تاریخ درج خبر : 1393/02/20
کد خبر : ۲۷۲۳۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

دلواپس نباشید فقط دمی بنشینید!

سایت استان: آرزو غلامی

با روی کارآمدن دولت «حسن روحانی» آن‌قدر رفتارها و گفتار‌های افراطی و به‌دور از منطق از افراطیونِ به‌تازگی «دلواپس»، شنیده و دیده‌ایم که موضوعاتی از این دست دیگر لوث شده است. رفتارهایی که رنگ و بوی انتقاد ندارد، بلکه اعتقاد کورکورانه است. بدون تردید در هیچ کشوری شیوه و اندیشه دولت‌مردان در اداره کشور یک دست نیست. ولی وقتی پایه یک اندیشه، اعتقاد بدون منطق باشد کار به مشکل بر می‌خورد. حالا هرچه‌قدر فریاد بزنید که آقایان منافع کشور دارد قربانی اندیشه‌ها و باورهای شما می‌شود فایده‌ای ندارد و مرغ آن‌ها همچنان یک پا دارد.

دوره 8 ساله ریاست «محمود احمدی‌نژاد» اوج این شیوه رفتاری بود. این‌که جهان را به این باور برسانیم که احتمال ساخت سلاح هسته‌ای را در مورد کشورمان بدهند و از در صدر اخبار جهان بودن لذتی ببریم، تنها سود حاصل تحریم‌های کمر شکن است. پافشاری بر ایستادن و ستیز با قدرت‌های جهانی، حاصلش انزوای کشور و بی‌اعتمادی کشورهای همسایه است. این‌که به جای قرار دادن کارشناس و فرهیخته و نخبه در پست مناسب، تعدادی یارِ گوش به‌فرمان و از بد روزگار کاملاً بیگانه با اقتصاد، گماشته شوند تا به نوایی برسند، نتیجه‌اش می‌شود اختلاس‌هایی که تاریخ ایران در یاد ندارد و نخواهد داشت و فقر و درد و رنج برای مردم. (البته گزارش جدید دیوان محاسبات خود به تنهایی چنان نوبری است که دیگر گزاره‌های فساد مالی 8 ساله دولت محمود احمدی نژاد در آن گم می‌شوند).

مرغِ یکپای شما، کشوری با هفتاد میلیون جمعیت را چنان به زمین زد که فرهنگ، اقتصاد، بهداشت، اعتقاد و حتی منابع طبیعی را به پنجاه سال پیش واپس کشاند. حالا دیگر دمی بنشینید و آرام بگیرید. اگر با اقدامات و تلاش‌های دولت روحانی یا بهتر است بگوییم دولتی که بعد از زلزله روی کار آمد، همراهی نمی‌کنید، لااقل خاموش بنشینید. مردم به خوبی فهمیدند که دولت مورد تایید شما همان که خود را عدالت محور می‌خواند عین بی‌عدالتی بود. گرانی و تورم و تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی را که نمی‌شود با شعارهای ایدئولوژیک پنهان کرد. کشور ایران متعلق به تک‌تک ایرانی‌هایی است که در این کشور نفس می‌کشند، زندگی می‌کنند و این اواخر برای لقمه‌ای نان جان می‌کنند.

افراطیونِ «دلواپسِ» محترم که معلوم نیست به کدام ریشه انقلاب وصل می‌شوند بد نیست، کمی استراحت کنند و بگذارند دولت روحانی تا جایی که امکان دارد برای پیشرفت کشور تلاش کند و نتیجه‌ای هر چند اندک به دست آورد. آن‌وقت مانند دوره پیش برخیزند و به هر چیزی که در این مدت ساخته شده چنگ بزنند و بنشانندش سر جای اولش!

روی سخن با «دلواپس»هاست. فقط لطف کنید خواسته‌هایتان را به اسم ملت، پیش پای دولت روحانی پرت نکنید. مردم ایران احترام می‌خواهند، آزادی گفتار و فضای باز مطبوعات می‌خواهند، مردم ایران ترجیح می‌دهند اقتصادشان در منطقه حرف اول را بزند، نه این‌که سرمست باشند که حتی یک قدم در برابر قدرت‌های جهانی عقب‌نشینی نکردند. می‌خواهند بعد از طی سال‌ها ممارست در علم جایگاهی در جامعه جهانی به دست بیاوند و علم صادر کنند، نه این‌که شاهد فرار مغزها باشند. به کشورهای دنیا به عنوان توریست مسافرت کنند و دنیا را ببینند و به کشورشان بازگردند. نه این‌که در آب‌های استرالیا در بین صدها مسافر قاچاق طعمه امواج شوند. می‌خواهند سرانجامِ برنامه‌های چند ساله توسعه را ببینند. عزت ملی که شما تعریف می‌کنید با خواست مردم متفاوت است.

بگذارید گفتاری ساده و عامیانه داشته باشیم. مگر نه این‌که سیاست‌های مورد تایید تندروهای «دلواپس»، فساد اقتصادی بی‌سابقه در تاریخ جمهوری اسلامی به بار آورد؟ مگر نگاه کاسب مآبانه به تحریم، کیسه سودجویان را پر و سفره مردم را محقر نکرد و گروهی گمنام بدون هیچ زحمتی به طرفه العینی به درآمد میلیاردی نرسیدند؟ مگر فرهنگ توهین و چاپلوسی و دروغ و تنش بین قوای کشور بخشی از رفتار روزمره سیاسیون نشده بود؟ حالا از کدام ارزش دفاع می‌کنید؟ در یک سرزمین همه گروه‌ها و احزاب هدفی جز پیشرفت کشور نباید داشته باشند. بگذارید دولت روحانی گِرهی بگشاید.

چرا مسائل کوچک و پیش پا افتاده در این دولت به همت دلواپسی شما تبدیل به بحران می‌شوند؟ بحرانی که فقط انرژی و توان دولت را کم می‌کند. از دیدار وزیر ارشاد با «سید محمد خاتمی» گرفته تا اجازه دفن «ریچارد فرای» و مهمانی همسر رئیس جمهور و لباس و محاسن فلان دیپلمات ایرانی. هرچه در کشور بیشتر گرد و خاک برپا شود افق‌های آینده محو‌تر خواهد شد. آینده فرزندان ایران، حریم مرزی کشور، عزت و شأن مردم، حفظ ارزش‌های دینی و مبارزه با ظلم و بی‌اخلاقی به همان اندازه که برای شما مهم است برای همه ایرانی‌ها اهمیت دارد. بگذارید مردم نفس راحتی بکشند و به دولتی که بر سر کار است اعتماد کنند و دولت هم راهش را برود. اگر هم در این میان آن چیزها که ادعا می‌کنید فدا شد، آن‌وقت انتقاد کنید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • افراز گفت:

  به اهل قلم سلام می کنم
  انصافاازقدیم گفته اند آب راگل آلودکن ماهی بزرگ بگیر
  آری چهره نظام مقدس ومملکت متمدن مارا با شعارهای غیرواقع بینانه وغیر منطقی دردنیا بدجلوه دادند وفضارامه آلود کردند وماهی های بزرک گرفتند اگرقبلاخبرازدزدی های میلیونی می شنینیدیم دراین سالها خبرمیلیاردیها شنیده ایم اماسوال این است چرا چرا ….مادرجهان واقعیتها هستیم نه جهان پندارها وتوهم ها…..

 • ایوب گفت:

  دمی که هیچ سالی نشستیم و خبری نشد

 • اميد گفت:

  باسلام باتشکر ازسرکارخانم غلامی بازهم خواهشمنداست مقاله درج بفرمایید شاید …

 • a.m گفت:

  هوالمصور
  باعرض سلام وادب واحترام خدمت سرکارخانم غلامی
  نقد جایگاه بسیار خوبی در بین نویسندگان واهل قلم دارد امیدوارم منتقدان دلواپسی ها با نگاهی منصفانه قضاوت کنند.وطرفداران آقای روحانی به آینده چندان دل خوش نباشند. روحانی واحمدی نژاد سر وته یک کرباسند اون یکی با خودمحوری وخودرایی مملکت را به باد داد واین یکی با بی برنامگی وندونم کاری دارد کار را بدتر میکند . ما باید پیامها ودستورات مقام معظم رهبری ا آویزه گوش خود قرار دهیم وبه همه سیاسیون در هر مرحله که باشند با فریاد بگوییم ما ملت پیرو رهبری هستیم که هیچ گاه حاضر نیست خللی در کار مردم ونظام باشد .لبیک یا خامنه ای ،لبیک یا خامنه ا ی،لبیک یا خامنه ای .مدرس دانشگاه پیام نورر لیکک

 • نوید نیک اقبال گفت:

  با سلام و روز بخیر
  سرکار خانم غلامی
  قابل تقدیر است بلاغت قلم و رسایی بانگ شما بی شک به صدا دراوردن جرس ازادی کار انسانهای بزرگ است.

