تاریخ درج خبر : 1393/02/17
کد خبر : ۲۷۰۴۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دیودیده: نگاه مجموعه صنعت استان حمایت از تولیدات داخلی است

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نگاه مجموعه صنعت استان به تولیدات داخلی و انجام حمایت های لازم است و اولویت ها کاری نیز در این راستا مشخص شده است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده یکی از مولفه های اساسی اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری را اعتقاد، اعتماد و باور مسئولین به تولید داخلی دانست.

دیودیده با اشاره به لزوم حمایت از تولیدکنندگان داخلی عنوان کرد: تولیدکنندگان داخلی با عشق به کار تولید، وارد فعالیت های اقتصادی می شوند، بنابراین دولت علاوه بر این که باید موانع صادرات را از پیش پای آن ها بردارد، باید با کنترل اصولی واردات و ایجاد تسهیلات و اعطای وام های کم بهره، از کارهای تولیدی در کشور حمایت کند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حمایت های لازم از واحدهای راکد و یا غیره فعال از طریق تامین تسهیلات مناسب و تهیه مواد اولیه مورد نیاز از مجاری که وجود دارد انجام خواهد شد افزود: از این طریق این واحدها فعال و محصولاتشان به چرخه بازار باز خواهد گشت و شرایط جهت رونق و استقبال از تولیدات داخلی فراهم خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: راه اندازی طرح های جدید که منجر به ایجاد ارزش افزوده، اشتغال و همچنین به توسعه فناوری و تکنیک های تولید کمک کند مسائلی هستند که تحت عنوان مشوق های سرمایه گذاری در حال پیگیری هست.

داریوش دیودیده افزود: تامین منابع مالی از طرق مختلف بخصوص منابع بانکی و یا کمک هایی که دولت می تواند انجام دهد در دست پیگیری است که واحدهای صنعتی استان حمایت و مشکلی برای این واحدها به لحاظ نقدینگی پیش نیاید.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از برنامه های خود را برگزاری نشست هایی با حضور مدیریت ارشد استان، بانک ها، مدیران دستگاههای مختلف و صنعتگران و معدنکاران استان دانست تا از این طریق مشکلات این واحدها بررسی و موانع پیش رو در استان یا در مرکز رفع گردد.

وی با بیان اینکه پتانسیل ها بخش معدن بسیار مهم و مورد توجه است افزود: استخراج و مطالعات معدنی مسائلی هستند که در سال 93 تدوین و بخشی به زودی اجرایی خواهد شد.

دیودیده در پایان ابراز داشت: واحد های رقابت پذیر، تولید کننده محصولات باکیفیت و رعایت کننده حقوق مصرف کننده به طرق مختلف همانند فراهم آوردن شرایط لازم جهت حضور در نمایشگاههای داخلی و خارجی، کمک در جهت استاندارد سازی، جوایز صادراتی، بازاریابی لازم و سایر امور حمایت های لازم انجام خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد