تاریخ درج خبر : 1393/02/24
کد خبر : ۲۷۳۵۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

گلایه از برخوردهای چندگانه در شهرداری دهدشت

سایت استان: حال و روز شهرداری های استان این روزها خوب نیست! یکی دست به گریبان شورا و دیگری دست به گریبان مردم و مالکان طرح های فضای سبز شهریست.

1598753یکی از کاربران سایت استان ضمن ابراز گلایه از برخوردهای چندگانه در شهرداری دهدشت٬ از مسولین خواستار پیگیری مشکلات مربوط به طرح تفضیلی فضای سبز شهری واقع در دهدشت شد.

وی با بیان اینکه شهرداری با مالکان زمین های طرح فضای سبز به طور یکسان برخورد نمی کند٬ گفت: متاسفانه به ما اعلام کردند که تنها منزل مسکونی و ملک پدریمان در طرح فضای سبز واقع شده است و باید 25 درصد از ملک مسکونی را به شهرداری واگذار کنیم. از آنجا که چاره ای جز کنار آمدن با این موضوع را نداشتیم٬ از گوشه کنار آماری مبنی بر اینکه دست شهرداری برای بالا و پایین کردن این میزان باز است و برای عده ای میزان پایه را در نظر گرفته است شنیدیم و همین امر سبب تحقیق در این باره شد که در مراجعه به شهرداری متوجه شدیم 25– 5 درصد امکان تغییر این میزان است اما شهردار دهدشت سقف این میزان را برای ما مشخص کرده است. وی ادامه داد: اگرچه به عنوان یک شهروند وظیفه همکاری با شهرداری و سیستم اداری را داریم اما عاجزانه خواستار برخورد یکسان و پیگیری این مساله از مسولین هستیم.
باید به این نکته اذعان داشت که قانون برای همه شهروندان، یکسان است و شهرداری، متعلق به همه شهروندان است بنابراین در اجرای قانون، هیچ تبعیض و اجحافی مورد قبول نیست. از طرفی دریافت مفاهیم شهروندی نیازمند فضایی مناسب برای گفتگو و مشارکت مردم با نقطه نظرات متفاوت و نظارت عمومی است و یکی از اصول اولیه شهروندی پذیرش قانون است و این که همه با جان و دل پذیرای آن باشند. از طرفی زیبایی هر شهر در گرو مدیریت شهری و شهرداری هر شهر می باشد و شهرداری دارای بخش زیباسازی شهری و فضای سبز می باشند.
طبق قانون و براساس طرح تفصیلی جدید و ضوابطی که در این راستا لحاظ شده، مالکان اراضی دارای کاربری فضای سبز و خدماتی اگر بخواهند به صورت انتفاعی از زمین خود بهره‌برداری کنند، موظف هستند تا 70 درصد ملک را رایگان به مدیریت شهری واگذار کنند و در 30 درصد قدر‌السهم مالک بارگذاری صورت بگیرد.
تذکرات و موضوعات قابل توجهی نیز در این باره وجود دارد از جمله اینکه در تصویب و اجرای تعرفه ها نیز ملاحظات لازم باید به طوری اعمال شود که به ایجاد تنش، تشویش و نگرانی در مردم منجر نشده و اثرات تورمی و منفی دیگر نداشته باشد. باید با پرهیز از ورود به مباحث و موضوعات حاشیه ای تنها در راستای خدمت واقعی به شهروندان گام بردارند و به تنها خواسته و انتظار حداقلی مردم که همانا خدمت و پاسخگویی به نیازها، خواسته ها و مطالباتشان است رسیدگی کنند زیرا هرگونه رفتار و اقدام غیر منطقی و خارج از این اصول، زمینه ساز یأس و دلسردی مردم خواهد بود.
اصولاً مشارکت شهروندان در اداره امور شهر نتایج مثبتی را به دنبال دارد که از آن جمله کاهش محدودیتها و مشکلات مدیریت شهری است٬ به خصوص شهرداری هایی که با کمبود یا فقدان نیروی متخصص و منابع مالی مواجه می باشند چرا که جلب مشارکت مردم باعث رفع بخشی از نیاز مدیریت شهری به منابع انسانی و مالی می شود.
امید است این گزارش گوشه ای از مشکلات مردم را پوشش داده و مورد توجه و رسیدگی مسولان امر واقع گردد. سایت استان آماده درج جوابیه یا گزارش شهرداری و شورای شهر دهدشت برای مشخص شدن زوایای دیگر این موضوع می باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • رستم دستان گفت:

