تاریخ درج خبر : 1393/02/19
کد خبر : ۲۷۲۰۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

انتخابات هیات کشتی استان قانونی یا غیرقانونی؟ / مدیرکل: قانونی است/ دبیر هیات: غیرقانونی است و به رسمیت نمی شناسم

سایت استان: چندی پیش انتخابات هیات کشتی در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

به گزارش سایت استان، مجمع انتخابات این هیئت با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان، بنی تمیم نماینده فدراسیون کشتی و اعضا تشکیل و در همان ابتدای جلسه علیرضا دمساز دبیر هیات کشتی در اعتراض به غیر قانونی بودن اعضای مجمع جلسه را ترک کرد.

IMG_4310

وی معتقد بود که لیست اعضایی که در این مجمع حق رای دارند و قبلا نیز به اداره کل ورزش ارائه داده شده بود دستکار و تعداد  نفر از این لیست حذف شده اند.

علیرضا دمساز دبیر هیات کشتی استان در همین رابطه به خبرنگار سایت استان می گوید: مجمع انتخابات هیات کشتی به دلایلی که گفته می شود غیرقانونی است.

وی یکی از این دلایل را ثبت نام آقای سلیمانی می داند که خارج از موعد مقرر و تعیین شده انجام گرفت.

دمساز در ادامه گفت: عدم استعلام سوابق آقای سلیمانی از نهادهای ذیصلاح، انتخاب شورای غیرقانونی توسط مدیرکل در طرفداری از آقای سلیمانی و عدم ارائه لیست دبیر هیات براساس قانون، دعوت از کسانی که حق رای نداشته و مسئولیتی در هیات فعلی ندارند. از دیگر دلایل غیرقانونی بودن مجمع انتخابات و انتخاب رئیس هیئت کشتی است.

IMG_1788

وی افزود: طبق قانون دبیر هیات باید مجمع را انتخاب کند در حالی که مدیرکل شورای ساختگی خارج از اساسنامه غیر از لیست ارائه شده تشکیل داد و پنج نفر را از لیست ما را حذف کرد و این موضوع در اساسنامه نیامده است و به نظر ما مجمع کاملا غیرقانونی است و رسمیت ندارد و به خاطر این موضوع جلسه را ترک کردم و طبق قانون دبیر هیات گرداننده جلسه است و به دلایل گفته شده آقای سلیمانی را به رسمیت نمی شناسیم و اعتراض خود را به فدراسیون کشتی و وزیر ورزش ارائه دادیم و از مبانی دیگر قانونی و سازمان بازرسی پیگیر شکایت هستیم و از استاندار می خواهیم که به این موضوع ورود پیدا کنند چون آقای سلیمانی به دلایل طرفداری از احزاب غیرقانونی قبل از انقلاب (که اسناد آن هم موجود است) صلاحیت مدیریت و ریاست بر هیئت کشتی استان را ندارد.

دمساز در پایان بیان داشت: برای دولت قانون گرا متاسفم که مدیر قانون شکن را برای مدیرکلی ورزش استان انتخاب کرده است.

در روز رای گیری مجمع انتخاب رئیس هیات کشتی استان که متشکل از 17 نفر بود که دو نفر به حالت قهر و اعتراض جلسه را ترک کرده و رای ندادند.

رقابت بین سلیمانی و حسینیان آغاز شد و در نهایت از 15 رای ماخوذه، علی سلیمانی توانست 8 رای و آقای مسعود حسینیان 4 رای را به خود اختصاص دهند و 3 رای نیز سفید بود.

طبق قانون کسی می تواند رئیس هیات باشد که نصف آرا به علاوه یک را از آن خود کند . در این لحظه نماینده فدراسیون با استعلام از فدراسیون در خصوص تعداد آرا ماخوذه و تعداد آرا سلیمانی، وی را رئیس هیات معرفی کرد.

ایزدپور مدیرکل ورزش و جوانان استان در این مجمع توضیحاتی ارائه کرد که در واقع پاسخی بود به مخالفان این مجمع.

IMG_4307

ایزدپورگفت: مجمع کشتی قرار بود ماهها قبل انجام شود اما به دلایل متعدد به تعویق افتاد و اکنون برگزار می شود.

