تاریخ درج خبر : 1391/06/19
کد خبر : ۲۷۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

در زمینه ثبت به موقع وقایع فرهنگسازی شود

سایت استان: رئیس اداره ثبت احوال کهگیلویه با انتقاد از مسئولان این شهرستان در زمینه ثبت وقایع حیاتی، نبود متولی در گورستان‌ها را مهم‌ترین مشکلات در ثبت وقایع فوتی این شهرستان دانست.
به گزارش  فارس ، سید عیسی جوادی‌مهر ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد وقایع حیاتی شهرستان کهگیلویه با تشریح برخی عملکردهای ثبت احوال دهدشت در زمینه ثبت وقایع حیاتی، اظهار داشت: بیش از 98 درصد تولدهای شهرستان کهگیلویه به دلیل ثبت در محل تولد و موارد پیش‌بینی شده برای ثبت فوری آن به درستی و با صحت کامل ثبت می‌شوند.

رئیس اداره ثبت احوال کهگیلویه سوء مدیریت‌ها و ناهماهنگی در ثبت وقایع فوت در کهگیلویه را ناشی از کم اهمیت دانستن این امر از جانب بعضی مسئولان امر در کهگیلویه عنوان و تصریح کرد: در موارد زیادی دیده شده که مسئولان مصوبات جلسات ثبت وقایع را پشت گوش می‌اندازند و به راحتی از کنار آن می‌گذرند.

وی با اشاره به اینکه باید کارهای فرهنگی زیادی بین مردم و مسئولان در زمینه اهمیت و تاریخ قانونی ثبت وقایع شود، اضافه کرد: امیدواریم که مسئولان کهگیلویه‌ای به صورت جدی در رابطه با این موضوع وارد شوند.

این مسئول در ثبت احوال کهگیلویه با انتقاد از عدم حضور بعضی مسئولان مرتبط با وقایع حیاتی در جلسات ثبت وقایع، ابراز داشت: امیدواریم که مسئولان به حضور در جلسات ثبت وقایع و نیز پیگیری مصوبات آن عزم جدی‌تری داشته باشند.

جوادی‌مهر با اشاره به اهمیت ثبت وقایع حیاتی در پیشبرد برنامه‌های خرد و کلان اضافه کرد: ثبت وقایع چهارگانه نقش موثری در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی‌ها دارد.

وی افزود: باید فرهنگ‌سازی لازم در زمینه ثبت به موقع وقایع به خصوص در روستاها توسط دستگاه‌های مرتبط، شوراها و دهیاران صورت پذیرد.

وی عنوان داشت: نبود بیمارستان و زایشگاه در بخش‌ها و مناطق مختلف شهرستان، عدم همکاری شورای ثبت وقایع چهارگانه در برخی مناطق، کم اهمیت جلوه دادن این موضوع مهم از سوی برخی دستگاه‌ها و حتی متولیان امر از مهمترین مشکلات و موانع اصلی در ثبت به موقع و دقیق وقایع حیاتی است.

جوادی‌مهر نبود متولی خاصی در گورستان‌ها و قبرستان‌ها برای ثبت فوت‌نامه‌ها و سهل‌انگاری برخی بهورزان در خانه‌های بهداشتی برای ثبت به موقع وقایع را از دیگر موانع و مشکلات اساسی در خصوص ثبت دقیق وقایع حیاتی در شهرستان کهگیلویه عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد