تاریخ درج خبر : 1393/02/17
کد خبر : ۲۷۰۴۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

با استفاده کنندگان از خودروهای اداری برای امور شخصی برخورد می شود

سایت استان: در بعضی ادارات استان؛ از خودروهای اداری برای امور شخصی استفاده می شود در هیچ قانون و آیین نامه ای استفاده از خودروهای اداری برای امور شخصی مصوب نشده است، ولی بعضی از مسئولان اداری استان به راحتی از اموال بیت المال برای منافع خانوادگی استفاده می کنند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان، نشست شورای قضایی استان با حضور مسئولان قضایی استان برگزار شد.

13911114000008_PhotoA

در این نشست، رحیم آوند، معاون برنامه ریزی دادگستری استان گفت: با توجه به نام گذاری سال فرهنگ و اقتصاد، اقدامات اساسی انجام شود و می توان با صرفه جویی در انرژی و جلوگیری از اقدامات هزینه بر در ادارات، اولین گام ها را برای تحقق شعار سال انجام داد. معاون قضایی دادگستری هشدار داد: بعضی از افراد و ادارات از خودروهای دولتی استفاده می کنند که تخلف است و نیز چنین آیین نامه ای در قانون وجود ندارد که افراد از وسایل اداری استفاده شخصی نمایند و اگر در آینده چنین مواردی پیدا شود برخوردهای قانونی باید در مورد شخص خاطی انجام شود.

وی یادآور شد: پیشگیری به ویژه پیشگیری حقوقی باید مدنظر قرار گیرد، نظارت ها بیشتر شود و برای کاهش جمعیت کیفری و جلوگیری از بازداشت های غیر ضروری برنامه ریزی مناسبی انجام شود.

آوند در پایان تأکید کرد: بعضی از مسئولان اجرایی استان نسبت به حُسن اجرای قانون و تکریم ارباب رجوع بی توجه اند و می بایست با استفاده از ظرفیت های صدا وسیما تلاش کنند تا با تشریح وظایف قانونی خود مردم را از حقوقی که در قانون برای آنها مشخص کرده است استفاده نمایند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد