تاریخ درج خبر : 1392/03/18
کد خبر : ۲۷۲۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

ائتلاف روحانی و عارف رقابت را جدی تر خواهد کرد

سایت استاندبیر کل موتلفه در خصوص پیش بینی خود از آرایش سیاسی نامزدها طی روزهای آینده گفت: گفتگوهایی در طیف رقیب در حال انجام است که از میان عارف و روحانی یکی در صحنه بماند و برخی از سران و افراد شاخص این جریان برای تحقق این مسئله تلاش می کنند.

300

حبیبی که در جمع خبرنگاران در یاسوج سخن می گفت،افزود: اگر تلاش اصلاح طلبان منجر به کناره گیری یک نفر شود، ممکن است در آرایش اصولگرایان هم تغییراتی صورت گیرد.

حبیبی عنوان کرد: کناره گیری یکی از این دو به نفع دیگری سبد رای آنها را به نام یکی پر خواهد کرد و رقابت آنها با جریان اصولگرایی جدی تر تحقق می یابد.

وی تاکید کرد: اگر رقبا ائتلاف کنند باید به فوریت برای کاهش تعدد نامزدهای اصولگرا تلاشهایی صورت گیرد.

انصراف ابوترابی تشکیلاتی نبود

حبیبی افزود: از بین کاندیداهای این جبهه، به جز متکی که معترض بود، سه نفر دیگر به تعهد خود عمل کرده و کناره گیری کردند و آقای ابوترابی در صحنه ماند که اگرچه او هم تصمیم در نهایت تصمیم به انصراف گرفت.

وی با بیان اینکه انصراف ابوترابی با نظر مشورتی جبهه پیروان انجام نشد، گفت: اقای ابوترابی در یک کار تشکیلاتی اعلام حضور کردند و می بایست بایک کار تشکیلاتی منصرف می شدند و انصراف ایشان کاری غیرتشکیلاتی بود.

حبیبی بیان کرد: در نهایت جبهه پیروان امام و رهبری با رای اکثریت به این نتیجه رسید از دکتر ولایتی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم حمایت کند.

اعضای جامعه مدرسین و جامعه روحانیت به ولایتی نظر دارند

وی اظهار داشت: اعضای جامعه مدرسین و جامعه روحانیت مبارز نیز به آقای ولایتی نظر دارند اما هنوز تصمیمی برای اعلام موضع خود نگرفته اند.

حبیبی همچنین ولایتی را کاندیدای اصلح جبهه پیروان امام و رهبری دانست و بیان داشت: ایشان سابقه تدین روشنی قبل و بعداز انقلاب دارد و ولایت مداری ایشان در زمان امام و رهبری احراز شده است.

300.0

وی تصریح کرد: رئیس جمهور باید در سطحی از منزلت دینی، سیاسی و مدیریتی باشد و افراد دلسوز، کاآمد وکارشناس کشور رغبت داشته باشند با او کار کنند.

حبیبی تصریح کرد: وقتی قد رئیس جمهور کوتاه باشد(نه به لحاظ فیزیکی) قدکوتاههای دیگر با رئیس جمهور کار می کنند و این یک ضایعه مدیریتی خواهد بود.

وی افزود: شأن ولایتی طوری است که همه می توانند با او کار کنند و او توان استفاده از همه مدیریت های قابل را دارد.

لزوم وساطت سران روحانی اصولگرا برای کاهش تعدد نامزدها

حبیبی با بیان اینکه در حال حاضر هیچکدام از نامزدهای اصولگرا آمادگی کناره گیری را ندارند، تصریح کرد: اگر اصلاح طلبان یکی شوند سران روحانی اصولگرایان باید وارد میدان شده و با وساطت از تعدد نامزدهای اصولگرا جلوگیری کنند.

دبیرکل موتلفه همچنین در پاسخ به سوالی که آیا حزب موتلفه به دلیل حمایت از احمدی نژاد خود را در وضعیت کنونی کشور مقصر می داند، گفت: نامزد این حزب در سال 84 دکتر لاریجانی بود و در مرحله دوم هم فرد خاصی را تعیین نکرد اما در سال 88 به دلایلی با تمام ظرفیت از احمدی نژاد دفاع کردیم.

وی بیان کرد: در آن انتخابات رقابت اصلی بین میر حسین موسوی و احمدی نژاد بود و چون حمایت از رضایی موجب کاهش سبد رای احمدی نژاد در مقابل موسوی می شد، براین اساس در آن زمان با همه انتقادات مشهود و غیر مشهود به احمدی نژاد رای دادیم.

وی اظهار داشت: موسوی را از قبل می شناختیم ومواضع او را خطرناک و براندازانه می دانستیم و بر این اساس از احمدی نژاد حمایت کردیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد