهای کشور در یک محور صنایع دستی، گردشگری و یا میراث فرهنگی پتانسیل گردشگری وجود دارد،تصریح کرد: کهگیلویه وبویراحمد در هر سه محور صنایع دستی ، میراث فرهنگی و گردشگری قطب گردشگری می باشد و باید در این زمینه برنامه ریزی صورت گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری در ادامه با اشاره به توانمندی های بالای کهگیلویه و بویراحمد برای تبدیل به قطب گردشگری گفت: بیش از دو هزار و 600میراث فرهنگی در این استان شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین 720اثر تاریخی، 299 بقعه متبرکه و دو اثر طبیعی در این استان ثبت شده است.

باقری بیان کرد: مجموعه این پتانسیل ها در کنار طبیعت زیبای استان با وجود 10درصد آب کشور و جنگل فراوان، کهگیلویه و بویراحمد را به عنوان یک مقصد جدید گردشگری معرفی کرده است.

وی تصریح کرد: با این حال تنها با داشته های کنونی این امر محقق نمی شود و لازم است زیرساختهای گردشگری در استان مهیا شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد