تاریخ درج خبر : 1391/06/19
کد خبر : ۲۷۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه از نبود پزشکی قانونی رنج می‌برد

سایت استان: سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه پزشکی قانونی نقش مهمی در ثبت وقایع حیاتی دارد، ابراز داشت: نبود پزشک قانونی ثابت در کهگیلویه مشکلات عدیده‌ای را برای مردم به وجود آورده است.

به گزارش  فارس ، سید عبدالحسین موسویان ظهر امروز در حاشیه جلسه ثبت وقایع حیاتی با بیان اهمیت ثبت دقیق وقایع حیاتی اظهار داشت: ثبت وقایع مرگ و تولد اهمیت فراوانی در برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و بلندمدت کشور دارد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه اضافه کرد: باید به مردم اهمیت ثبت وقایع حیاتی به نحوی اطلاع‌رسانی شود که اهمیت ثبت وقایع حیاتی خود را به لحاظ زیربنای آماری و تصمیم‌گیری‌ کلان کشور درک کنند.

موسویان با ابراز خرسندی از تلاش و پی‌گیری ثبت احوال کهگیلویه در ارتباط با ترویج فرهنگ ثبت وقایع حیاتی عنوان داشت: باید جدیدترین اطلاعات در مورد وقایع روز به دست مسئولان برای تصمیم‌گیری‌ها برسد.

وی با بیان اینکه اطلاعات غلط موجب تصمیمات نادرست می‌شود، افزود: بسیاری از این آمارها از سر منشأ ثبت احوال و نیز سایر دستگاه‌های آماری منتشر می‌شود که وقتی دقیق بررسی می‌شود در می‌یابیم که بسیاری از این آمارها نادرست ارائه شده است.

وی به پراکنش و تعدد روستاهای شهرستان کهگیلویه اشاره کرد و ابراز داشت: این مسئله می‌طلبد که همه دستگاه‌ها با تلاش و همکاری دو چندان در جهت هماهنگی در زمینه ثبت وقایع حیاتی بکوشند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه پزشکی قانونی در هر شهرستان نقش مهم و تاثیرگذاری در ثبت وقایع حیاتی و پرونده‌های جنایی دارد، اذعان داشت: قطعا برای ارتقاء سطح خدمات در زمینه پزشکی قانونی وجود آن در هر شهرستان امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با ابراز تأسف از اینکه در شهرستانی با این جمعیت که به نوبه خود تامین‌کننده خدمات درمانی و پزشکی چند شهر بوده هنوز پزشک قانونی ثابت وجود ندارد، ابراز داشت: رایزنی‌های زیادی در این زمینه انجام شده ولی تاکنون جواب نداده است.

وی با بین اینکه مسئولان امر باید در زمینه استقرار پزشکی قانونی و نیز تأسیس ساختمان آن همت بیشتری به خرج دهند، بیان داشت: نبود پزشک ثابت و نیز ساختمان مخصوص آن مشکلات عدیده‌ای را برای مردم و مراجعین به وجود می‌آورد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد