تاریخ درج خبر : 1391/06/19
کد خبر : ۲۷۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

آمار اشتغال‌زایی دولت واقع‌بینانه نیست

سایت استان: نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی و چرام در مجلس با اشاره به نطق پیش از دستور خود در صحن علنی و انتقاداتی که نسبت به آمار اشتغال‌زایی داشت، گفت: ارائه آمار غیر واقعی اشتغال‌زایی از سوی دولت موجب بدبینی می‌شود.

حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری امروز در گفت‌وگو با  فارس در پاسخ به این سؤال که چرا انتقاد شدیدی از آمار اشتغال‌زایی دولت داشتید، اظهار کرد: ما خود از حامیان این دولت هستیم و متأسفانه برخی به هر دلیل ما را وکیل‌الدوله هم معرفی کردند.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی و چرام در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما به تبعیت از رهبری که باید دولت و مجلس با هم تعامل داشته باشند از دولت تا آن اندازه که توانستیم حمایت کردیم.

بزرگواری ادامه داد: متأسفانه دولت از حمایت ما برداشت دیگری ممکن است داشته باشد و اگر انتقادی و یا تذکری داده شد این روزها آن را برنمی‌تابند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون برخی در بدنه دولت اینگونه فکر می‌کنند که فلانی هم مخالف ما شد و با کوچک‌ترین انتقادی احساس می‌کنند در برابر دولت موضع‌گیری شده است.
بزرگواری چنین تفکری را غلط دانست و گفت: از دوستان خود در دولت انتظار داریم چنین تفکری را کنار بگذارند و انتقاد و تذکر سازنده را برای بهبود کارها بپذیرند.

نماینده سه شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آماری که دولت در زمینه اشتغال‌زایی در سال 91 ارائه می‌دهد برای من و بسیاری از کارشناسان قابل قبول نیست چراکه دولت نمی‌تواند 3 میلیون شغل ایجاد کند.

دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: مردم با این آمار فکر می‌کنند کار دولتی ایجاد می‌شود در حالی که باید در این زمینه توضیح بیشتری داده شود.

بزرگواری افزود: دولت باید بگوید منظور من فعال کردن بخش خصوصی و ایجاد اشتغال از این طریق با ارائه تسهیلات است که باز به نظر من با این کار هم نمی‌تواند این تعداد شغل ایجاد کند.

وی افزود: برای نمونه می‌آیند و در استان‌ها اعلام می‌کنند که می‌خواهیم هزار و اندی شغل ایجاد کنیم و توقع‌ها را بالا می‌برند و آنگاه وقتی معاون منابع انسانی رئیس‌جمهور تغییر می‌کند روی بخشنامه خود قلم قرمز می‌کشند که باید ما پاسخگوی اینگونه ادعاهای آنها باشیم.

وی ارائه برخی آمارها را که عملیاتی نخواهند شد موجب ایجاد بدبینی در بین مردم دانست و گفت: هم دولت و هم نمایندگان مردم در مجلس با اینگونه آمار غیر واقعی در مظان اتهام قرار می‌گیرند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد