تاریخ درج خبر : 1393/02/24
کد خبر : ۲۷۴۶۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

وام دادن مقدس تر از صدقه دادن یا کمک بلاعوض است

سایت استان: به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی (ع) و ایام اعتکاف مدیرکل و مدیران و روسای ستادی کمیته امداد استان با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

1 (8)
به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، حضرت آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در این دیدار با اشاره به ایام باسعادت میلاد امیرامومنین(ع)، اظهار داشت: هر کس به قدر نماز و عبودیتش و به قدر انفاق و احسان و زکاتش می تواند به ولی و خدا نزدیک تر باشد.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: انفاق و خیر و نفع رساندن به دیگران نتیجه هدایت خداوند است.
حضرت آیت الله ملک حسینی با تقدیر از امدادگران و آرزوی توفیق الهی برای آنان، بیان داشت: هر امدادگری باید افتخار کند که پای خود را جای پای حضرت علی(ع) بزرگترین امدادگر تاریخ می گذارد.
نماینده ولی فقیه در استان به اعتمادسازی در بین مردم اشاره کرد و گفت: عدم تبعیض و رعایت عدالت اعتماد می آورد و تبعیض باعث بی اعتمادی می شود.
حضرت آیت الله ملک حسینی خاطرنشان کرد: تلاش برای برقراری عدالت، خدمت بی منت، و حمایت از محرومین و نیازمندان تلاش مقدس است.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تلاش برای اینکه حمایت ها به صورت وام باشد تا صدقه و کمک های بلاعوض دیگر، این تلاش مقدس تر است، گفت: خداوند ثواب قرض را به 18 برابر وصدقه را10برابر می دهد و موفقیت در قرض بیش از صدقه است چون در قرض استقلال و مناعت انسانها حفظ می شود و کرامت انسانی محفوظ می ماند.
حضرت آیت الله ملک حسینی افزود: در این راستا باید آموزش های لازم داده شود و مدیریت علمی و نظارت نماییم تا این پول که به صورت وام پرداخت میشود تبدیل به یک سرمایه شود و سودآوری داشته باشد.
وی به تشکیل تعاونی ها اشاره کرد و گفت: باید با مدیریت و در قالب تعاونی ها مشکلات مرتفع گردند و تمامی ظرفیت ها برای یک نتیجه مثبت و مفید یکجا جمع شود.
نماینده ولی فقیه در استان مدیریت جهادی را مدیریت همه جانبه با رویکرد اخلاص محوری خواند و گفت: در راستای رفع مشکلات همه باید تلاش کنیم و دست به دست هم داده و با تعامل و همکاری خدمت رسانی مطلوب تری به مردم و بخصوص نیازمندان ارائه دهیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در این دیدار به رویکردهای اساسی کمیته امداد اشاره کرد و گفت: جهت گیری کلی ما به منظور توانمندی و استقلال اقتصادی و ترویج فرهنگ کار و اصلاح سبک زندگی و تحکیم مبانی خانواده و ارتقاء فکری و فرهنگی خانواده ها می باشد.
سیدغلامرضا متقی افزود: دومین رویکرد توسعه فرهنگ انفاق و احسان و کاهش تصدی دولت در این امر و به نوعی تأمین هزینه های فقرزدایی توسط مردم از طریق شبکه نیکوکاری و ترویج فرهنگ انفاق، صدقات است و تبیین و ترویج این امر مستلزم وقت و برنامه ریزی و تأمین زیرساخت های عمومی لازم می باشد.
وی کمک به رشد و ارتقاء تحصیلی دانش آموزان و جلوگیری از ترک تحصیل، تقویت بنیه علمی دانش آموزان، بهینه سازی درخصوص اوقات فراغت و شناسایی استعدادهای آنها را از هدفگذاری های فرهنگی این نهاد برشمرد.
متقی افزود: ایجاد سرپناه برای مددجویان یکی دیگر از اقدامات کمیته امداد است که از زیرساخت های اساسی می باشد و این نهاد توجه خاصی به این امر دارد.
مدیرکل کمیته امداد استان به برنامه ریزی در خصوص بحث ازدواج مددجویان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر میزان طلاق در بین مددجویان2دهم درصد می باشد و این از موفقیت های کمیته امداد می باشد.
متقی خاطرنشان کرد: اعتمادسازی و جلب اعتماد مردم از مهمترین اهداف این نهاد است که از یک عده از مردم کمک بگیریم و به عده ی دیگری کمک رسانی نماییم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد