تاریخ درج خبر : 1393/02/18
کد خبر : ۲۷۱۱۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

مسئولان استان نسبت به حقوق مردم بی توجه اند

سایت استان: معاون قضایی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای قضایی که با حضور جمعی از مسئولان قضایی برگزار می شد٬ گفت: بعضی از مسئولان اجرایی استان نسبت به حُسن اجرای قانون و تکریم ارباب رجوع که حقوق مردم است٬ بی توجه اند و می بایست با استفاده از ظرفیت های صدا وسیما تلاش شود با تشریح وظایف قانونی مردم٬ آنها را از حقوقی که در قانون برایشان مشخص شده٬ آگاه ساخت.

13920214000238_PhotoA
رحیم آوند درادامه این نشست خاطرنشان کرد: با توجه به نام گذاری سال فرهنگ و اقتصاد، باید اقدامات اساسی در زمینه صرفه جویی در انرژی و جلوگیری از اقدامات هزینه بر در ادارات، اولین گام ها را برای تحقق شعار سال برداشت.
وی با اشاره به استفاده از خودروهای اداری برای امور شخصی٬ افزود: در هیچ قانون و آیین نامه ای استفاده از خودروهای اداری برای امور شخصی مصوب نشده است، ولی بعضی از مسئولان اداری استان به راحتی از اموال بیت المال برای منافع خانوادگی استفاده می کنند.
معاون قضایی دادگستری هشدار داد: بعضی از افراد و ادارات از خودروهای دولتی استفاده می کنند درحالیکه تخلف است و چنین آیین نامه ای در قانون وجود ندارد که افراد از وسایل اداری استفاده شخصی نمایند و چنانچه در آینده چنین مواردی یافت شود به صورت جدی برخورد می شود.
وی یادآور شد: در بحث پیشگیری ها٬ به ویژه پیشگیری حقوقی باید مدنظر قرار گیرد، نظارت ها بیشتر شود و برای کاهش جمعیت کیفری و جلوگیری از بازداشت های غیر ضروری برنامه ریزی مناسبی انجام شود.
آوند در پایان تأکید کرد: بعضی از مسئولان اجرایی استان نسبت به حُسن اجرای قانون و تکریم ارباب رجوع که حقوق مردم است٬ بی توجه اند و می بایست با استفاده از ظرفیت های صدا وسیما تلاش شود تا با تشریح وظایف قانونی مردم٬ آنها را از حقوقی که در قانون برایشان مشخص شده٬ آگاه ساخت.
منبع خبر: روابط عمومی وارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویر احمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد