تاریخ درج خبر : 1393/02/17
کد خبر : ۲۷۰۲۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

خانه تشکل‌های مردم‌نهاد میراث فرهنگی استان افتتاح شد/ عکس

سایت استان: با حضور مدیرکل و معاون  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، خانه تشکل‌های غیر دولتی در این دستگاه افتتاح شد.

IMG_4385

در این مراسم محمود باقری مدیرکل این دستگاه با بیان اهمیت و کارکرد تشکل‌های مردم‌نهاد به خصوص در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی و صنایع دستی اظهار کرد: در همه حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی حضور تشکل های مردم‌نهاد مهم و ضروری است که در حوزه فرهنگ این اهمیت دو چندان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که در این سه حوزه نیز حضور تشکل‌های مردم‌نهاد بسیار ضروری است، افزود: اگر خواهان موفقیت در کارها هستیم باید آن‌ها را برون‌سپاری کرد.

وی گفت: این تشکل‌ها به صورت خودجوش و داوطلبانه می‌توانند کمک بزرگی در این حوزه داشته باشند و حلقه اصلی فرهنگ برای پیوند میان هنرمندان با مسئولان و دولت همین تشکل‌های مردم‌نهاد هستند.

این مسئول با بیان اهمیت فرمان نوروزی رهبری در ابتدای سال جاری نقش این دستگاه را برای فرهنگ‌سازی و کمک به هنرمندان بسیار مهم دانست و گفت: برای ایجاد ارتباط میان سه حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی به چنین تشکل‌هایی در سطح وسیع و گسترده نیاز داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از عزم خود و همکارانش برای استفاده هر چه بیشتر از توان تشکل‌های مردم نهاد در پیشبرد اهداف این دستگاه در استان سخن به میان آورد و گفت: سعی بر این است تا در عمل از این تشکل‌ها و ظرفیت بالای آن در برنامه‌ریزی و انجام کارهای فرهنگی استفاده کنیم.

وی گفت: به همین خاطر کارگروه‌هایی را تشکیل خواهیم داد و در آن برای چگونگی و نحوه حضور تشکل‌ها بحث و تبادل نظر می‌شود.

در ادامه سید جواد موسوی دبیر یکی از تشکل‌های مردم‌نهاد به نمایندگی از سایر تشکل‌ها آمادگی خود و سایر مجموعه‌ها را در راستای پیشبرد اهداف این دستگاه اعلام کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد