تاریخ درج خبر : 1393/02/28
کد خبر : ۲۷۶۸۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

صادرات کالا؛ به نام کهگیلویه و بویراحمد و به کام استانهای دیگر

سایت استان: معاون توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از واحدهای صادراتی با وجود بهره مندی از امکانات و منابع استان ، صادرات خود را از استانهای دیگر انجام می دهند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، حمید جهانبین با بیان اینکه از صادرات استان تنها آلودگی های زیست محیطی و حسرت صادراتی به نام و کام استانهای دیگر نصیب کهگیلویه و بویراحمد می شود افزود: این در حالی است که این واحدهای صادراتی از امکانات، فضا، منابع و تسهیلات این استان استفاده کرده اند و این امر پذیرفتنی نخواهد بود.

SAMSUNG

جهانبین گفت: دفاتر فروش و کارت های بازرگانی واحدهای صادراتی استان در استانهای دیگر همچون اصفهان، فارس و تهران است و بخش عمده ای از صادرات استان ما در آمارهای صادراتی این استانها می آید و از عواید آن بهره مند می شوند.

وی خاطر نشان کرد: به خاطر نبود واحدهای برتر صادراتی مشوق های صادراتی اختصاص داده شده به استان در سالهای 91 و 92 برگشت داده شد و این مساله جای تامل دارد.

معاونت توسعه تجارت صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اهتمام استاندار و مجموعه صنعت، معدن و تجارت استان صادرات کالا از کمرگ استان و به نام کهگیلویه و بویراحمد است افزود: واحدهای صادراتی بزرگی همچون سیمان یاسوج، سپاهان موکت، آسه و… باید کارت های بازرگانی خود را به داخل استان انتقال دهند و در این راستا اقدامات و همکاری های لازم انجام خواهد گرفت.

جهانبین ابراز امیدواری کرد: با انتقال کارت های بازرگانی واحدهای صادراتی استان و ثبت صادرات واقعی استان در آمارها، امکان تشویق این واحدها از طریق اختصاص مشوق های صادراتی، تجلیل از واحدهای برتر، ممتاز و نمونه و همچنین ارتقا جایگاه صادراتی استان فراهم گردد.

سیمان، پودر و عصاره شیرین بیان، موکت، گیاهان دارویی، لوازم آرایش و بهداشتی، گریس، آب معدنی، انواع نوشابه و دلستر، سلستین، گردو، عسل، فرش دستباف، صنایع دستی و انواع محصولات باغی و صیفی جات مهمترین توانایی های صادراتی کهگیلویه و بویراحمد است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد