تاریخ درج خبر : 1393/02/28
کد خبر : ۲۷۶۸۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

برنامه های هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

سایت استان: مدیرکل میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد برنامه های هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه را اعلام کرد.

IMG_0553محمود باقری با اشاره به روز جهانی موزه با عنوان «مجموعه های موزه ای برقراری پیوندها» افزود: در طول این هفته برنامه های متنوعی شامل مراسم شاهنامه خوانی، همایش یک روزه در کنار پل قدیمی پاتاوه، تجلیل از خادمین میراث فرهنگی و همچنین پژوهشگران برتر استانی و نشست با اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.
وی گفت: در این هفته همچنین مراسم برافراشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در تپه نور الشهداء یاسوج برگزار می شود و برنامه ای تحت عنوان هر شهروند یک موزه دار را در شهرهای مختلف استان در پیش رو داریم.
باقری ابراز داشت: سخنرانی تخصصی معاون و کارشناسان حوزه میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد در مدارس مختلف استان و همچنین دعوت از دانش آموزان و علاقمندان به آثار تاریخی جهت بازدید رایگان از موزه ها و آثار تاریخی از دیگر برنامه های این اداره کل به شمار می رود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: از دیگر برنامه های این هفته دعوت از دانشجویان رشته های مرتبط با حوزه میراث فرهنگی جهت بازدید از بافت قدیم شهر دهدشت می باشد . باقری تصریح کرد: رونمایی از آثار کشف شده در کاوش های باستانشناسی در روستای ده پایین منطقه سادات محمود در گردهمایی باستان شناسی سالانه ایران در تهران از دیگر اقدامات این اداره کل می باشد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: بیش از دوهزار و 630 آثار و بنای تاریخی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که 720 اثر تاریخی، معنوی و طبیعی این استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

از 28 اردیبهشت الی سوم خرداد هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه نامگذاری شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • کوثر گفت:

    آقای یاقری سلام
    بینی و بین الله اینکه فرمودبد : سخنرانی تخصصی معاون و کارشناسان حوزه میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد در مدارس مختلف استان !!! چه میخواهند بگوبند ؟ اگر معاون میراث فرهنگی شما چیزی بلد بود چرا در یک جمع تخصصی توانمندیهای میراث استان را بیان نمیکند ؟ اگر معاون میراث شما چیزی بلد بود ، چرا اینهمه آثار تاریخی استان بویژه شهر قدیم دهدشت و چهارتاقی خیرآباد و پلهای بریم و پاتاوه ، و قلعه دبشموک و چرام و … در سایه توانایی ایشان خراب شده اند ؟
    آقای باقری ، آیا میدانید که معاون میراث فرهنگی شما چگونه لیسانس باستانشناسی خودش را گرفت ؟ ایشون پس از سالیان دراز و با دادن حفاری چهارتاقی خبرآباد به مدبر گروه دانشگاه آزاد کازرون ، لیسانس خود را دریافت کرد و الا هرگز موفق به دریافت لیسانس نمیشد . حال این آقا میخواهد بیاید و برای دانش آموزان تخصصی صحبت کند . مایه تاسف است تاسف تاسف

پربازديد