تاریخ درج خبر : 1393/02/27
کد خبر : ۲۷۶۵۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

برای انتخابات مجلس تابع تصمیم اصلاح طلبان استان هستم/ لاهوتی و منطقیان منافع جریان اصلاحات را در نظر بگیرند/ موحد پتانسیل بالایی دارد

سایت استانسید نعمت اله صدوقی” از فعالان سیاسی اصلاح طلب استان و رئیس اولین ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان در شهرستان کهگیلویه بود  (خرداد ۷۶ رئیس ستاد انتخاباتی سید محمد خاتمی) . تشکیل جبهه مشارکت و مجمع روحانیون مبارز در استان کهگیلویه وبویراحمد را هم در کارنامه کاری خود دارند که بعدها با تشکیل حزب اعتماد ملی ، این حزب را برای ادامه فعالیت سیاسی خود برگزید و از موسسین این حزب در استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

24-IMG_5583

گفتگویی با وی انجام شده است که در ‍‍پی می آید:

ببینید اینکه هر گاه طیف ، حزب یا گروهی در انتخاباتی برنده شود و همه چیز را برای خود بخواهند و برای دیگران هیچ حقی قایل نشوند انحصارطلبی و تمامیت خواهی است . به اعتقاد بنده اصلاحات و تحول خواهی مانند سفره ای است که همه باید بر آن نشسته و متنعم گردند /.

* در همین ابتدا بفرمائید، چکار می کنید؟

** سلام عرض می کنم خدمت شما  و همه دوستان و اصحاب رسانه که در فضای  سایبری یا مطبوعات و رسانه های دیداری ، شنیداری و نوشتاری و هر چیزی که تحت عنوان media   یا به قول امروزی ها press یا فضای سایبری فعال هستند . در پاسخ به سوال نخست شما باید عرض کنم  که بنده در حال حاضر به شغل معلمی مشغول  و در کنارش برای رتق و فتق امور جوانان با عبور از سد کنکور سر دفتری موفق به بازگشایی دفتر ثبت ازدواج شدم و به یمن امدادهای الهی تاکنون گام های مثبت و قابل توجهی در این مسیر برداشته ام .

* از دوستان قدیمی ات که در جهاد سازندگی با هم بودید، چه اطلاعی دارید؟ چکار می کنید، چه خاطراتی از آن دوران داری؟

** چندان بی اطلاع نیستم و همه ی آنها و خاطراتشان بخش عظیمی از زندگی روزانه من را فرا گرفته ، کاش آن معنویت ، صفا ، صمیمیت ، ایثار و مردمداری که در ابتدای انقلاب مخصوصا در بچه های جهاد و دیگر نهادهایی از این دست بوده ، هم اکنون بود ، مطمئنا کشور هزاران گام جلوتر از حال  بوده .  همین جا لازم میدانم از شهیدان والامقام ، سنگرسازان بی سنگر ، دوستان عزیزم شهید طالبی و شهید دلنسب و دیگر شهیدان والامقامی که جان خود را در راه حق نثار کرده اند یاد نموده و از همین جا سلامی خدمت عزیزان دکتر صفر زاده و مهندس درستکار که مدتی است ازشون بی خبرم و دیگر دوستان جهادیم قدیم نمایم .

* وضعیت عمومی شهرستان کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده را چگونه ارزیابی میکنید ؟

** قبل از پاسخ به سوال دوم شما امیدوارم که کلیه کلمات و جملات بنده بدون از هرگونه کم و کاست به محضر مردم شریف استان برسد ، چرا که بعد از بداخلاقی هایی که بعد از انتخابات ریاست جمهوری و مصاحبه ای که آنهم تحت فشار دوستان انجام داده ام از طرف تعدادی از سیاسیون مورد بی مهری و سوء برداشت هایی قرار گرفته ام ، تصمیم داشتم که هیچگونه مصاحبه ای از آن پس نداشته باشم ، از طرف دیگر اجابت نکردن مصاحبه شما را نیز صلاح نمی دانم . دوم اینکه بنده به رسانه به عنوان یکی از ارکان اصلی مردم سالاری اعتقاد راسخ دارم و امیدوارم که حداقل این مصاحبه به عنوان تکروی سیاسی و یا به قول بعضی از دوستان ، خودنمایی اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی و تبلیغاتی به حساب نیاید چرا که شما مستحضرید با اکراه این مصاحبه را پذیرفته ام  . امیدوارم که در انتخابات آتی مجلس هم اخلاق و هم رقابت سالم و هم سلامت نفس کاندیداها و مجریان و ناظران را به بهترین شکل ببینیم و در مورد مردم باید بگویم همانطور که تا حالا دیده ایم در آینده هم خواهیم دید. چندان تفاوتی هم ندارد که کاندیدای منتخب مردم چه کسی باشد، هر کس  که باشد برای ما عزیز و قابل احترام است و با تمام وجود از او حمایت خواهیم کرد . اما اعتقاد دارم که کاندیدای اصلاح طلب یا نزدیک به اصلاح طلبی و اعتدال بهتر می تواند کشتی این سر زمین کهن را به ساحل آرامش هدایت نماید.

* در این چهار شهرستان نیروهای فعال سیاسی اعم از روحانی و غیره روحانی در عرصه اجتماعی ایران و استان نقش فعالی ایفا می کنند، حال و هوای آنان را چگونه می بینید؟

**  کهگیلویه ی بزرگ ( بهمئی ، چرام ، لنده و کهگیلویه ) همیشه آبستن حوادث بزرگ بوده  است اما در یکی دو دوره گذشته چون کاندیداهای مطرح و صاحب نام اصلاحات و اصول گرایان میانه رو از گردونه خارج شده اند و یا اینکه کاندیدا نشدند ،  انتخابات آن گرمی و رونق پیشین را نداشته است ، امیدوارم در این دوره با سعه ی صدر هیئت های نظارت و اجرایی و با تایید صلاحیت دوستان هرچه بیشتر فضای انتخابات رقابتی تر شود تا هم شور و امید وفضای سیاسی مطلوب تری را شاهد باشیم و هم فردمنتخب خود را موظف به پاسخگویی به  مردم دانسته نه اینکه رفتنش همان و برگشتنش چهار سال دیگر باشد .

* در این چهار شهرستان بر خلاف سایر شهرستانهای استان که معمولاً دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب در رقابتند علاوه بر دو جریان حرکت سومی بنام میراحمد تقوی و آقای موحد وجود دارد، در مجموع فرایند این سه جریان را چگونه می بینید؟

 ** باید جواب این سوال را از خود حاج آقای موحد بخواهید و در مورد حاج آقای تقوی ؛ منتسب دانستن ایشان به یک طیف سیاسی را قبول ندارم اما اگر در دوره ای از شخص خاصی حمایت کرده بر اساس نظر و اجتهاد خودش بوده و محلی از اشکال نیست بنده معتقدم نگه داشتن حرمت بزرگانی همچون حاج آقای تقوی و … جزء وظایف همه است ، آنچه که   مهم است نفس انتخابات است نه نتیجه آن چرا که نتیجه هرچه باشد انشاء الله به خیر و صلاح مردم بوده هر چند که بنده دوست دارم منتخب مردم مدافع دولت آقای روحانی باشد و بتواند مطالبات همه افکار و گروه ها را در نظر بگیرد .

در ادامه لازم است که  عرض کنم که  اکثریت قریب به اتفاق رای دهندگان به آقای موحد در ادواری از دوره های انتخابات هم از جریان اصلاحات و اعتدال حمایت کرده و هم ستادگردانی کرده اند  از باب نمونه آقای محمود سعیدی که از انتخابات 88 و حتی پیش تر وارد فضای اصلاح  طلبی و اعتدال شده اند و ریاست ستاد آقای هاشمی  و همچنین ریاست ستاد آقای مهندس موسوی  و همچنین عضو یت ستاد آقای روحانی را در کارنامه خود دارند و از این بابت این آقایان هم ذینفع و صاحب حق می باشند که  به حقوق ضایع  شده اشان نرسیده اند و در عزل و نصب ها قطعا این آقایان را صاحب حق میدانم چرا که حقشان بوده که مورد توجه قرار گیرند ، همچنین معتقدم که همه باید بر خوان متبرک  اصلاحات ، اعتدال و تحول خواهی نشسته و به اندازه ی شایستگی و حقشان مورد توجه قرار گیرند ، بنده معتقد به  السابقون  السابقون هستم . السابقون السابقون به این معنی نیست که هرکس سریعتر به کاندیداهای اصلاح طلب و اعتدال رای داده باشد، بلکه السابقون السابقون کسانی هستند که فهم عمیق تر و بیشتری از اصلاحات داشته باشند و در جهت اعتلای  اصلاح طلبی  و اعتدال و تحول خواهی گام های عمیق تری بردارند یا برداشته باشند .

* جریان اصلاح طلب در این شهرستان خود به دو شق شده است، عده ای به سردمداری آقای منطقیان و عده ای دیگر به محوریت آقای لاهوتی، آیا این اختلاف دو جریان ادامه دارد؟ 

** ببینید من اصطلاح شق را قبول ندارم و امیدوارم این دو بزرگوار که نام بردید با گذشت، همت و بزرگ  منشی  به این لجاجت پایان داده و منافع جریان را بر منافع فردی ترجیح دهند . البته افکار عمومی بشدت هم دارند فشار می آورند که این دو بزرگوار کنار هم بنشینند و به رای افکار جمعی گردن نهند، کلیت مطالبه ی جامعه هم همین را می طلبد . بنده موافق دو شق شدن جریان نیستم و حتی آنرا مخالف ایده ی اصلاح طلبی ، اعتدال و تحول خواهی می دانم و صدماتی که در دو دهه گذشته خورده ایم را از همین منظر می دانم و فکر می کنم در جریان انتخابات هشتم و حمایت قاطع و بی قید شرط خود از مهندس رستاد نگاه اصلاحاتی و وحدت آفرین  را به محضر مردم شریف رسانده باشم . هر دوی این دو بزرگوار برای بنده عزیز و قابل احترامند اما توصیه من این است که اجازه بدهند این شکاف بزرگ تاریخی    شهرستان ها پرگردد ، چرا که دارد به سمت و سوی طایفه گرایی پیش می رود که آنرا آفت اعتدال و اصلاح طلبی و خلاف عرف و مشی اعتدال و اصلاح طلبی می دانم .ببینیدهر گاهطیف ، حزب یا گروهی در انتخاباتی برنده شود و همه چیز را برای خود بخواهند و برای دیگران هیچ حقی قائل نشوند انحصارطلبی و تمامیت خواهی است . به اعتقاد بنده اصلاحات و تحول خواهی مانند سفره ای است که همه باید بر آن نشسته و متنعم گردند.

* با توجه به رفاقت دیرینه ای که با آقای دکتر لاهوتی داشته اید  بطور خلاصه شمه ای از ویژگی های  وی را بیان نمایید :

** هر انسانی دارای محاسن و معایبی است که آقای دکتر لاهوتی هم از این قاعده مستثنی نیست اما خصوصیات و  ویژگی های مثبت و برجسته ای در او وجود دارد  که به پاکی ، صداقت ، یک رویی ، پایداری وماندن بر اصولی که به آنها پایبند است و …. می شود نام برد هر چند نقدهایی بر این بزرگوار وارد است .

* حاج آقا به نظر شما اصلاح طلبان بخصوص در شهرستان کهگیلویه بزرگ تمامیت خواهی کرده اند ؟

** همه جریانات سیاسی در ذاتشان تمامیت خواهی وجود دارد که جریان اصلاحات از این قاعده مستثنی نیست و همین مسئله باعث چند دستگی دوستان شده است.

34-IMG_5621 (1)

* ترکیب و آرایش  جریانات سیاسی در این چهار شهرستان برای انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی را چگونه می بینید؟

** اصلاح طلبان همیشه بیش از 50 درصد آرای این چهار شهرستان را به همراه داشته اند ، اگر اصلاح طلبان بتوانند به نتیجه برسند و یک کاندیدای واحد به صحنه بیاورند مطمئنا پیروز انتخابات خواهند بود و درغیر این صورت بیش از دو کاندیدا خواهند داشت و بعد از اصلاح طلبان طیف آقای موحد که سنخیت بیشتری با اصلاح طلبان و اعتدال گرایان دارند تا اصولگرایان، حضور جدی در صحنه انتخابات خواهند داشت و در طول چندین انتخابات نشان داده اند که بعد از اصلاح طلبان بیشترین عقبه را دارند و اکثریت قاطعی از آنها در انتخابات مختلف بخصوص از 88 به این سو با مدیریت خوب افراد یاد شده به سمت اصلاحات و اعتدال آمده و انصافا سنگ تمام گذاشتند . از طیف آقای بزرگواری که در غیاب دو جریان قدر این چهار شهرستان توانسته به مجلس راه یابد به نظر میرسد که افرادی حضور خواهند داشت اما اینکه هر جریانی با چند کاندیدا به صحنه می آید باید منتظر ماند .

* بنظر شما آیا جریان منتسب به حاج میر احمد تقوی و آقای موحد در این دوره چنانچه آقای موحد رد صلاحیت شود، کاندید خاصی معرفی می کند و یا از افراد مطرح موجود در صحنه سیاسی حمایت می کنند؟

** جواب این سوال را نمی دانم و باید از خودشان پرسید  ، البته  حاج آقای تقوی جایگاه منفک از جریانات سیاسی دارد و ایشان از نظر مذهبی ، اجتماعی  و فرهنگی در بین احاد مردم از حرمت و احترام والایی برخوردارند که به نظر میرسد بیشتر به کارهای فرهنگی و مذهبی می پردازند و وارد جریانات سیاسی نمی شوند ولی حاج آقای موحد عقبه ی قدرتمندی دارند که در انتخابات گذشته هم نشان داده اند که از پتانسیل بالایی برخوردارند و می توانند در صحنه انتخابات نقش بسیار مهم و موثری را بازی کنند و افراد توانمندی دارند که می توانند درانتخات حاضر  و رای خوبی هم در سبد خود جمع نمایند ،  

* چه کسانی در اذهان برای ورود در صحنه انتخابات دوره دهم مطرح هستند؟

** الان باید بیشترین نگاه مردم به سمت و سوی جریان محوری  باشد نه فردگرایی که همینطور هم هست ، امیدوارم رقابت جدی بین سه طیف اصلاح طلبان ، اصول گرایان معتدل  و اصول گرایان تند رو   باشد نه بین افراد . بیشترین تلاش بنده و جمعی از دوستان هم در طول ده ماه گذشته بر این بوده که اصلاح طلبی و  اعتدال گرایی  را از فرد محوری خارج و به سمت جریان محوری ببریم اما واقعا کار سنگین و بسیار سختی است که نیاز به یک عزم همگانی دارد .

* خود جنابعالی که از روحانیون اصلاح طلب می باشید از جریان منتسب به آقای منطقیان حمایت می کنید یا آقای لاهوتی،  یا اینکه خود قصد مستقل وارد شدن را داری؟

** اگر اصلاح طلبان و اعتدال گرایان روی  فرد خاصی به توافق برسند بند کفش ها یم را محکم می بندم و همگام با سایرین شهر به شهر برای کاندیدای توافقی تلاش خواهم کرد که قبلا هم انجام داده ام .  اما ببینید این دو دستگی چه بلایی بر سر ما در طول 20 سال گذشته آورده  و تنها باعث جلو آمدن فرصت طلب های عافیت طلب که همیشه در دعوا نیستند و بعد از پیروزی سر و کله ی آنها پیدا و بر خوان آماده می نشینند که معلوم نیست چه نگرشی دارند   و وابسته به چه طیفی هستند..

تاکنون تصمیمی دال بر حضور یا عدم حضور اینجانب گرفته نشده است البته تا انتخابات هم فرصت زیادی مانده است.

در پایان باید این نکته را عرض کنم که نسبت به عزل و نصب های  بعد از انتخابات ریاست جمهوری با دلایل مستند و متقن مخالفم چرا که عزل و نصب ها را همسو با شعارها و سیاست های دولت تدبیر و امید نمی بینم  و از این همه محافظه کاری مسئولین اعلام بیزاری و تبری جسته و امیدوارم که زحمت کشان بی توقع به جای واقعیشان که   سال ها برای آن مبارزه کرده و هزینه داده اند برسند و فرصت طلب ها هم انصاف را پیشه کنند و راه خود را گرفته و به جایی که در آن در ناز و نعمت بوده اند بروند و دست از سر مردم بردارند .  

از اینکه زمینه ی این گفتگو را فراهم کرده اید نهایت سپاس را دارم و برای سایت شما و همه دست اندرکارانش خصوصا حضرتعالی آرزوی سربلندی و موفقیت را دارم

منبع: بشار نیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • نورالدین گفت:

  بلول جان سلام
  از جوابی که برا این کامنت گذاشتید ممنونم باور کنید من هدفم تبلیغ و اینجور جیزا نیس اصلا در ضمن این اقایون ره هم همه میشناسن نیازی به تبلیغ هم ندارن چون همه از نیروهای شاخص اصلاحات هستند من فقط این گزینه (سید رضا گنجی پور) رو گفتم چون به شخصا ایشئن رو میشناسمو و میدونم از پتانسیل بالایی برخوردارن مطمئنا اقایان رستاد حجت خواه و ………….. بقیه دوستان اصلاح طلب ه از همین پتانسیل بر خوردارند و من بازم میگم تمیدوارم روزی برسه که اصلاح طلبان شهرستان بر روی یک گزینه به اجماع برسن ممنونم

 • صالحی گفت:

  اگر قرار بر اجماع بر سر یک جوان اصلاح طلب باشد 4 گزینه وجود دارد که هر 4 گزینه مقبولیت کافی دارند.
  1. مهندس رستاد: کاندیدا شدن در دوره قبل و حمایت از اصلاحات در چند سال اخیر از ایشان چهره محبوبی ساخته. ایشان علاوه بر اصلاحات رای قومی هم دارند و با توجه به اهمیت این واقعیت که بسیاری از مردم ما با ملاک های قومی رای میدهند این موضوع کم اهمیت نیست. ضمن اینکه سابقه مدیریت هم داشته اند. هم در جهاد کشاورزی دهدشت و هم کشتارگاه یاسوج.
  2.دکتر حجت خواه: منتخب اول مردم در اولین گام فعالیت سیاسی در شورای شهر دهدشت. شجاعت ایشان و دفاع از حقوق مردم بر هیچکس پوشیده نیست. از طرفی ایشان بسیار باهوش بوده، تحصیلات عالیه از دانشگاه امیرکبیر تهران دارند و قادرند در مجلس شورای اسلامی از حقوق مردم دفاع کنند. پرده برداری از وضعیت اسف بار شورای شهر از ایشان چهره محبوب تری ساخته. ایشان نیز علاوه بر آرای سیاسی، آرای دانشجویان شهرستان را درو خواهد کرد.
  3. سید رضا گنجی پور: ایشان از چهره های شناخته شده و آزموده اصلاحات هستند و سابقه فعالیت طولانی مدت ایشان را در آموزش و پرورش همه بیاد داریم. آقای گنجی پور از خانواده معتبر و متشخصی بوده و آرای قومی نیز دارند. در بین قشر جوان نیز مانند هر دو شخص نام برده شده در بالا ایشان نیز مقبولیت بالایی دارند.
  4. دارا کریم نژاد: آقای کریم نژاد بواسطه فعالیت سیاسی و رابطه نزدیک با یکی از دو محور اصلی اصلاحات شهرستان شانس بالایی برای کاندیداتوری از طرف جناح آقای لاهوتی دارند. به شخصه ایشان را میشناسم و شخص معتدل و متفکری هستند و می توانند وضعیت را بهبود بخشند. آرای ایلی و طایفه ای زیادی هم دارند.

 • یهلول گفت:

  نورالدین خان سلام
  برادر خوب شما به استناد چه مدرکی میفرمایید آقای گنجی پور مورد قبول همه است ؟ برادر خوب بجای اینکه شخص مورد نظر خود را مطرح کنیم ، بهتر است که جمع شاخصان اصلاح طلب یکی را انتخاب کنند و معرفی نمایند . اگر قرار باشه که هر کس مورد نظر خودش را مطرح کند ، تعدادکاندیداها میشود مساوی رای دهندگان .
  بخش انتهایی نظرت که میفرمایید : دوس دارم همه اصلاح طلبان بالاخره بر روی یک کاندیدای واحد به اجماع برسند امید است روزی شهاد (شاهد)این اتفاق بزرگ وپیروزی اصلاح طلبان در شهرستان باشیم ، بسیار عالی است .
  این را به این دلیل گفتم که متاسفانه روی بعضی اسمها حساسیت وجود دارد و البته اگر جمع روی برادر بزرگوار جناب آقای گنجبی پور اتفاق نظر داشته باشند همه موظف به حمایت از ایشون هستند .

 • نورالدین گفت:

  خواهشاکامنت های ما را تایید کنید

 • نورالدین گفت:

  با سلام خدمت همه دوستان عزیز که در جریان اصلاح طلبی دارند تلاش می کنند تا به اتفاق بر روی یک کاندید واحد اجماع کنیم و تشکر از جناب اقای صدوقی که دارند در این راه تلاش می کنند، من هم با نظر اکثر دوستان موافقم که جلساتی با حضور اصلاح طلبان شهرستان گرفته بشه و بالاخره یه کاندید واحد رو معرفی کنند الان حتما بویر احمدی ها دارند جلساتی می گیرند که یکی رو از حوزه بویر احمد انتخاب کنند و اقایان لاهوتی و صدوقی هم از حوزه ثالث حتما جلساتی می گیرند برای اعلام حضورشون، ما به نیروی جوان و خوب و با درایت که علاوه بر طیف اصلاح طلب طیف های و جریانات مخالف در شهرستان و استان اون رو قبول داشته باشن کسی که مدیریتش به همه اثبات شده و در بین مردم از محبوبیت خاصی برخورداره که به نظر من جناب اقای سید رضا گنجی پور گزینه خوبی هستند که همگی از اون به خوبی یاد می کنند در دوران ۸ ساله اصلاحات و ریاست اموزش و پرورش، دوستان عزیز میدنم الان پشت این کامنت همه طایفه ای برخورد میکنن و شروع به تخریب همدیگه میکنن ولی خدا شاهده من فقط از سر شایستگی و لیاقت صحبت میکنم و کاری به قوم گرایی و طایفه گرایی هم ندارم و دوس دارم همه اصلاح طلبان بالاخره بر روی یک کاندیدای واحد به اجماع برسند امید است روزی شهاد این اتفاق بزرگ وپیروزی اصلاح طلبان در شهرستان باشیم

 • پناه گفت:

  صدوقی اصلاح طلب نیست. اصلاح طلب کسیست که حرفش رو رک و راست و صادقانه میزنه نه یکی به نعل میکوبه و یکی به میخ! لطفا از هر کسی که خود را اصلاح طلب میداند بعنوان اصلاح طلب یاد نکنید (حتی اگر بیست سال این شعار را تکرار کرده باشد)
  سخنان گهربار این عزیز را با 3 سطر افشاگری حجت خواه در مورد شورای شهر مقایسه کنید
  سخنان این عزیز را با 3 جمله از سخنرانی رستاد در سال 88 مقایسه کنید
  آقای صدوقی، هم آرای اصلاحات رو میخوای هم حمایت میراحمد را؟
  بدرود دوست عزیز….بدرود رفیق قدیمی س.ق و کاندید خودمختار امروز
  بدرود کاندید همه کس و هیچ کس
  اگر طالب قدرتی یکی از دو جناح رو انتخاب کن

  • بهلول گفت:

   جناب پناه
   سلام
   هیچکس بدون اشتباه نیست ، اما آقای صدوقی همیشه در راه اصلاح طلبی گام برداشته است حال ممکن است گاهی با این یکی اختلاف سلیقه داشته باشه گاهی با آن یکی .
   به نظر من آقای صدوقی هیچگاه دنبال افراد شاخص جناخ راست نبوده و نیست . ممکن است ایشون برای افراد احترام قائل باشه اما این احترام دلیل بر تغییر تفکر نیست .
   بیاییم منطقی باشیم و دوستان را با چوب خودمان نرانیم . تک تک افراد اصلاح طلب ، باید روشی اصلاحطلبانه داشته باشند و در صدد جذب افراد باشند . جذب چه کسانی ؟ قطعا جذب کسانی که در طیف ما نبودند . بنابراین حضور آقای سعیدی در ستاد موسوی و روحانی و فعالیت برای ایندو اشکال که ندارد بسیار هم خوب است . من فکر نمیکنم ایشون و یا هر کس دیگر برای پست و مقام به این سمت آمده باشد از طرفی من معتقدم که افراد شایسته باید مناسب دولتی را عهده دار شوند حال چه عیب دارد اگر ایشون ( سعیدی) شایستگی دارد در جایی از توانش استفاده شود .

   • پناه گفت:

    بهلول جان من در مورد سعیدی صحبت نکردم
    من میگم این آقا مثل دوستش دنبال قدرته نه اصلاح جامعه
    اگر بخوای سران گروه رقیب رو با خودت همراه کنی باید فرداروزی هم انتظاراتشون رو براورده کنی دوست من
    این کار بدون هزینه نیست

    • یهلول گفت:

     پناه عزیز من بصورت کلی گفتم . البته معتقد به اینکه آقای صدوقی و سایر دوستان بدنبال کسب قدرتند ، نیستم ، البته طبیعی است هر کار و یا عملی ، هزینه هم بدنبال داره

 • جوادی گفت:

  آقای کورش پورکپور من هم با نظر منطقی رحمان موافقم.

  به نظر شما این درست است امثال محمود سعیدی را که زمانی که تفکر اصولگرایی احمدی نژاد بر سر قدرت بود و اینها دستشون از همه جهت باز بود ،ولی شجاعانه به این تفکر نه گفتند،کنار بزنیم و نادیده بگیریمشان و در عوض نون به نرخ روز خورهایی را که تا شکست اصلاحات را دیدند،رفتند و جیره خوار احمدی نژاد شدند و حالا دوباره بازگشتند و ادعای اصلاح طلبی دارند را برگزنیم.
  مثالهایی از این دست زیاده که من اسم نمیارم.و مطمئنم در اطراف خودت هم کم نیستند.
  میشه بیشتر فکر کنید؟

 • رحمان گفت:

  آقای کورش پورکپور دهدشتی .

  ضمن احترام به تلاشهای خانواده شما از همان بدو ورود تاجگردون تحت عنوان جناح چپ.اما متاسفانه شما صحبتهاتون ضدونقیضه.
  ازیک طرف لاهوتی را نژادپرست میدونید از طرفی میگیداز لحاظ عرفی براش احترام قائلید! این پارادوکس بودن شما منو کشته!
  ای کاش مصاحبه صدوقی را کامل میخوندید متوجه میشدید ایشون نگفته الگوشون سعیدیه یا تقدیر ازش نکرده.

  صدوقی گفته: که اکثریت قریب به اتفاق رای دهندگان به آقای موحد در ادواری از دوره های انتخابات هم از جریان اصلاحات و اعتدال حمایت کرده و هم ستادگردانی کرده اند از باب نمونه آقای محمود سعیدی که از انتخابات ۸۸ و حتی پیش تر وارد فضای اصلاح طلبی و اعتدال شده اند و ریاست ستاد آقای هاشمی و همچنین ریاست ستاد آقای مهندس موسوی و همچنین عضو یت ستاد آقای روحانی را در کارنامه خود دارند و از این بابت این آقایان هم ذینفع و صاحب حق می باشند که به حقوق ضایع شده اشان نرسیده اند و در عزل و نصب ها قطعا این آقایان را صاحب حق میدانم چرا که حقشان بوده که مورد توجه قرار گیرند .

  خوب آیا کسی که تلاش کرده نباید دیده بشه؟این هزینه دادن نیست؟این تحسین نداره؟مگه احمد پورنجاتی از جریان راست به چپ نیومده و الان یک تئورسین اصلاحات نیست؟

  کجای این حرفها اشکال داشت که به قول “مهدی پورکپور” دارید کامنت رینگ بوکسی میزارید؟

  ببینید برادر من شما شخصیت عزیزی هستید مثل ……………… خودتون را خراب نکنید.

 • دوستدار اصلاحطلبان گفت:

  آقای …….. از زمان اولین حضورش در انتخابات مجلس به عنوان کاندبد ، شروع به قتل عام دوستانش کرد . اولین دوستش حاج بهرام تاجگردون بود که در سخنرانی چرام لقب تاج ترک خورده را برای ایشون رقم زد .
  او آدمیست خودخواه و خودمحور ، از بعضی از طوابف بخصوص تاس احمدی و ساداتی نفرت شدید دارد . خود را در همه ی مسائل ذیحق میداند ، بسیار بسته می اندیشد و نرمش و گذشت نسبت به دوستانش ندارد . اما او در مقابل رقبا ، آدمی است گاهی ترسو و گاهی محافظه کار . به عنوان نمونه زمانی که …………. بود ، برای رفتن پیش دوست دیرینه اش حاج بهرام تاجگردون ، طوری میرفت که کسی او را نبیند در حالی که سکان امنیتی گچساران در دست او بود و اکنون هم عامل اصلی اختلاف میان اصلاحطلبان کهگیلویه و … ابشون است .

 • هم استانی 1 گفت:

  سلام ….خیلی سلام …………
  اول به خودمان (سوق) : سوق بدون تعصب دارای پتانسیل بسیار بالادر اکثر زمینه ها ….. اما متاسفانه بدلایل متعدد از جمله موحد پتانسیل های بالقوه بافعل نشدو هنوز جوب موحد رامیخورد سوق ی های عزیز بیاییم اینبار از موحد و تفکر موحدی گذر کنیم …چون گذشته درس عبرت بود و بس …. نه پست و مقامی نه پیمانکار و …. و نه امکانت اولیه رفاهی و خدماتی در شهر و نه اشتغال و نه …..از موحد عاید ما نشد در این مورد اگه عزیزی مدعی شد چیزی جز بدنامی از موحد عاید سوق شد حاضر به مناظره تلفنی و … می باشم . چرا که اگر سوق ی ها در مدتی که از اقای موحد حمایت می کردند از منطقیان حمایت می کردند(با اقای لاهوتی کار نداریم احترامش واجب)یعنی هم صدا با بویراحمدی ها بعد دشمن زیاری و طیبی و بهمئی می شدند به خدا الان سوق اسم و نام آوازه در کشور داشت … موحد و اطرافیان نزدیکش چون دولت و ….از بزرگان سوق همیشه می ترسیدند و به سوقی ها رشد نداده اند …یک مثال … مصطفی تقوی فرزند میراحمد و …. که موحد فقط موقع نیاز به افراد محدودی در سوق باج های ناچیز می داد و موج می انداخت و رای جمع می کرد و ….اما نسل جدید سوق دیگه مثل بزرگان و پدران شان فکر نمی کنندبیایید سوق را فراموش نکینید . سوق دوست داشتنی است نگذارید سوق …
  2-دوم به شما عزیزان بویراحمد طیبی و بهمئی و دشمن زیاری … استان ما محروم شهرستان ما محروم تر اما با کمی گذشت و البته بدون تعصب طایفه گرایی در کنار هم نگذاریم با دیگر افراد نا لایق انتخاب شود … حق ما بیشتر از این است . با تشکیل شواری مرکزی اصلاحات در شهرستان از همه شهر و طایفه تشکیل و …نهایتا انتخاب یک نفر و به امید خدا پیروز انتخابات و اما بعد مثل موحد و بزرگواری نکنیم و خدایی با رعایت انسانیت و انصاف فرا طایفه ای به فکر پیشرفت همه شهرستان باشیم . فکر مان شهرستان باشد و نه اطرافیان و قوم قبیله و دوست و … حق ما بلاتر از موحد و بزرگواری است .
  3آقایان منطقیان و لاهوتی دو عزیز و بزرگوار که برای این جریان استخون خرد کرده اند ضمن احترام دیگه بزرگی کنند و رهبری و کدخدایی و …
  4-با راه انداختن موج بهار جوانان و بیداری جوانان و … در شهرستان از تمام ظرفیت های جوانان دهدشت چرام لنده دیشموک لیکک سرفاریاب سوق قلعه رئیسی و … استفاده کنیم تا تفکر تحجر گرایی و افراطی گری را از شهرستان جدا و با تفکر اصلاح طلبی جوانان سکاندار این موج باشند و بزگواری و موحد را به تاریخ بسپاریم

 • سيدبويراحمد گفت:

  جناب پورکپور عزیز شما ………………. هستیدو دچار نوعی ………….. هستی .یکجا اقای صدوقی ولاهوتی رامتهم به نژادپرستی میکنی یکجا درجهت اعتقاد اصلی ما قرارمیگیری و میگوییدکه این عزیزان منادی وحدت هستند همگان میدانند در برهه ای بسیارطاقت فرسا ان زمان که شما فرق چپ و راست رانمیدانستی اقای صدوقی از برادرش موحد در راک حمایت نکرد و طرفدار تاجگردون بودواز خط وجناح پیروی کرد واقای لاهوتی همان کسی است که خاتمی اورانماینده ی اصلاح طلبان منطقه دانست والان که اقای صدوقی درک سیاسی بالای خود را نشان داده ومیخواهد در راه اجماع و همفکری قدم بردارد ………. شمادر شیپور تفرقه و تخریب میدمندوای بر بی بصیرتی مدعیان انگشت نمایی که زمانی از اینکه اقای ………… در شورا راه را طی میکند ناراحت میشوند ومیگویند من هم باید گردوخاک سیاسی کرده وبه شهرت برسم ودر شورا پیروز شوم .امیدوارم زودتر از گراداب افکار پارادوکسیکال خود خارج شده وبا چشم سهرابی به اطراف نگاه کنید

  • کوروش پورک پوردهدشتی گفت:

   دوست عزیزمطالب بادقت بخوان آقای مهدی پورک پور چنین چیزی گفته به حساب من نذارید درثانی گلایه من از آقای صدوقی نسبت به سابقه وی نبودورفتارایشان هیچ گاه افراطی نبوده صحبت من درباره فردی بود که ازاونام برده بود الان دوباره میگم وقت وفرصت ماانسانها خیلی کم هست که بعدازسی سال فعالیت سیاسی یک فرد درجهت اهداف یک گروه خاص دوباره به چنین اشخاصی فرصت داده شود فقط ناراحتی من از این موضوع هست وگرنه مشکلی اساسی باجناب صدوقی ندارم ومن درعجبم شما که دلسوز جریان هستید آشنایی بده بیاباهم بحث کنیم شاید شما درست بگویید ولی متاسفانه عدم ذکر اسم شماکمکی به حل اختلاف نمیکنه ودیگه من پاسخگوی شمانیستم

 • بیچاره گفت:

  بهلول دانشمند
  حرفات درست
  ولی همون جمله آخرت رو خودت دقت کن بهش: “باید هرکدام از دوستان طرف مذاکره در کیسه شان سهمی برای گذشت و تعدیل خواسته هاشان داشته باشند”
  عزیزم اگر با این آقایان بخصوص ق.ل رابطه داشتی متوجه میشدی که این پیش شرط رو ندارن
  برای مثال عرض میکنم؛ ممکن نیست ق.ل به کاندید مطرح شده از طرف م.م اعتماد بکنه و برعکس!

  • بهلول گفت:

   بیچاره عزیز ( الهی دشمنات بیچاره نه هدایت بشن)
   سلام
   در این وانفسا من دیوانه ای بیش نبستم
   عرض من این است که مجمع تشکیل بشه و هر کدام از این دو بزرگوار نظر جمع را قبول نکرد ، او را کنار یگذارند و چنانچه هر دو نظر مخالف جمع داشتند هر دو را کنار بگذارند .

 • مهدی پورک پور گفت:

  آنچه به ضرس قاطع مشخص و آشکار است، طبلهای قوم گرایی و قبیله سالاری که که متاسفانه تاکنون صدمات جبران ناپذیری به این استان و بخصوص کهگیلویه وارد کرده است، از هم اکنون دارند با صدای رساتری گوش ها را می خراشند . چه بسیار از افراد حتی با مدارج بسیار بالا که متاسفانه خود سردمدار جریان به زعم بنده نژاد پرستی هستند.پدیده ای پلشت در قرن ارتیاطات و اطلاعات. بسیار مایه تاسف است که عده ای دارند عمدا به این جریان دامن میزنند.
  در باب اصلاح طلب و اصولگرا بودن واعتدالی شدن نظر بنده این است که اعتدال اتوبوسی شده است که سیاسیون صندلی طلب تمام تلاششان این شده است که به هر طریق ممکن حتی اگر شده کف راهرو یا کنار در ورودی جنب راننده بصورت ایستاده مستقر شوند ، با ذکر یک صلوات عامه پسند همراه این جمع باشند.دراینکه دولت تدبیر و امید وامدار جریان اصلاح طلبی بصورت کاملا محسوس و بخش کوچکی از طیف اصولگرایان و مستقلیون بوده شکی نیست.ولی صرف اعتدالی شدن به معنای آن نیست که دوباره و از نو کسانی در مصدر امور قرار گیرند که طی 8 سال گذشته کارنامه مشخصی دارند و بدترین برخورد را با طیف مقابل داشته اند.این قانون است که در هر کجای این کره خاکی حزبی و گروهی که دولت را در اختیار می گیرند نیروهای همفکر و همسو با خود را در راس امور قرار میدهند. واین به معنای نفی توانایی طرف مقابل نمی باشد.
  و اما در باب اصلاح طلبی: اصلاح طلبی به جریان سیاسی گفته می‌شود که انجام تغییر در جامعه را از طریق انجام اصلاحات در قوانین و سیاست‌ها و نه از طریق انقلاب و تعویض حکومت، تبلیغ می‌کند.حال آنکه فرد مذکور در نوشتار آقای پورک پور دهدشتی دارای چنین افکاری بوده، هست،یا نه قضاوت با دوستان. بهر حال ایشان شخص شناخته شده ای در منطقه هستند.
  پیشینه چپ گرایی و اصلاح طلبی در کهگیلویه ی عام به اوایل انقلاب بر میگردد.بهر حال آنچه مسلم است منتجه 23 سال گذشته عدم توفیقی است که تاکنون نصیب جریان اصلاح طلبی در این وادی شده است.دلیل آن از تلالوخورشید هم واضحتر.
  انتحابات دور هشتم و نهم و جوادث قبل و بعد آن آزمونی بود بر وفاداری.آزمونی که عده ای درآن جفای به عهد کردند و پشت به اردوی تار و مار شده اصلاحات و به هزیمت رفتند. عده زیادی هم ماندند و ماندند وماندند و به هزینه افتادند.
  حال جذب کردن آن عده هزیمتی، شده است دکترینی برای آینده در اندیشه خیلی ها.در حالی که به آن نیندیشیده اند که ممکن است جذب باعث دفع شود.
  ولی این راه دراز و پر پیچ وخم که جریان اصلاح طلبی در پیش دارد جز در ترکستان مقصد گاهی دیگر ندارد.
  مسلم است که آقایان محترم و عزیز که در نوشتار اصلی مذکور شدند همگی در بین عوام و خواص حائز احترام هستند و دراین شکی نیست.
  وظیفه ما جوانان و تحصیل کردگان و دیگر پتانسیل های سیاسی الان این است که با قومیت گرایی،طایفه سالاری و نژاد پرستی مبارزه کنیم،نخبگان را دور هم جمع کنیم،جلسات هم اندیشی با حضور عزیزانی به مانند منطقیان،رستاد،حاج کریمی و لاهوتی و صدوقی و دیگر بزرگواران برگزار کنیم،علل شکستهای قبل را بررسی کنیم و آنها را در خدمت توفیقات بعدی بگیریم،با عزیزان منطقیان و لاهوتی که معتقدم وزنه و ثقل اصلاح طلبی شهرستان هستند و هر دو هم دارای کاریزما می باشند بخواهیم تجزیه و تحلیل گذشته را با خود بکنند و منطقی جوابگوی پرسشهای در دل مانده باشند چه شد که چنین شد،عبرتها را در خدمت بدعت ها بگیریم
  نه اینکه بیاییم و دراین فضا با اسم قلابی و اصلی کامنت رینگ بوکسی بگذاریم.با این طرز اندیشه مطمئن باشید فقط آب به آسیاب رقبا میریزیم و بس.امیدوارم به قول سهراب چشمهایمان را بشوئیم و جور دیگری نگاه کنی
  مخلص کلام این است که اندیشه اصلاح طلبی(در این شهرستان) ازآن کسانی است که هزینه داده اند،نه بخاطر تعصب و انتقام گیری بلکه به سبب لیاقت و شایستگی و از همه مهمتر وفاداری…
  در کیش سر زلف که هم عهد شکست زنار توان بستن و پیمان نتوان بست

 • رهبر گفت:

  با سلام خدمت آقای صدوقی.
  از حق نگذریم تنها کسی که این دوسال جانانه از نیروهای واقعی اصلاحات حمایت کرد شما بودید.کم کاری منطقیان و لاهوتی را شما بخوبی و بیشتر جبران کردید.دست مریزاد
  و باید بگویم از تخریب ناراحت نشوید.کسی که در دید عموم باشد مطمئناً دشمنانی هم پیدا میکند.

 • سیدبویراحمد گفت:

  درجواب اقای پورکپور باید گفت که اولا اقای صدوقی اولین شخص در بین اصلاح طلبان هستند که منادی وحدت شدند و به دنبال جلوگیری از تکروی بودند که امثال اقایان منطقیان بویراحمدی و لاهوتی ثلاثی موافقتی نشان ندادند وضمنا شما یکبار مقاله نوشته بودید و میخواستید ……….. خودتان به اقایان منطقیان و لاهوتی نزدیک شوی تا………………….. شوی ولی الان شدی مخالف طایفه گرایی و قدرت طلبی .حداقل از اقای صدوقی مشی سیاسی یادبگیرید که از رقیبان خودش (اقایان سعیدی و موحد)به خاطر همراهی با اصلاحات تقدیرمیکنند اینوبهش میگن خط وسط واعتدال و روشن بینی و بصیرت وقرارگرفتن در راهروی وحدت.امیدوارم اقای صدوقی ازدست نوکیسگان و جاهلان ب سلامت عبور کند . دمت گرم اقای ارام با این سایتت

  • کوروش پورک پوردهدشتی گفت:

   درپاسخ به شما به قول خودت سید بویراحمد. که نه هویت دارید ونه شناسنامه اولین مشخصه جاهل بودن ونوکیسه بودن نداشتن هویت وترس ازآشکارشدن اسم واقعی هرفرد هست لذا بااسم شناسنامه داربیاتاباهم مباحثه کنیم دوم دوست عزیز حدس میزنم سن شما پایین باشد واطلاعات دهه شصت ندارید تمامی اساتید ودوستان سیاسی استان وبزرگان به استناد شمامی خندندچراکه قید کردید من سعی درنزدیکی به آقای منطقیان ولاهوتی بوده که مطرح شوم دوست من اون موقع که اصلاحاتی نبود وتعصب وخشونت برهه ای بیدادمیکرد پدرمن ودوستانش بودند که تحول وتغییررادراین منطقه دنبال می نمودندوهزینه آن راهم به شکل فجیع دادن که هنوز دامن فرزندانش رابعد از سی سال ول نمیکند ولی الان شماهااصلاح طلب شدید وجالب است ازآقای لاهوتی اسم بردی که ایشان باتمام اختلافاتی که ماوایشان ازلحاظ مواضع باهم داریم اماازجهت عرفی ومحلی بیشترین احترام رابرای هم هردوخانواده قائل هستندو
   آقای منطقیان که جای خود داردبالاخره هم دلهابه هم نزدیک هست هم مواضع تامابقی نیروهای سیاسی ازراست وچپ وووودوست عزیزقضاوت بابزرگان سیاسی هست نه باجاهلان ونوکیسگان سیاسی فکرکنم مفید وکوتاه باشدوقدری تحقیق کنید واندکی شهامت برای معرفی خود ومناظره تانوکیسگی احراز شود

 • جلیل جبا خاک پاک ضرغام آباد گفت:

  درجواب امیرخسرو:باباترابخدادیگه بس کنیدموحددیگه بایدتحویل موزه استان بدیدبااون سوابق درخشان چهاردورنمایندگیش مردم بایدآلزایمرداشته باشن که دوباره بخوان اون انتخاب کنن البته جنالعالی وافرادمشابه شایددرقبال خدمات شخصی که دریافت کردیدتعهدداشته باشیدولی قاطبه مردم اشتباه گذشته رافراموش نخواهندکردالبته آقای موحدنشون دادن که برای ورودبه مجلس احتیاج به رای مردم ندارند .

 • بهلول گفت:

  امیرخسرو خان
  سلام

  موحد برای حلقه ی اطرافش (لیدرها و پیمانکاران کار نابلد و سرمایه داران جزء ) و ……. و ………. واقعا ایده آل بود ، ولی برای عامه مردم هرگز .
  دوره طولانی مدت نمایندگی ایشون در مجلس ، هیچگونه پیامد مثبتی برای شهرستان و استان نداشت . علت هم این بود که خودش در زمینه توسع چیزی بلد نبود و از طرفی فاقد مشاور و مشاورین کاریلد بود . برای سزپوش گذاشتن بر عدم توانایی خودش ، تمام هم و غمش را گذاشت برای رفع مشکل حلقه ی اطرافش .

 • ضرغامی گفت:

  جناب مثلا امیر خسرو
  بیاین به مسئولان اطلاع رسانی کنید که خرج بیجا برای انتخابات کهگیلویه نکنن دیگه.
  زمانی که چشم مردم کور بود و رای میفروختن حاجی آقات با هزار ……… قبول میشد…. حالا که دیگه مردم آگاهن برادر بسیجی!

 • فرهنگي بازنشسته/در جواب سلام گفت:

  دوستی با نام سلام کامنتی نوشته و شاید از سر بی اطلاعی از قبضه کردن قدرت توسط طیف آقای صدوقی در دوران اصلاحات سخن گفته.بنده یک معلم بازنشسته هستم و نسبت فکری هم با این اقایان ندارم اما طی این لیستی که تهیه کردم و در اختیار سایت استان قرار میدهم مدیران دوران اصلاحات را و وابستگی سیاسی شان را خلاصه وار آورده ام.امیدوارم سوتفاهم ها رفع بشه.

  آموزش و پرورش که فقط رئیسش منطقیانی نبود.و بقیه ارکانش به شرح زیرند:
  معاون اداری مالی___فروزان (از طیف منطقیان)
  مسئول آموزش متوسطه——-احسان بخش(از طیف منطقیان)
  مسئول حسابداری————- سپید نامه(از طیف منطقیان)
  مسئول آموزش راهنمایی————– بیژن دشتیان (از طیف منطقیان)
  مسئول امتحانات————— محمد رضا مسعودی(از طیف منطقیان)
  هنرستان که بزرگترین چارت سازمانی بود——— مهندس طاهری(از طیف منطقیان)

  آموزش پرورش چرام——– چرامین (از طیف منطقیان)
  آموزش پرورش بهمئی گرمسیر……جاودان زاده(از طیف منطقیان)

  بقیه ادارات شهرستان:

  اداره راه و ترابری——— راستاد(از طیف منطقیان)
  جهاد کشاورزی————– رستاد(از طیف منطقیان)
  تربیت بدنی————– سوخته بهمنیار(از طیف منطقیان)
  ارشاد—————— خود منطقیان(از طیف منطقیان)
  ثبت احوال————— نیکو مقام(از طیف منطقیان)
  بخشدار چاروسا——– اتابک (از طیف منطقیان)
  بخشدار چرام——————– علیزاده(از طیف منطقیان)
  بخشدار لنده————– تقوی نژاد(از طیف منطقیان)
  بخشدار سرفاریاب———– حسینی پرور(از طیف منطقیان)

 • در جواب کورش پورکپور دهدشتی گفت:

  جناب پورکپور متاسفانه شما نژاد پرستید!
  آقای صدوقی و لاهوتی که اهل راک بودند و با موحد نسبت فامیلی داشتند ولی از بهرام تاجگردون بویراحمدی حمایت کردند و چوبشو خوردند! اونوقت شما که دیگران را متهم به طایفه گرایی و نژاد پرستی میکنید اکثر خانواده و طایفه تان در انتخابات مجلس با شعار ککاگری و زنده باد بیراحمد به بزرگواری رای دادند که شعار مرگ بر موسوی و کروبی میداد!

  جناب پورکپور شما بی انصافید!
  آقای صدوقی کجای مصاحبه اش گفته محمود سعیدی الگوشه؟!ببینید شما نمیخونید و دارید نظر شخصیتونو مینویسید!
  محمود سعیدی این چند سالی که …………………………………………………………………………………………………………………..،تو یک مسیر دیگه ای تلاش کرد.ایشون برای ستاد میرحسین حکم از مرکز داشت.آیا کسی که تلاش کرده نباید دیده بشه؟!

  جناب پورکپور بیشتر بدونید!
  این خانواده های اصلاح طلبی که تو میگی استخونشون شکسته تا بزرگواری بویراحمدی را تو صحنه دیدند،فکرو ول کردند و ککاگری را چسبیدند! کدوم اصلاح طلب بویراحمدی سر فکرش این چند سال موند؟خداییش مگه همشون دنبال بزرگواری نرفتند!

  در آخر باید به شما دوستانه بگم که همین ……………………………………………………. اوردی حفظش کن و به زندگیت بچسب که خربزه آبه!
  از سایت استان خواهش دارم این کامنت درج بشه

 • امير خسرو گفت:

  باسلام
  بنظر شما چند نفر از مردم منطقه رای سیاسی میدن ؟ آقایون محترم که راجع به بزرگ مرد خطه جنوب غرب این کهن بوم تاریخی وتاریخ ساز مرد دین وعمل واخلاق حامی مردان مرد استان در تهران ؛ حاجی محمد موحد به اشتباه قلم میزنید بیاید بین مردم و نظر مردم را بخواهید که در این چند سال چطور ابراز ندامت میکنن والان که حدود 21 ماه تا انتخابات مانده به همه شما عزیزان وبزرگواران عرض میکنم نظر به دیدار های مردمی و اقشار مختلف از طوایف وسلایق گوناگون حاجی محمد موحد بیش از سه پنجم ارای 4شهرستان را دارد پس لطفا خودتان را خسته نکنید و خواهشان بفکر پیشرفت وتعالی استان باارائه طرحهای کارامد و حضور حاج محمد موحد،دکتر تاجگردون و…باشید ببینید در نبود ایشان کدام مسئول بلند پایه را در کشور علم کردیم یا ساختیم هرکی هست همه نیروهای هستن که به برکت حضور ایشون در سازمان ها ، نهاد ها ،دانشگاه ها وجاههای دیگر مشغول خدمت شدن والان هم بخاطر نبود رهبریت جامع و واحد آنطور که باید وشاید برای استان مثمر ثمر نیستن پس برای تعالی استان بیاید یکبار واقع نگر باشیم واحساسی نباشیم درود بر موحد،تاجگردون و…..؟؟؟؟؟؟؟

 • بهلول گفت:

  هم استانی 1
  سلام
  عزیز دلم شما قوم و قوم گرایی و طایفه گرایی و … را مذمت کردید . بسیار خوب اما فرمودید سکان را به سوق بسپارند . ضمن احترام به همه عزیزان دوستدار اصلاح طلبان در سوق و اینکه دوستان ارزشمندی هستند اما شما هم در اینجا از خمیرمایه تعصب استفاده کردید .
  عزیز دلم اگر دنبال اصلاح امور هستید ، باید همه ی ماها روی تمامی ناهنجاریهای گذشته خط بطلان بکشیم و طرحی نو در اندازیم . همان اندازه که جوانان با دانش سوق ، توانایی مدیریت دارند ، همان اندازه هم جوانان بویراحمدی و طیبی و بهمئی و دشمن زیاری و چرامی ، این توانایی را دارند . پس بیاییم همه برای هم و در کنار هم .

 • رمضون کی طیفونی گفت:

  مشکل ما این نیست که صدوقی گفته میراحمد منفک از جریانات سیاسی هست.مشکل ما لرها هستیم که همیشه میخوایم منتقد باشیم.!
  اگه صدوقی بر علیه میراحمد هم حرف میزد باز یه عده ای سینه چاک میشدند که به آقا میراحمد توهین کردید و ای داد و ای هوار!
  بیاییم اول تکلیف خودمون رو روشن کنیم که هدفمون چیه!؟

 • هم استانی 1 گفت:

  سلام …… خیلی سلام …
  جریان اصلاح طلبی در شهرستان کهگیلویه هیچ وقت متحد نمی شود.1- آقای لاهوتی فقط خودم و کار به طایفه و تبار ندارد. 2- آقای منطقیان کمی کمتر می گه خودم یا یکی از طایفه ام (بویراحمدی)3- نبود یک رهبر مذهبی و یاروحانی در جریان اطلاح طلب شهرستان . صدوقی هم نمی تواند این رهبر روحانی باشد …4-اما راه حل نجات جریان اصلاح طلبی در شهرستان کهگیلویه بیایید این بار امتحان کنید سوق از موحد سهمی جز بدبختی نداشت و ندید …. بیایید با سرمایه گذاری بر روی قشر دانشجو و جوانان تحصیل کرده سوق بمبی بسازید تا منفجر شود و جریان اصلاح طلب پیروز شود اونوقت موحد و ….. لاهوتی و منطقیان و……بزگواری و …. به تاریخ سپرده می شوند… جوانان سوق ظرفیت این کار را دارند … چرا که دنبال اسم و رسم و پست و مقام نیستند –منصف و مستعد ….. … متاسفانه بویراحمدی ها و طیبی و بهمئی (به غیر از یبی های سوق) تعصبی و طایفه گرائی فکر می کنند و رای می دهند … سوق شهر دوست داشتنی است ظرفیت این کار را دارد … در پیایان امیدوارم بزرگان با غیرت ایل بویراحمد و بزرگان ایل محترم طیبی و بهمئی و دشمن زیاری روزی بدون تعصب و با در نظر گرفتن ظرفیت شهرستان تصمیم درست بگیرندو موحد و بزگواری را به تاریخ بسپارند چرا که جریان اصول گرایی در شهرستان جواب نداد نداد….

 • دانشجو از یاسوج گفت:

  با سلام
  آقای صدوقی در این مصاحبه 13 بار از واژۀ «اعتدال» استفاده کرده اند که در تمام موارد این واژه را همراه با واژه «اصلاحات یا اصلاح طلبی» آورده اند. گویی اصلاحات همان اعتدال است و اعتدال همان اصلاحات!
  جالب اینجاست که اصولگرایان هم چنین ادعایی دارند و اخیرا خود را منادی اعتدال مینامند.
  آیا واقعیت اینگونه است؟ اگر اینطور است چرا تا قبل از این خبری از این حرفها نبود و این روزها یک مرتبه هر دو جناح معادل اعتدال شده اند و به قول معروف خود را به اعتدال می چسبانند؟
  اینکه کدام یک از این دو به اعتدال نزدیکترند بحث دیگریست، ولی واقعیت این است که اعتدال سوای از این دو جریان است. و اینکه هر گروهی امروزه میتواند پرچم اعتدال را بالای سر بگیر و شعارش را بدهد، به این دلیل است که همواره طیف اعتدال نتوانسته است تشکیلاتی ایجاد کند که مرزهایش با جناح ها و تندرویهایشان روشن شود. اما بنده معتقدم در این منطقه از استان تصاحب این پرچم توسط این دو جناح در انتخابات پیش رو و در عمل دشوارتر است…
  طبق تحقیقات بنده، در این شهرستانها بر خلاف سایر مناطق، سالها قبل عده ای توانستند با حمایت معنوی آقای میر احمد تقوی رسما جریان دیگری ایجاد کنند و نماینده به مجلس بفرستند که آقای موحد تا به حال نمایندگی این طیف را به عهده داشت (که آقای صدوقی آنها را نزدیک به اعتدال میداند!)
  در نتیجه اگر قرار باشد شعار اعتدال داده شود و مردم رو به این شعار داشته باشند، این جریان که از آنها به «جریان سوم» یاد شد، پتانسیل بیشتری دارد و میتواند قوی تر از گذشته ظاهر شود. هر چند به نظر من مدتی ست که انتخابات های استان به سمت قومی شدن پیش رفته و شاید شعارهای این چنینی هم کارساز نباشد…….

 • سلام گفت:

  با سلام به محضر جناب آقای صدوقی
  چون مدعی هستید به دنبال وحدت هستید از شما تشکر ویژه دارم و امیدوارم موفق شوی : اما یادتان رفت وقتی دولت آقای خاتمی را قبضه کردی همراهان سیاسی خودت ودوست برزگوارت که تمام شدند به همین طیف آقای موحد روی آورده وشروع به تقسیم غنائم با آنها نمودید و حتی شعار فامیلی می دادیدو حاضر نشدید زحمت کشان واقعی اصلاحات را به درب ادارات تحت سیطره خود هم راه دهید ؛ متاسفانه حافظه مردم خوب نیست اما نه تا این اندازه که فراموش کرده باشند انتخابهای حضرتعالی را در دوران اصلاحات ، از آخرین بخش با خودت مرور کن تا به بخش مرکزی برسی (صحیح نیست من اسم کسی را ببرم ) ببین چه انتخابهایی داشتی الان هم مجالی پیدا نکردی که رقیب را از صحنه به درکنی طبل همراهی و وحدت می نوازی ، اما از پشت پرده تقریبا اطلاعاتی درز کرده که با توافق چینش هاصورت می گیرد مثلا دربخش چاروسا طیف شما اکثریت بود مسئولین را شما انتخاب کنید در شهرستان……. طیف رقیب .آقای صدوقی آنهائیکه از این جدایی و تفرقه و دو دستگی متضرر می شوند شما نیستید آنها مردمی هستند که هشت سال محکوم به تسلیم با رقیب هستند و هشت سال محکوم به طیف بازی شما ودیگران سران ( آقای منطقیان و آقای لاهوتی ) یک سوال هم دارم در کدام بخش برای آقای رستاد سخرانی نمودید؟در پایان از خداوند طلب می کنم این شعارها به واقعیت تبدیل شود وعوام فریبی نباشد .چون در شعار همه آماده وحدت هستند در عمل خبری نیست .

 • بهلول گفت:

  سلام بیچاره
  معتقدم که مشکل فی مابین دوستان حل شدنی است حال یا به شکل در کنار هم نشستن و پذبرش نقطه نظرات جمع و یا گسست دائم و روشن شدن تکلیف بقیه ، پس باید همه ی ماها تلاش کنیم ، جمع اصلاحطلبان مثل سابق جمع باشند و از طریق یحث و گفتگو مسائل را دنیال نمایند . چشمداشت عیب نیست و این چشمداشت جز در سایه بحث و گفتگوی دوستانه نتیجه نخواهد داد . ولی باید هرکدام از دوستان طرف مذاکره در کیسه شان سهمی برای گذشت و تعدیل خواسته هاشان داشته باشند .

 • lpln گفت:

  در پاسخ به ضرغامی:
  دوست عزیز ما اینجا ای بحث ها رو کردیم که به دور از هرگونه قوم گرایی و طایفه گرایی باشه و اینجا هدف ما وحدت بین اصلاح طلبان هستش دوست عزیز همون اقای منطقیان هم 100 درصد چوب بویراحمدی ها رو به سینه میزنه ایشون هم همینجوره هدف اتحاد بین این اغایونه و تشکیل یه مجمع بین اینهاست

 • ضرغامی گفت:

  در جواب رحیم د
  په مشی تو خو برعکس گوتیه.
  منطقیان طایفه گرایه؟ ولا مو تیسو نیمه از یه بیراحمیی دفاع کنه. دفه قبل خو هم از یه دشمن زیاری حمایت که بنده خوا.
  ولی ق-ل (لاهوتی) هر چه بگی دمشه
  اصلا دفه قبل که و اصلاحات حمایت نکه وش متنفر وابیمه
  ———
  وراسی یکی نی و صدوقی بگه اگه دهتا مث خوت م-ت (……..) گپو نیکه اکلی ای آیم اسمش گپو نیابی.

 • بیچاره گفت:

  آقا بهلول اون پیشنهاد شما مدینه فاضله می باشد!
  شما فکر میکنید اگه این آقایان در یک اتاق بنشینند بدون هیچ چشمداشتی به خوبی ها و بدی های افراد مطرح شده مینگرند و رای بر انتخاب بهترین فرد میدن؟
  نه برادر! نه عزیزم! این آقایون مطمئنا تلاششون فقط این خواهد بود که چند نفر را با خودشون همراه کنند تا روی کاندید موردنظرشون به اجماع برسن.
  مطمئن باش نه منطقیان حاضر میشه به لاهوتی و کریم نژاد و صدوقی رأی بده نه لاهوتی به منطقیان و حجت خواه و رستاد.
  ساده انگار نباشید دوستان اصلاح طلب.

 • دانشجو گفت:

  آقایون اصلاح طلب دوران این آقایون سنتی مدعی لیدری اصلاحات که رفتارشون همون منش خاله خرزویی دیگران بوده و هست تمام شده اینها دیگر در بین طبقه روشنفکر و جوان و آگاه امروز جایی ندارند یقین داشته باشید که حتی بزرگواری هم مقبولیتش از این کسانی که نام برده اید بیشتر است باید فکر تازه ای کرد .د.

 • بهلول گفت:

  پاسخ به آقای جلیل جیا
  آقای جیا سلام
  من توام و هوادار اصلاحطلبان . مهم نبست که نام واقعی من کیست مهم این است که من مثل بسیاری دیگر از دوستان هوادار اصلاحطلبان آرزو دارم دوستان درکنار هم بنشینند و مشکلات خود و مردم را حل کنند .

  دوست خوبم آقای پورکپور
  شما گل میگویید ولی من علاقه ای به بیان اسم واقعی خودم ندارم . دلیل خاصی هم نداره و ترس و یا محافظه کاری هم در کار نیست .

 • جلیل جبا خاک پاک ضرغام آباد گفت:

  آقای بهلول خیلی مشتاقم بیشتربشناسمت لطفاخودت معرفی کن .درضمن تواستان ما حزب وطیف به این زودی جایی نداره .جون طایفه گری وهالوخرزی خش بو.

 • بهلول گفت:

  پاسخ به میثمی و رحیم
  دوستان اگر مجمع نشکیل شود ، آقایان منطقیان و لاهوتی باید به این مجمع احترام بگذارند و تابع نظر جمع باشند . اگر هر کدام از این دویزرگوار تابع نظر جمع نیودند ، طییعی است که ، تمایلی به فعالیت جمعی نداشته و بخودی خود کنار میروند .

 • کوروش پورک پوردهدشتی گفت:

  اولین موضوعی که برای من عجیب هست افرادی هست که بااسم مستعار نظرمیدهند دوستان مگه شماچه ترس ومشکلی دارید که بااسم حقیقی خود نظر نمیدهید پس تازمانیکه باهویت واقعی وبدون محافظه کاری حاضرنشوید درجامعه نظربدهید نمیشود امید به بهبود اوضاع این شهرستان داشت .اماخدمت دوست عزیزآقای صدوقی عرض نمایم نکات جالبی دراین مصاحبه داشتند اول محافظه کاری وتقدیر ازافرادی که هرروزی بایک جریان هستند ودنبال منافع شخصی هستند آقای صدوقی متاسفم که الگوی شما محمود سعیدی هست سی سال که این آقاودوستانش مخالف اصلاحات وتحول هستند وحالا که آقای سعیدی هرروزی بادرنظرداشتن شرایط سیاسی دنبال منافع اقتصادی وسیاسی خود هست آیااین اخلاق راشما قبول دارید وبه آن افتخارمیکنید تمام مشکلات جریان اصلاحات همین افرادی هستند که چند دهه هست چوب لای چرخ رشد وتوسعه این شهرستان میذارندوهرروزی بایک جناح ویک مدیر هستند آیاشما به وجود انسانهای بدون آرمان وفکر افتخارمیکنید . استخوان خانواده های اصلاح طلب واقعی تو این شهرستان دو دهه هست خوردشده ازدست همین فرصت طلبان نون به نرخ روز خورودرپایان اینکه مشکل شما وآقای لاهوتی ودوستان شما نژاد پرستی هست حالا شمادیگران رامتهم به قوم گرایی میکنید وبدان آقای صدوقی این قوم گرایی ونژادپرستی هیچ که جمع نمیشه هرروز داره رشد میکنه ومتاسفانه دوستان شما خیلی افراطی ترهستند دراین خصوص وشک نکن که نگرانی خیلی هافکر واندیشه نیست بلکه سهیم شدن درقدرت هست پدر این قدرت خانوم بسوزه که باآدم چیکار میکنه که الگوی شما برای نجات اصلاحات میشه آقای محمود سعیدی وووو

 • رحیم.د گفت:

  آقای صدوقی بیشترین تلاش را این مدت برای ایجاد اتحاد بین اصلاح طلبان داشتند اما متاسفانه “طایفه گرایی آقای منطقیان ” و “کینه توزی آقای لاهوتی” راه را برای این هدف بسته.و بنظر من امیدی به انتخابات آینده برای اصلاح طلبان نیست.

 • میثمی/دهدشت گفت:

  اقای بهلول با نظر شما برای تشکیل مجمع کاملا موافقم.

  اقای صدوقی و دوستانش خصوصا این اواخر جداً برای وحدت تلاش کرده اند.اما بنظر من بزرگترین آسیب شخص صدوقی، نوع رفتاریه که آقای لاهوتی با ایشان دارند.
  آقای لاهوتی کسی غیر از خودش را قبول ندارد و نمیگذارد کسی هم رشد کند .شما ببینید چه رفتاری با آقای رستاد کرده؟
  یا اصلاً با همین صدوقی که زندگیشو به پاش نهاده چه میکنه؟

 • محمد گفت:

  برادر گرامی عقبه سیاسی آقای م…. ت…. میشه بفرمایید کی هستنو چه کسانی از ایشان حرف شنویی سیاسی دارند؟

 • بهلول گفت:

  آقای آرام سلام
  کامنت من درج شده و نمیدانم چرا قبلا درج نشد ؟ از عجایب روزگاره که سایت را باز میکنی و بعضی پستها بالا میاد و بعضی نمیاد .

 • بهلول گفت:

  آقای آرام
  کامنت مرا برای چه منتشر نکردی ؟ دارم شاخ در می آورم . نه توهینی نه حرف ناشایستی نه حمله ای نه چنگ و دندانی و نه خط و نشانی . چرا ؟ واقعا مانده ام که چرا سانسور شده است ؟
  آبا میخواهی دیگر به این سابت سر نزنیم ؟ اگر منظورتان این است چشم . خدا حافظ . قبلا عصر دنا را سه طلاقه دادیم حالا نوبت شماست . من در پستهای دیگر مطالب خبلی تندی بیان کردم ولی درج شد اما در این پست ، چبز خاصی جز تشکر از آقای صدوقی و خواهش از ایشون برای تلاش در جهت اتحاد بین اصلاحطلبان چیزی نگفتم .

  • admin گفت:

   اگر توضیحات ما را برای انتشار نظرات مطالعه کنید ممنون می شوم:

   نظرات مرتبط و مختصر سریعتر منتشر می شود و نظرات طولانی تر از سه خط در فرصت دیگری بررسی می شود.

   نظرات حاوی موارد زیر منتشر نمی شود:

   ۱. توهین، افترا، تهمت و نیش به دیگران.

   ۲. صحت نظر نیاز به اثبات یا سندی داشته باشد که در اختیار ما نیست.

   ۳. نظرات بی ربط به نوشته یا تکراری یا نظرات فارسی با حروف انگلیسی.

   ۴. نظراتی که مغایرت زیادی با منش سایت استان دارند.

   نظراتی که حاوی تبلیغات شخصی، حزبی و تجاری است منتشر نمیشود.

   دریافت اخبار و شکایتها و پذیرش آگهی در سایت استان: ۰۷۴۱۲۲۲۱۱۱۴

 • lpln گفت:

  احسنت بر سید اصلاحات ماه هم امیدواریم که در بین جریان اصلاح طلبی شهرستان بتونیم به وحدت کامل برسیم و بر روی یک گزینه اجماع کنیم ولی تا جایی که من میدونم و یه عمر میبینم و همین الان از کامنتهای دوستان معلومه همه دارن ناسیونالیسمی صحبت میکنن و همش حرف از طایفه گرایی هستش تا موقعی که این دو شقگی بین این دو جریان هست هیچوقت اصلاحات تو هرستان پیروز نمیشه

 • بهلول گفت:

  سلام جناب صدوقی
  ابتدا : از تلاشتان در راستای جریان اصلاح طلب تشکر میکنم .
  دوم : جناح راست ، جناح راسته و مبراحمد تقوی هم همیشه از این جناح حمایت کرده و میکند . حرمت آقای تقوی را خودش با ورود به گود سیاسی کاری ، حفظ نکرد بنا براین ، او به عنوان یک چهره ی پیرو جناح راست مطرح هست و خواهد بود . میراحمد سنتی ، تمام شد . سوم : تاربخ مصرف موحد تمام شد ، چون جناح راست تاریخش تمام شده است .
  چهارم : اگر میخواهید اصلاحطلبان گرد هم جمع شوند ، باید مجمعی از افراد شاخص اصلاحطلبان شهرستانهای کهگیلویه و چرام و بهمئی و لنده را گرد هم نشانده و خیلی رک و پوست کنده هر کس دیدگاه خودش را بیان داشته و سپس کسانی که قصد دارند به عنوان کاندید جریان وارد گود شوند ، به بیان دیدگاهها و برنامه هایشان بپردازند آنگاه جمع حاظر کاندبد اصلح را انتخاب نمابد . و همه از آن حمایت کنند . کسانی هم که نظر جمع را قبول نداشتند به هواداران معرفی شوند . البته این برنامه باید در اسرع وقت صورت بگبرد چون ممکن ضزوزت باشه چند جلسه متوالی برگزار بشه .
  در این مجمع نباید اجازه داده شود به حواشی پرداخته شود . چون هم زمانبر است و هم اختلاف انگیز . باید برنامه ریزی قبلی بشه و بصورت مکتوب جهت مدعوبین ارسال شود و ار آنها خواسته شود که فقط و فقط حول محور اتحاد بحث و گفتگو شود . اینکه قبلا چه شد و چه رفت و … باید کنار گذاشته شود .
  پنجم : معتقدم که دولتی که با رای اصلاحطلبان به قدرت رسیده ، باید توسط اصلاحطلبان مدیریت شود . همانطور که گفته اید ، در بحث مدیریت استان ، در حد حداقل انتظار خواست قاطبه اصلاحطلبان ، کاری صورت نگرفته است . به نظر من ابن مشکل به هیات دولت و مجلس برمیگردد چون خواست آنها ست . آیا آگر نمایندگان ما در دو شهرستان بویراحمد و کهگیلویه از اصلاحطلبان بود ، مدیریت استان این بود که هست ؟
  بخاطر همین است که ضرورت بازنگری اصلاحطلبان در کل استان بسیار لازم است . اصلاحطلبان استان قادرند سه نماینده اصلاحطلب به مجلس بفرستند مشروط به اینکه با هم باشند و قومی و قبیله ای و معامله گری (بعضبها ) را کنار بگزارند .

 • حوزه ثلاث گفت:

  جناب آقای صدوقی

  موحد و جریانش در یک دوره از انتخابات ریاست جمهوری برای دو کاندید ستاد دایر کردند
  یک ستاد برای آقای لاریجانی

  و ستاد دیگری برای آقای ولایتی!!

  شخص موحد هم سحنرانی تبلیغاتی برای آقای احمدی نژاد داشتن
  در همین دوره قبل هم از آقای ولایتی حمایت کرد

  جریان موحد فقط کسب قدرت به هر قیمتی براشون مهمه

  یک محمود سعیدی اون هم یکبار اصلاحاتی شد. چرا از افراد شاخص جریانش و خود موحد نامی نمیبرین جناب صدوقی؟

 • ناشناس گفت:

  سید جان تو صحبتهایت معلومه که از لاهوتی بیشتر تعریف کردی واین صدای وحدت نیست عاقل باش

 • سیفور گفت:

  میر احمد تقوی همیشه رایش طایفه ای بوده و ناسیونالیستی
  تا موحد بود که ازش حمایت میکرد حالا نمیدونم کدوم اجتهاد میگه باید از موحد حمایت کرد
  وقتی موحد نبود هم از فیاض بخش حمایت کرد
  احتمالا حمایت از فیاض بخش هم بر اساس همون اجتهاد بوده

 • اصلاحات گفت:

  سید دستت درد نکنه بخاطر زحماتت ولی حقیقتا شما در بین افراد شاخص برای کاندیدا شدن نیستی. شهرستان ما یکی رو میخواد که بتونه حقش رو از دولت و حکومت بگیره

پربازديد