  در پناه خدای زیبایی ها موفق باشید

 • موسی گفت:

  سرکارخانم غلامی باید دولت مداران بدانند وبه نتیجه رسیده باشند که اصلاحات خیر این مملکت رامی خواهد

 • اهوازی گفت:

  ارزوخانم ازخواب بیدارشو اگه به فکردولتی چراازگرفتن یارانه انصراف ندادی………….

 • بی خیال گفت:

  سرکارخانم غلامی.. …… نوشتی …… همه دستشون تو یه کاسه است ..

 • دانشگاهی بیکار گفت:

  درودبرسرکارخانم غلامی.از اینکه هم استانیهای مانندشما با این بینش وشهامت دارم بسیار خوشحالم.دوران دانشجویی استادی بنام آقای کامرانی داشتیم که مثل شمااوضاع رابه خوبی تحلیل میکردند.البته ازش بی خبرم

 • دیدار گفت:

  یادته که کل برنامه اتمی ما یک بار کاملا تعطیل شد؟
  یادته که اون رو حسن روحانی اصلاً تعطیل نکرد؟!
  یادته بعدش یه نفر که اسمش حسن روحانی نیست و قبلا هم فامیلیش فریدون نبوده نامه نوشت به برادران انگلیسی که ما تعطیل کردیم ولی شما خلف وعده کردید؟
  پس باید نتیجه بگیریم:
  1: نگرانی جایی نداره
  2 : دلواپسی جایی نداره

  با احترام به خانمی که نوشته اش به هیچ وجه تند روی نیست!!!!
  بی سواد کم تجربه

 • سينا گفت:

  با سلام خدمت خانم غلامی
  متشکر از مطلب ارزشمند تان
  بنده با نظر شما صددرصد موافقم

 • اصولگرا گفت:

  سرکار خانم غلامی انشاالله زمان میگذرد و عملکرد دولت شما هم مشخص خواهد شد به قول خودتون دلواپس نباش:

 • دهدشتي گفت:

  خانم غلامی سپاس ازدغدغه شما مامیدانم عزیزان دلواپس نگران چی هستند مگرانها مثل من محتاج یارانه اند؟ای دلواپسان به عقب برگردید واقتداروتمدن وابهت ایران رادردنیا مطالعه کنیدکشوری که بیست وپنج کشور درحوزه قلمرویی خودداشت سزاوار کفن پوشانی چون شما نیست

 • دانشجو گفت:

  به نظر بنده تملق و چاپلوسی شما از دولت فعلی ، اوج کورکورانه ترین انتقاد و اعتقاد شما رو میرسونه در صحبت های شما نه ردپایی از اعتدالی که از آن دم میزنید وجود دارد و نه رگه هایی از عقلانیت می توان در آن پیدا کرد . خیلی تند رفتی ….

 • مهندس گفت:

  شد یک سوم
  آخ مردم از دلواپسی…

 • سعید سلیمانی گفت:

  چخان گفتی … غلامی

 • شب گفت:

  نمی دانم شما چطور دلواپس اختلاسهای میلیاردی جناح بازیهای بیدادگرتان راند خواری های انجنانی که ملت را اینگونه بی اعتقاد به بسیاری از مساعل کرده نبودید خالا بابیم اینکه این فرصت ها رااز دست بدهید دلواپس شده اید

 • مهندس گفت:

  یک چهارم مقالاتی که در سمت چپ میبینیم، تیتر دلواپسی زده اند.
  حالا خودتون بگید، کی دلواپسه؟!
  اینهمه دلواپسی شماها برای دلواپسی «دلواپسان»، خودش بسی جای دلواپسی داره ولا…

 • هادی گفت:

  روزی روزگاری مرد هیزم شکنی به عادت پیشبنه ، جهت گذران زندگی نیمه های شبی ازخواب ناز بیدارشد والاغش را با ادوات لازم جهت شکستن وجمع کردن وبستن هیزمهاآماده کرد و راهی کوهستان وشکستن شاخه هایخشک درختان جنگلی شد. پس از مشقت بسیار وشکستن وبستن بار ، راهی شهرشد برای فروش هیزمها تابافروش آن دینارودرهمی بدست آرد و نیازکی برآورده سازد .
  بالاخره بعد از زیرورو کردن چند مشتری ، معامله صورت گرفت و هیزمها فروخته شد ودر ازا. آن پولی نصیب هیزم شکن گردید که به ناگاه شخصی از راه رسید ودستش را دراز کرد وباتحکم گفت سهم من ، مردهیزم شکن جاخورد ، شوکه شد و وارفت ،وبعداز اینکه بخود آمد معترض و خلاصه سروصدا ودرگیری تا بالاخره گزمه ای آمدو آنها رابه نزد حاکم برد.
  حاکم ازمردمدعی سهم پرسید آیا کمک هیزم شکن ، هیزم شکسته ای ، مدعی باصدایی رسا گفت خیربازپرسید الاغ و تبروطناب و…. ازآن توبوده ، که بازهم باعصبانیت وقلدری گفت خیر ، حاکم گفت پس چگونه است که ادعای سهم داری ،مردقلدر با قلدری هرچه تمامتر پاسخ داد، زمانی که هیزم شکن برای شکستن هیزمها تبرش راپایین میآورد ، من میگفتم ،، هن ،، حال حکایت مملکت ماست که ازابتدای پیروزی انقلاب تاکنون عده ای ،،هن،، گو ، را برخوان نعمت خود ناخوانده دیده که ادعای سهم دارند آنهم زیاد ویانه بهتراست بگویم خیلی خیلی زیاد و فرقشان با شخص سهم خواه هیزم دراین است که آن بنده خدابرای ،،هن،،هایی که گفته بود شاهدی نداشت ولی دوستان ما تا دلتان بخواهد شاهد دارند و غریو ،، هن،،شان گوش فلک را کر میکند ،طوری که صدابه صدا نمیرسد:-)

 • باران گفت:

  زیاد ی خوش بین هستی

 • ناشناس گفت:

  آرزو خانم تند نرو
  خیانت یا عدم خیانت تیم هسته ای زود مشخص خواهد شد
  …………………………………..

 • امیر گفت:

  سرکار خانم غلامی ضمن عرض سلام خدمت شما باید عرض شود که یا حضرتعالی خیلی خوش بینی یا بیش از حد متعصب و افراطی .نه قبلا زحمتی برای برداشتن بار سنگین اقتصادی که بر دوش این مردم خوشبین هست برداشته شده ونه حالا امیدی به آن.سیاست کلی همه آن واین دولتها همه یکی است پس نه بی جهت دولتهای قبل را ونه با تعصب دولت فعلی را بازخواست وامتیاز بندی نفرمایید.همه میدانیم که دولتها وبهتر عرض کنم ریس جمهورهای انتخابی همه دورها مستلزم به اجرای قوانین واجرای اصل قانون اساسی میباشند واگر قراراست دولتی با عمل کرد فراتر از دولتهای قبل باشد یا باید ناقض قانون باشد که امکانش صفر است یا امکان آنکه بتواند باری از دوش ملت بردارد وجود ندارد.شما اگه توجه بفرمایید از اول صبح که از خواب بیدار میشوید از صبحانه بگیر تا نهار وشام شما باید مالیات بدید چون چیزی نیست که بدون از ارزش افزوده مصرف کنید وبعد آبیکه دستتان را میشویید تا روشنایی که دارید وگازی که برای تهیه غذا وغیره استفاده میکنیدهمه را مالیات میپردازید .بعد آیا آنهایی که با بیکاری سر میکنند هیچکونه افزایش درآمدی هم ندارند چطوری کمرشان خم وخمتر نشود که شما آنها را امید نوید میدهید وفکر میکنید که دولت آقای روحانی معجزه میکند؟نه خواهر من…………………………نمیشه نمیشه استدلالتان غلطه./

 • اسلام رسايي نسب گفت:

  قسم حضرت عباس می خورند تا دم خروس بیرون نزند
  منافع سرشار حاصل از تحریمهای خودخواسته در پس احساسات برخی افراد ساده دل و ساده لوح که به خیال خود به دفاع از ارزشها می پردازند مخفی شده است.
  همیشه هر کس بیشتر از بقیه سنگ ارزشها، انقلاب، نظام، مردم.مقدسات و … را به سینه زد در موردش شک می کنم. تمام نمونه های سالیان اخیر که پس از چندی و به دلایلی دستشان رو شده است دارای سوابق درخشان در این گفتمان دروغ و هوچی گری بوده اند.
  …و کلام آخر
  نرود میخ آهنی در سنگ!

پربازديد