تاریخ درج خبر : 1393/02/17
کد خبر : ۲۷۰۲۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

“دکتر تاجگردون و ایفای نقشی اثرگذار”

سایت استان: غریب واحدی پور

(یادداشتی پیرامون دیدار تاجگردون با جمعی از اصلاح طلبان استان)

اگرچه به گفته فرزند رئیس مجمع تشخیص نظام پس از رد صلاحیت پدرش; چیدمان کاندیداهای رقابت انتخابات ریاست جمهوری24خرداد92 به گونه ای شکل گرفته بود که رقابت میان شیرها نباشد.

اما استراتژی سنجیده، دلسوزانه و ایثارگرانه شخصیت های محبوب و معقول منتسب به اردوگاه اصلاح طلبان با همراهی نیروهای فکری یعنی سرمایه های اجتماعی پایان ناپذیرش در اقصی نقاط میهن ، در اقدامی تاریخی جناح رقیب را ناکام و شرایطی را مهیا کرد، تا دکتر حسن روحانی با دوپینگ حمایت بی شائبه و غرورآفرینشان معادلات رقیب را نامعادله وتنها شیر جمع رقبا و برنده بلامنازع رقابت گردند.

بماند که او نیز در فضای سنگین آن روز با پذیرفتن اعلام حمایتی که رسالت و مسئولیتش را دو چندان می کرد، لیاقتش را به اثبات رساند و پس از بدست گرفتن سکان ریاست جمهوری هم با تمام موانع و محدودیت هائی که وجود داشت، حسن نیت خود را نشان داد.

زیرا سکان امور را اگر به نیروهای اصلاح طلب هزینه داده و اصیل واگذار نکرد، حتی الامکان به رقیبان متعصب نسپرد.

لکن، اندکی بعد کم کم شعار تدبیر که بنظرمی رسید استراتژی معقول دولت برای خلع سلاح تندروهای رقیب باشد، بواسطه غفلت خودی و زیرکی رقیب زخم خورده به آلت دست و تیغ برنده مدبران دروغینی مبدل شد که متأسفانه در سراب بی تدبیری بنام تدبیر اندیشمندانی را نواخته و می نوازند که در دوران 8 ساله ریاست جمهوری قبلی بخاطر اندیشه های سازش ناپذیرشان در مهر تأیید نزدن بر سیاست هائی که امروز ناصواب بودن آنها برای ایران و ایرانی بر زمین و زمان عیان شده است، نیز در سراب مهرورزی با تیغ مهرورزان نواخته می شدند.

دردمندانه باید اذعان کرد که نتیجه طبیعی وضعیت صدرالاشاره محروم کردن دولت تدبیر و امید از وجود نیروهای اصیل تفکر اصلاح طلبی با عزلت نشینی آنان و بالتبع سلب تدریجی پایگاه اجتماعی آن با انگیزه استمرار ترکیب مجلس فعلی و در نهایت انتقام اساسی از رئیس دولت در انتخابات ریاست جمهوری بعدی است.

به همین علت است که متأسفانه تراژدی ترین بخش این قصه پر غصه در کهگلویه و بویراحمد از طریق صحنه گردانی کسانی رقم می خورد که با همین حربه و در فقدان نیروهای شاخص نحله اصلاح طلبی برای سال ها به حیات سیاسی خود ادامه داده اند.

از اینرو، اکنون هم اگر چه حربه سال های قبل آنها برای حذف اصلاح طلبان تا حدی کند شده است، ولی با تغییر استراتژی دوام و بقای خود را در ایجاد اختلاف و تفرقه در صفوف اصلاح طلبان اصیل و نیز مردد کردن مسئولین استان برای عدم تصمیم گیری قاطع به منظور تعیین تکلیف سمت های حساسی در شهرستان های استان با هدف القاء ناتوانی اصلاح طلبان در حکومتداری می دانند.

با این اوصاف برای تقویت پایگاه اعتدال و امید در دوئل های انتخاباتی آینده و تلاش برای بستن کمربندها و محکم کردن صفوف به هم فشرده نیروهای اثرگذاری که به حاشیه رفتن آنان چشم انداز روشنی را در سطوح محلی و ملی برای میهن ترسیم نخواهد کرد. رفع اختلافات در جبهه اصلاح طلبی استان ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

بنابراین، در این راستا حضور دکتر تاجگردون را در جلسه ای با حضور چهره های برجسته اصلاح طلبی استان و آغاز دیالوگی میمون و مبارک را به فال نیک گرفته و امیدواریم که بعلت وزن سیاسی اش نقش تاریخی خود را ایفا نموده تا با بهبود کمیت و کیفیت نمایندگان خوش فکر در مجلس بعدی ونقش آفرینی به یاد ماندنی دیار آریوبرزن در رقابت های ملی بعدی دگر باره معادله رقیب را نامعادله و از میوه این هم اندیشی نیز توده محروم استان متنعم گردند.

امید است، تدبیر دوستان به کار آید و چون همیشه تاریخ باز مجبور نباشیم زمزمه کنیم که” ناگهان چقدر زود دیر می شود.”

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دانشگاهی بیکار گفت:

    جناب واحدی پور،از تحلیل حضرتعالی به طور کلی سپاس. اما کاش آقای تاجگردون را به خوبی میشناختی واورااصلاح طلب نمی خواندی،بهتر بود.آیاکسی که از محسن رضایی حمایت کرد در حالیکه عارف فداکار {که حتی از طرف روحانی موردبی مهری قرار گرفت}هنوز در صحنه بود .ودهها مسئاله واقدام دیگر ایشان و….کاش میشد از نزدیک باهم حرف میزدیم تا به شما میگفتن که بزرگواری ضررش برای اصلاحات بسیار کمتر از جناب تاجگردون است

  • میر مصطفی عبدالهی گفت:

    افراط و تفریط در هر کاری زیان بار هست. انشالله مجلس و بتواند قوانینی محکم و عقلانی و منطبق بر مسائل روز در زمینه اصول و اساس مملکت داری با پشتوانه قوی اجرایی وضع نماید و تنها قدیس این مملکت قانون شود و بعد از آن هر گروه سیاسی با سلیقه خود در چهارچوب قانون به مملکت داری بپردازد. قطعاً اگر چهارچوب قوانین شفاف ، مستدل و عقلانی باشند هیچ دولتی نمی تواند مملکت را قهقرا ببرد. که دولت دیگر التماس کنان با زیر پا گذاشتن عزت نفس ایرانیان به دنبال وصله و پینه روابط جهانی باشد. و ای کاش قوانینی وضع می شد که افراد در هر دولتی با هر گرایشی بر مبنای توانمندیهای علمی و عملی شان در پست های تصمیم گیری قرار می گرفتند. و هر گونه افراط و افراطی گری منقرض می شد.

پربازديد