وی ادامه داد: خدا را شاهد میگیرم که من هیچ گونه نظری درباره کاندیداهای هیات های ورزشی ندارم و قسم خورده ام که به هیچ وجه دخالتی نداشته باشم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ادامه داد: ماده آیین نامه اساسنامه هیات های ورزشی به دبیر هیات اختیار انتخاب اعضا را نداده است و صراحتا گفته شده با نطارت مدیرکل باید این اعضا انتخاب شوند.

ایزدپور بیان داشت: بنده هیچ گونه شناختی نسبت به ورزشکاران کهگیلویه و بویراحمد ندارم و به جایی که من طبق قانون اعضای مجمع  را انتخاب کنم کمیته 11 نفری مشورتی نظارت بر انتخابات هیات های ورزشی را تشکیل داده ایم که این کمیته اعضای مجمع را انتخاب میکند در واقع برای اولین بار مدیرکل حق خود را به یک کمیته که مطمئنا عقل و خرد جمعی بهتر تصمیم می گیرد تفویض کرده است. من دنبال قانون گرایی هستم و برای من مهم نیست چه کسی رای بیاورد. حرمت ها و اخلاق مداری باید حفظ شود.

وی در مورد آقای سلیمانی و سوابق هم توضیحاتی داد: از فدراسیون و دستگاههای امنیتی استعلام گرفتم و مشکلی ندارد. وظیفه من دادن حق به حقدار است و نه زورگویی.

ایزدپور ابراز داشت: اعضای انتخابی مجمع کشتی کسانی هستند که گلچین شده اند از پیشکسوت این رشته که سالها زحمت کشیده تا جوانان این رشته مثل آقای یونسفر که مدال کسب کرده است. من دنبال انتخابات پاک هستم و شک نکنید که اینجا انتخابات سالم برگزار می شود.

دبیر هیات کشتی می گوید که از طریق قانونی شکایت خود را پیگیری می کند و این انتخابات را به رسمیت نمی شناسد.

هر چند اهالی ورزش کشتی آقای سلیمانی را نیرویی موثر و دارای تجربه می دانند که می تواند کشتی به گل نشسته کشتی استان را به سر منزل مقصود برساند اما باید منتظر نشست و دید، تایید نهایی این انتخابات از طرف فدراسیون انجام می گیرد یا مدارک و اسناد مخالفان کارگر می افتد و این انتخابات باطل می شود.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • آقای خاص کشتی گفت:

  واقعا کشتی اینقدر در استان بی صاحب شده که باید آقای دمسازبراش تصمیم بگیره.آقای دمساز بیش از سی سال است که از کشتی استان خبرنداره حالا چطور یک دفعه شده دبیرهیئت کشتی استان.کشتی که حسینیان سرپرستش بودباید هم دمساز براش تعین تکلیف کنه………….

 • پاسخگو گفت:

  _ انتصاب آقای دمساز بعنوان دبیر در روزهای منتهی به انتخابات و پایان سرپرستی هییت غیر قانونی می باشد.
  _ آقای دمساز حق ورود به مجمع را طبق قانون نداشته و پس از ورود و اصرار بر حضور در مجمع توسط مدیر کل به بیرون هدایت شد
  _ ثبت نام آقای سلیمانی دو روز زودتر از موعد قانونی انجام شد که مدارک آن نیز موجود می باشد
  _رای های سفید توسط مدیر کل و نماینده فدراسیون بخاطر بیطرفی آنان و جلوگیری تز شایبه طرفداری از کاندیدای خاصی در انتخابات به صندوق ریخته شد
  _ لازم به توضیح است لا مظلوم نمایی نمیتوان چهره بزرگ مردی مثل سلیمانی رو خراب کرد و یادتون باشه ماه همیشه پشت ابر نمیمونه آقای دمساز
  _ این انتخاب شایسته رو به دوستداران کشتی تبریک میگویم
  ـ

 • گچساران گفت:

  بابا ول کنید ، شما سالهای سال ، بلای سر کشتی این استان آوردید ، که نیمه جانی بیش از این رشته نمانده ، اگه واقعا میخواهید کاری کنید و دلتان به حال کشتی میسوزد کنار بکشید بگذارید کار دست آدمهای کاردان و آشنا با کشتی بیفتد.
  مطمئن باشید، سلیمانی میتواند کشتی را از این حال رخوت و خمودی نجات بدهد

پربازديد