  شهرداری دهدشت شده بازار تجاری بعضی ها از شورا گرفته تا کارمند کسی گوشش بدهکار هم نیست بعضی از کارکنان واقعا شورش رادر آوردن به هر طریق دنبال یه سری کارا هستن که به نوایی برسن مثلا برای ارایه نقشه باید از دفتر فلانی نقشه بیاری چون اونجا مال خودشه بابا دست بردارین خلاصه ازما گفتن خود دانی

 • همه بجز حجت خواه گفت:

  همه بجز حجت خواه رای صادقانه پاک نیاوردندکه دنبال حق مردم باشند . یکی التماس ودست بوسی حتی پیرزنهارا میکرد یکی کارت سارژ موبایل می داد یکی مردم با کپی رایهای قلابی فریب میداد یکی قلم میداد یکی هم با پول مستقیم رای میخرید یکی از پستش تو دستگاه دولتی سوء استفاده کرد ومردم فریب داد حالا کسانیکه اینطور ورود پیداکردند میخواهی مدافعه حقوق مردم باشند ؟

 • بنا گفت:

  به خود خدا قسم تو مجموعه شهرداری هیشکی به فکر مردم نیست و همه چیز پارتی بازیه. وقتی آقای تخشی اومد شهردار شد فکر میکردم همه چیز بهتر میشه ولی نغییری ایجاد نشد. آقای تخشی اگه دستت با این آقایان ناضر و مهندس توی یک کاسه نیست جلوی اینها رو بگیر. شما که آدم منصفی بودی!
  با زمین من که تنها داراییم بود هم همین برخورد شد و سقف رو در نظر گرفتند.
  شورای شهر هم که گوشش به حرف مردم بدهکار نیست. بجز یه نفر که اون هم شخص حجت خواهه هیچکس از خودش هزینه نمیکنه برای دفاع از حق مردم.
  برای همین زمین 3 بار رفتم پیش رئیس، پیش معاون، پیش منشی، پیش همسر شهردار، ولی گوش شنوا کو؟ تنها همین آقای حجت خواه که بینی و بین الله من روسیاه بهش رای ندادم به حرفهام گوش کرد و با من مثل آدم برخورد کرد و پیگیری کرد که البته چون ایشان در انتخاب شهردار نقش نداشتند انگار حرفشون خریدار نداشت.
  این چه رسم شهروندمداریه؟ من بیچاره که با وام زمین گرفتم باید تاوان زمین ندادن کسانی رو بدم که چندین قطعه زمین روبروی من دارند؟ آقای جانجان چرا زمین خودت 10 درصد هم بهش نخورده؟
  آقایان آخرتی هم هست!

 • خبرنما گفت:

  یک گچسارانی عضو هیات مدیره استقلال تهران شد+تصویر
  اعضای جدید هیات مدیره استقلال معرفی شدند اختصاصی /خبرنما؛ صبح امروز وزیر ورزش و جوانان یک گچسارانی را به عنوان عضو اصلی …
  توفیقی

  اعضای جدید هیات مدیره استقلال معرفی شدند
  اختصاصی /خبرنما؛

  صبح امروز وزیر ورزش و جوانان یک گچسارانی را به عنوان عضو اصلی هیات مدیره باشگاه استقلال تهران در آورد.

  سید پندار توفیقی متولد ۱۳۵۱ شهرستان گچساران فرزند مرحوم حاج سید محمد توفیقی از سادات امام زاده علی شهرستان گچساران است.

  مختصری از سوابق سید پندار توفیقی :

  عضو هیا ت مدیره سرمایه گذاری پتروشیمی کشور _ شستا

  رئیس و عضو هیات مدیره شرکت های گروهPACE

  مدیرعامل و عضو هیات مدیره پترو گاز

  مدیر مهندسی او یک

  ۲۶ سال سابقه در نفت ، گاز و مدیریت

  ۱۸ سال سابقه تدریس در دانشگاه نفت ، گاز و پتروشیمی

  دانشجوی دکترای DBA

  لیسانس و فوق لیسانس مهندسی شیمی _ نفت و گاز

  وی از کارآموزان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران وردی سال ۶۶ بوده است

  در این احکام آمده است با توجه به ضرورت ارتقاء و توسعه نظام باشگاه داری در کشور و با عنایت به تجربه و تعهد جنابعالی بدینوسیله به عنوان عضو هیات مدیره شرکت فرهنگی ورزشی استقلال منصوب می گردید.
  به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان در حکم وزیر ورزش و جوانان به اعضای هیات مدیره شرکت فرهنگی ورزشی استقلال آمده است :
  با توجه به ضرورت ارتقاء و توسعه نظام باشگاه داری در کشور و با عنایت به تجربه و تعهد جنابعالی بدینوسیله به عنوان عضو هیات مدیره شرکت فرهنگی ورزشی استقلال منصوب می گردید.
  امید است با اتکال به خداوند و نصب العین قرار دادن منویات مقام معظم رهبری و برنامه های دولت تدبیر و امید، با همیاری سایر اعضاء محترم شرکت، موفق باشید.
  در ذیل به برخی انتظارات مدنظر نظام ورزش کشور از هیات مدیره آن شرکت به اختصار اشاره می گردد:
  ۱- ارتقاء جایگاه باشگاه در سطح کشور و آسیا
  ۲- بهره گیری از تجارب نخبگان و پیشکسوتان ورزشی در تدوین سند راهبردی باشگاه
  ۳- کشف، تربیت و شکوفایی استعدادهای ورزشی
  ۴- معنوی سازی و تعمیق ارزشهای اسلامی حاکم بر فضای محیط باشگاه
  ۵- بکارگیری کادر متعهد، مجرب و دلسوز در باشگاه با هدف علمی کردن صنعت ورزش
  ۶- تحقق انتظارات هواداران و علاقمندان با انگیزه باشگاه
  ۷- رفع مشکلات حقوقی و قانونی باشگاه به منظور فراهم شدن شرایط واگذاری شرکت بر اساس حکم قانونی
  ۸- جذب منابع مالی پایدار و ایجاد یک نظام هزینه – فایده مناسب در شرکت
  از سوی وزیر ورزش وجوانان مقداد نجف نژاد ، منصور پور حیدری ، مسعود معینی، سید پندار توفیقی، رضا صادق پور ، بهرام افشارزاده ، سید سعید رضا ، سیف افجه ای ، صاحب پناهی و نثاری به عنوان اعضای هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال منصوب شدند .

  پایگاه خبری خبرنما این انتصاب را به این مدیر توانا تبرک می گوید

 • خبرنما گفت:

  نشست جوانان اصلاح طلب گچساران با فرماندار شهرستان+ تصاویر
  جمعی از جونان گچساران به نمایندگی از جونان اصلاح طلب این شهرستان با عبدالرحیم رحیمی فرماندار دیدار کردند. خبرنما؛ در این دیدار …
  1111111263

  جمعی از جونان گچساران به نمایندگی از جونان اصلاح طلب این شهرستان با عبدالرحیم رحیمی فرماندار دیدار کردند.
  خبرنما؛

  در این دیدار بسیار دوستانه و صمیمی که عصر روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۳ در محل دفتر فرماندار صورت گرفت فرماندار گچساران ضمن خوش آمد گویی و تقدیر وتشکر از حضور نمایندگان جوانان در این نشست از خداوند متعان توفیق روز افزونشان را طلب نمود .
  در این نشست ابتدا تعدادی از حضار به نمایندگی از سایرین ضمن تشکر بسیار از دیدار انجام شده برای فرماندار آرزوی موفقیت کرده واظهار امیدواری نمودند تا در جهت انجام منویات دولت تدبیر و امید موفق باشند .
  همچنین در این دیدار دغدغه های اصلاح طلبان که همانا دغدغه ی شهروندان در بخش های مختلف فضای سیاسی ، شرایط و وضعیت فرهنگی ، اجتماعی ؛ دانشگاهی و دانشجویی ؛ اقتصادی و ……
  بود به سمع ونظر فرماندار محترم رسید .
  درپایان جلسه رحیمی ضمن تشکر از نقطه نظرات ارایه شده ؛ خواستار ادامه اینگونه دیدارها و استفاده از پیشنهادهای سازنده شدند .
  رحیمی وحدت و همدلی را لازمه کارگروهی عنوان کرد و ادامه داد: بهترین و زیباترین حرکت در زمینه ی کاری ایجاد یک فضایی برای دلبستگی و همبستگی است.

  رحیمی افزود :دشمن همیشه دنبال فرصت برای ضربه زدن است و سعی می کند افکار جوانان را آماج حملات خود قرار دهد لذا وظیفه داریم با برنامه ریزی مناسب و پرورش استعدادها، بدنه فعال جامعه که بزرگ ترین ظرفیت کشور است را به سمت تعالی و پیشرفت حرکت دهیم.

  وی با اشاره به اهمیت نقد و انتقاد سازنده در جامعه، بیان داشت: جامعه ای که پرسشگری و پاسخگویی نداشته باشد هیچوقت مردم نمیتوانند به جواب سوالها و خواسته هایشان برسند

  1111111262 1111111263 1111111260 1111111262 1111111261 1111111260

 • شهروند گفت:

  در شهرداری و شورای شهر دهدشت هر کسی به دنبال منفعت خود هست و کسی به فکر مردم نیست

 • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

پربازديد