تاریخ درج خبر : 1391/06/20
کد خبر : ۲۷۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

40 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه یاسوج

سایت استان : معاون آموزشی دانشگاه یاسوج از آغاز ثبت نام 400 دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد سال 91 و 92 این دانشگاه خبر داد.
به گزارش  ایرنا، ‘شهاب الدین حاتمی’ روز یکشنبه در حاشیه نام نویسی از این دانشجویان افزود: ثبت نام از دانشجویان پسر و دختر این دانشگاه از 19تا 20 شهریورماه 91 ادامه دارد.

وی بیان کرد: از این تعداد دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد 220 نفر به صورت روزانه و مابقی نیز به صورت شبانه در 40 رشته گوناگون مشغول به تحصیل می شوند.

حاتمی اظهار داشت: مهندسی مکانیک در دو گرایش تبدیل انرژی و طراحی کاربردی، عمران در گرایش های سازه، خاک و آب،‌ مهندسی شیمی در گرایش جداسازی، علوم دام در گرایش های اصلاح نژاد و تغذیه، شیمی در گرایش های تجزیه، معدنی و شیمی فیزیک، ‌فتوشیمی، زیست شناسی در گرایش های فیزیولوژی گیاهی و علوم گیاهی، توسعه روستایی، مهندسی کشاورزی در گرایش های ترویج و علوم بذری، ‌زراعت و اصلاح نباتات، گیاه پزشکی در گرایش های ریز کرم شناسی، بیماری شناسی و حشره شناسی، علوم خاک، ریاضی در گرایش های جبر و آنالیز،‌ فیزیک حالت جامد و آمار ریاضی از رشته های این دانشگاه هستند که در سال جاری در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرند.

وی عنوان کرد: برای سال تحصیلی جدید یک هزار و 100 دانشجوی مقطع کارشناسی نیز پذیرفته شده که کار نام نویسی آنها به زودی آغاز خواهد شد.

حاتمی تعداد دانشجویان دوره دکترا ورودی سال تحصیلی 91 و 92 دانشگاه یاسوج را 70 نفر دانست و ابراز داشت: این دانشجویان در 15 رشته گرایش مشغول به تحصیل می شوند.

وی این رشته ها را شامل شیمی در گرایش ‌های آلی، معدنی، تجزیه و شیمی فیزیک، زراعت، الهیات در گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، ادبیات فارسی، جامعه شناسی، علوم سیاسی، مکانیک، مهندسی شیمی، ریاضی در گرایش جبر و آنالیز، فیزیک، ترویج و توسعه روستایی اعلام کرد.

حاتمی افزود: ظرفیتی برای استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شده تا بدون آزمون و با توجه به ضوابط آیین نامه تحصیلات تکمیلی به تحصیلات خود ادامه دهند.

دانشگاه یاسوج حدود پنج هزار دانشجو دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد