تاریخ درج خبر : 1393/02/18
کد خبر : ۲۷۱۱۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

دیدار معلم با دانش آموزان خود پس از 34 سال/عکس

سایت استان: دانش آموزان 34 سال پیش مدرسه روستای اسلام آباد (ضرغام آباد) از توابع دهدشت در کهگیلویه وبویراحمد در برنامه ای با عنوان روزی به یاد دیروز دور هم جمع شدند و از معلم خود دعوت کردند تا در کلاس درس حضور یابد و خاطرات گذشته را مرور کنند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش استان، این دانش آموزان که محل زندگی و یا شغل آنها درشهرهای مختلف و تعدادی در روستا می باشد در یک برنامه منسجم درهمان مدرسه قدیمی حضور یافته و با دعوت قبلی معلم خود را از شهرستان بهبهان در خوزستان دعوت و پس از 34 سال با وی دیدار کردند.

8 (3)

سر در مدرسه عنوان یادی ازمدرسه سال 58 نوشته شده بود ودانش آموزان آن روز بی صبرانه منتظر آقای مرتضی عبودی بودند تا ازبهبهان برسد.

پس از حضور معلم لحظه دیدار فرارسید و بسیاری از دانش آموزان که از آن روز تاکنون معلم را ندیده بودند با شوق و ذوق فراوان وی را درآغوش گرفته و سپاس گفتند.

پس از آن نماینده کلاس در 34 سال پیش باگفتن برپا ازمعلم خود استقبال و حضور غیاب انجام شد ومعلم هم کمی تدریس کرد.

آقای مرتضی عبودی گفت: احساس وجد فراوان دارم که قابل توصیف نیست وازاینکه چهره های سال 58 رادوباره می بینم بسیار خوشحالم.

وی گفت: آن روزها دوران اوایل انقلاب بود و امکانات آموزشی به نحو احسن وجود نداشت و سعی می کردم با تمام وجود نسبت به دانش آموزان وظیفه خود را درهمین مدرسه انجام دهم.

کلاس دو غایب همیشه حاضر داشت ره یافتگان وصالی که راه امام حسین(ع)را پیمودند شهید شیرزاد پای بست  و شهید علی پاچله دانش آموزان این کلاس بودند که دردفاع مقدس شربت شهادت نوشیدند وبه همراه 463 شهید دانش آموز استان راه 98 معلم شهید خود را درکلاس عشق حسین طی کردند.

دانش آموزان حاضر در کلاس اعم از مرد و زن خاطرات آن دوران را توصیف کردند.

آقای پاد نماینده کلاس هم گفت: کلاس ما متشکل از 22 نفر بود که حدود 85 درصد از دانش آموزان آن سال هم اکنون مدارج عالی تحصیلی دارند و در ادارات استان واستانهای مجاور مشغولند.

دراین کلاس فرصتی شد تا 2 معلم دیگر آن سال که ساکن روستا بودند آقایان موحدی و پارسا نیزحضور یابند و خاطرات خود را بازگو کنند.

سپس همه دانش اموزان سری به عکس قدیمی زدند که در یک بنر در حیاط مدرسه آویزان بود و خود را با عکس آن روز مقایسه کردند.

و در پایان دانش آموزان درفضای زیبای بهاری روستا وهمزمان باهفته بزرگداشت مقام معلم از معلمان خود تجلیل کردند.

صرف نهار دریک منظر زیبا باحضور مسئولان آموزش وپرورش دهدشت پایان بخش روزی به یاد دیروز بود.

آقای فاطمی زاده رئیس آموزش وپرورش دهدشت گفت: این برنامه یکی از ابتکارات ارزنده درهفته معلم امسال بود که جایگاه مقام شامخ معلم را بیشتر نمایان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • جلیل جبا گفت:

  افرین وهزارافرین بربچه های ضرغام ابادکه ازهمیشه و تاابددر همه کارهای نیک پیش قدم بوده وخواهندبود .برقرارباشی زادگاه من ………………..

 • عظیمی فر گفت:

  یاد ان روزا بخیر مثل برق وباد گذشت /معلمان ان روز پیر استادان امروز دانش اموزان ان روز نیروی کار امروز/ چرخه زندگی اجتماعی و زیستی در حال حرکته /چرا نباید درس بگیریم که زندگی در گذره /از صمیم قلب از کسانی که این برنامه را ترتیب دادند تشکر می کنم

 • کار بسیار پسندیده ای بود
  از همه کسانی که این دیدار را تدارک دیدند بسیار ممنونیم
  وتشکر از کسانی که این دیدار را پوشش خبری دادند
  از طرف اهالی ضرغام اباد و وبلاگ ضرغام اباد
  http://zargamabad.blogfa.com/

 • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

پربازديد