تاریخ درج خبر : 1393/02/27
کد خبر : ۲۷۶۲۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

مجمع هیئت کشتی استان، بیرون از گود، کُشتی را لِنگش کردند

سایت استان: آیت اله پوش

در تاریخ 11 اردیبهشت 93 مجمع هئیت کشتی استان کهگیلویه وبویراحمد با هدف انتخاب رئیس هئیت کشتی در یاسوج برگزار گردید.

IMG_4307

بر اساس اساسنامه هئیت های ورزشی، اعضای مجمع هئیت کشتی را می بایست دبیر هئیت که دبیر مجمع نیز می باشد، انتخاب نماید. اما در جلسه خبرهای دیگری بود و مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان، از مدیر کل محترم تا مشاوران، حراست ، معاونین (در این جلسه، معاونت منابع نیروی انسانی به جای دبیر هئیت کشتی نشسته و برخلاف اساسنامه هئیت های ورزشی تصمیم گیری نمودند)، شرف حضور داشتند. کم کم که اعتراض ها به نوع مدعوین و محتوای افضاتشان بالا گرفت، ناگهان به یاد شورای انتخاب امیرالمومنین افتادم که صلاحیت و مردم محوری را مردود و با هم داستانی کوته نظران، ابوبکر را انتخاب کردند. با این وصف باید اذعان کنم که به انتخاب فرد خاصی اعتراض ندارم، بلکه هدفم احترام گذاشتن به مو سفیدان کشتی، رعایت اساسنامه وآئین نامه فدراسیون می باشد که برای کارگزاران تدبیر و امید، لازم اجراست. در هر کشوری چنانچه آئین نامه ها، اساسنامه ها و مقررات موضوعه، را تفسیر به رأی نموده و به میل خود اجرا نمایند، این قوانین چه ارزشی دارند ؟ این ورزش به کدام سو در حرکت است؟ اگر نخواهیم با آگاهی، خودسازی و بدور از هر نوع خودبزرگ بینی مثبت، ورزش را به جلو برانیم ، آیا آینده جوانان استان را نابود نخواهیم کرد؟ تجربه عملی و آموزه های علمی خود را در جهت اصلاح امور و با عشق به ورزش استان، بویژه کشتی، به مدد می گیرم و مواردی چند که عوامل غیر قانونی بودن این مجمع می باشد را بیان نموده و ابراز می کنم که این رویه عین تلاش در انجام اَعمال مجرمانه می باشند. لذا به اجمال بیان می کنم، باشد که مورد توجه بزرگان و مسئولان استان و وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته، و با اقدامات به موقع خود، مانع عینیت یافتن مفروضات خطا و تخلف گردند.

1- همانطور که ذکر شد افراد انتخاب کننده ی اعضای مجمع هئیت کشتی، برخلاف اساسنامه، افرادی غیر از مجمع هئیت کشتی استان بودند.

2- ثبت نام آقای سلیمانی در غیاب ایشان و توسط مشاور مدیرکل و به فاصله 4 روز پس از اتمام زمان قانونی ثبت نام انجام گرفته که آقایان رستخیز و حکمتی نیز در مقابل این نحوه ثبت نام مقاومت نشان دادند. اما چطور و به سفارش چه کسی آقای سیلمانی ثبت نام گردید.

3- مجمع بدون این که صلاحیت آقای سیلمانی، استعلام و احراز گردد، تشکیل شده که این خلاف قانون است.

4- نامبرده (آقای سلیمانی) محل کارش در استان خوزستان می باشد، با این شرایط چه زمانی را می تواند خدمتگذار کشتی استان باشد ؟ با این دلایل آیا این مجمع وجهه قانونی دارد ؟آیا می توان فرد انتخاب شده را تأیید نمود ؟

با احترام به همه مردم شریف استان و پیشکسوتان و ورزشکاران پهلوان صفت استان، در اعتراض به شرایط فوق الذکر، اینجانبان آیت اله پوش، نائب رئیس هئیت کشتی، سروش مقدم نماینده باشگاه ها و علی محمدزاده رئیس هئیت کشتی شهرستان بویراحمد، با اعلام غیرقانونی بودن مجمع به مسئولان و نماینده فدراسیون، سالن انتخابات را به نشانه اعتراض ترک نمودیم. در اینجا لازم می دانم به سخنی از رئیس جمهور اشاره کنم که فرمودند «ورزش به ورزشکاران سپرده شود ،آنان که با دل و جان و بدون چشم داشتی، دل در گرو ورزش دارند»، اما گویا این پیام هنوز به استان ما نرسیده است. آیا از شعار دولت تدبیر و امید، تدبیرش در اداره کل ورزش وجوانان معنایی پیداکرده است؟ چگونه باید امید در دل ورزشکاران شعله ور شود و شور نشاط وسلامتی به ورزش استان بازگردد؟ آیا با اینگونه مدیریت ها، فتح قله های افتخار توسط جوانان این استان امکان پذیر است.
در پایان ضمن ابراز تأسف خود از این گونه شرایط، به عنایت ها امید دارم و توجه خاص و اقدام عاجل مسئولان محترم فدراسیون، اداره کل ورزش و جوانان استان و وزارت ورزش و جوانان را مؤید اصلاحات ساختاری برای ورزشی پویا، سالم و آینده دار هستم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد